• YARIM ALTIN
  3.226,00
  % 0,12
 • AMERIKAN DOLARI
  18,5039
  % -0,02
 • € EURO
  18,1433
  % -0,12
 • £ POUND
  20,7133
  % 0,25
 • ¥ YUAN
  2,6007
  % 0,14
 • РУБ RUBLE
  0,3167
  % -2,16
 • BITCOIN/TL
  357836,562
  % -1,49
 • BIST 100
  3.179,99
  % 1,05

Ziraat Mobil İnternet Bankacılık Hesabı Nasıl Açılır?

Ziraat Mobil İnternet Bankacılık Hesabı Nasıl Açılır?

Bankacılık işlemlerinde nakit olarak para çekilmesi haricinde bütün diğer geri kalanları dijital teknolojiyle cebimize girdi. Böylece İnternet bağlantısı olan bütün her yerde bankacılık işlemlerimizi hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilmekteyiz. Üstelik Ziraat bankası tarafından da kabul görülen bu uygulamayı herkes ücretsiz olarak sahip olabilmektedir.  Bedava olarak havale/EFT gibi para transferi olanağı da sağlayan İnternet bankacılığına giriş yapabilmeniz için ilk yapmanız gereken şifre alma adımını sağlamanızdır. Şifre alma işleminin nasıl 2 şekilde yapılacağını sizlere bir Ziraat bankası müşterisi olarak ben anlatacağım. Şifresini alan veya var olanlar için ise daha sonra sıklıkla yapılan işlem olan kredi başvurusunun da nasıl yapılacağına değinerek konumuzu sonlandıracağım. Hazırsanız hadi şimdi Ziraat mobil bankacılık hesabımı nasıl açarım sorunun ilk olarak yanıtlamakla başlayalım. Daha sonra Ziraat İnternet bankacılığın bize sağlamış olduğu bütün diğer olanakların neler olduğuna göz gezdirelim.Ziraat Mobil İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl 2 Şekilde Alınır?

Ülke dışında da bir çok şubesi olan ve oldukça fazla bir müşteriye sahip olan Ziraat bankası, İnternet bankacılığı kullanım olanağını müşterilerine sağlamaktadır. Mobil bankacılık deneyimini Ziraat üzerinden yaşamak isteyenler diğer bankalarda olduğu gibi ilk olarak kendilerine özel şifre oluşturmaları gerekir. Şifre oluşturma işlemlerini iki şekilde sağlaya bilmektesiniz. Ancak, bu yöntemlere geçmeden önce bilmeniz gereken bir husus vardır. O da İnternet bankacılığına giriş için şifre alma işlemini sağlamadan önce Ziraat bankasında bir mevduat hesabınızın olmasıdır. Şayet, vadeli yada vadesiz olarak bir TL yada yabancı para cinsinden mevduat hesabına sahip değilseniz şifre alma işlemini gerçekleştiremezsiniz. Mevduat hesabı açtırma işlemleri nasıl yapılır? diye soruyorsanız da bunun tek bir yolu vardır.

Şahsen olarak herhangi bir Ziraat bankası şubesine gittikten sonra sadece nüfus cüzdanınızla birlikte herhangi bir bedel ödemeden bireysel işlemler departmanından mevduat hesabınızı açtıra bilirsiniz. Mevduat hesabınızı açtırdıktan sonra ise İnternet bankacılığı giriş şifresini almanın en basit yolu olan müşteri danışmanından şifre talebinde bulunabilirsiniz. Şayet mevduat hesabınız var ve İnternet bankacılığı giriş için şifre almaya banka şubesine gitmek istemiyorsanız da şifre alma işlemlerini kolaylıkla aşağıda bahsetmiş oldum şekilde de gerçekleştire bilirsiniz.

 1. https://bit.ly/2K5reG7 adresine giriş yapalım
 2. Karşımıza 3 adımdan oluşan bir forum çıkacaktır. Bu formun 1. bölümünde T.C kimlik numaramızı altına da cep telefon numaramızı girelim. Daha sonra güvenlik kodunu da doğru bir şekilde girdikten sonra ‘DEVAM’ diyelim.
 3. Cep telefonumuza gelen SMS şifremizi ilgili alana girelim ve yine devam edelim
 4. Son bölümde ise Ziraat bankasına ait BANKKART bilgilerimizi de girerek Ziraat İnternet bankacılığı giriş şifremizi oluşturulalım.

Ziraat Bankasının İnternet bankacılığına giriş yapabilmemiz için şartı ve şifre almak için 2 yöntemi bu şekildedir. Şifrenizi aldıktan sonra bir çok bankacılık işlemini artık evinizden dahi çıkmadan yapabilirsiniz. Burada bahsetmiş olduğum  Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi başvurusu haricinde normal bireysel ihtiyaç kredisi müracaatında dahi bulana bilirsiniz. Tabi bu ve diğer bütün bankacılık işlemlerin yapılabilmesi için ilk olarak sisteme giriş yapmanız gerekir. Peki, bu giriş işlemini nasıl yapabilirsiniz?

Ziraat Bankası Mobil İnternet Sitesine Giriş Nasıl Yapılır?

Ziraat bankasının Mobil İnternet bankacılık hesabına giriş yapabilmeniz için şifrenizi oluşturmanız gerekiyor. Şifre oluşturma işlemlerinin nasıl yapılacağını sizlere 2 yolu ile birlikte yukarıda yer alan başlıkta anlattım. Bahsetmiş olduğum şekilde Ziraat İnternet bankacılığı şifrenizi oluşturduysanız artık giriş işlemini gerçekleştire biliriz. Giriş işlemi için bize sistem yine iki tane seçenek sunmaktadır. Bunlardan bir tanesi özellikle akıllı cep telefon kullanıcıları için oluşturulan mobil uygulama üzerinden olanıdır. Bir diğeri ise tablet yada herhangi bir bilgisayar üzerinden giriş yapmak isteyenler için olan yöntemdir. Bu her iki yöntem içinde sunulan bankacılık işlemlerinin aynı olduğunu buradan belirtmek isterim. Bu ufak hatırlatmayı da yaptıktan sonra şimdi sizlere bu her iki yöntem ile İnternet bankacılık hesabınıza nasıl girebileceğinizden bahsedeceğim.

Mobil (Cep Telefonu) Üzerinden:

 • Öncelikle kullanmış olduğunuz cep telefonunun işletim sistemine göre uygulamayı cep telefonunuza indirmeniz gerekir.
 • Uygulamayı cep telefonunuza indirdikten sonra T.C. kimlik yada müşteri numaranız ve size verilen şifre ile kolaylıkla giriş işlemini sağlaya bilirsiniz.

Cep telefonları üzerinden Ziraat bankası İnternet bankacılığına giriş işlemi bu şekildedir. Peki, tablet yada diz veya masa üstü bilgisayarlar üzerinden nasıl giriş yapabiliriz.

Tablet Diz, Masa Üstü Bilgisayarlar Üzerinden:

Mobil uygulama haricinde giriş için kullanılan diğer bir yöntem ise bilgisayar yada tabletler üzerinden çoğunlukla tercih edilen yöntemdir. Bunun içinde kullanıcılar Ziraat bankasının doğrudan İnternet bankacılığı sitesine girmek zorundadırlar. Yine T.C. kimlik yada müşteri numaranız ve şifreniz ile gireceğiniz bu adresin bağlantısı https://bit.ly/38MiIWZ burasıdır.

Evet, Ziraat bankası İnternet bankacılığı hesabına giriş işleminin yapılması bu şekildedir. Şimdi Ziraat bankası İnternet bankacılığının bizlere sağlamış olduğu imkanların neler olduğuna açıklamaları ile birlikte değinebiliriz.

Ziraat Mobil İnternet Bankacılığının Bizlere Sağlamış Olduğu Olanaklar Nelerdir?

Ziraat bankası İnternet bankacılığı bize harika imkanlar sağlar. Hele geçen ki sağlamış olduğu imkan beni saatlerce banka kuyruklarında bekletmekten kurtardı. Kiracıma elektrik ve  su açtırmak için DASK poliçesi gerekiyordu bunu dahi İnternet bankacılığından kolaylıkla bularak e-mail olarak ücretsiz atma olanağı sağladı. Yani, Ziraat İnternet bankacılığı sadece sizlere kredi çekme yada para gönderme olanağı sağlamakla kalmıyor arkadaşlar. Peki, bu harika uygulama bizlere hangi diğer olanakları sağlamaktadır. Hadi sırasıyla sağ tarafta sizin için yerleştirmiş olduğum bir menümüze bakalım.

 1. Hesaplarım: Bu bölümde mevcut hesaplarınızı görebilirsiniz. Alt menü bağlantıları ise şunlardır.
  1. Tüm Hesaplarım
  2. Vadesiz Hesaplarım
  3. Yatırım Hesaplarım
  4. Kredi Hesaplarım
  5. Çek/Senet İşlemleri
  6. Kiralık Kasa
  7. Yeni Hesap Açma
  8. Vadeli Hesaplar
  9. Altın Hesaplarım
  10. POS
  11. Saklama
  12. OTC Türev
 2. Para Transferleri: Bu menüden bir çok yere para gönderme işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. IBAN yada hesap numarası haricinde farklı şekillerde para gönderme imkanı da sağlayan bu menüdeki bütün alt bağlantıları ise şunlardır.
  1. Hesaplarım Arası Transfer
  2. Hızlı İşlemler
  3. Transfer Talimatları
  4. Cebe Havale
  5. Döviz Transferi Giriş
  6. KKTC Banka Hesabına (EÖS)
  7. Raporlar
  8. Kolay Adreslerim
  9. Başka Hesaba Havale/EFT
  10. Son 20 Transfer
  11. Kredi Kartına Transfer
  12. Werster Union
  13. Toplu Transfer
  14. Kayıtlı Alıcılarım
  15. İthalat Dosya Açılış ve Transferlerim
 3. Kartlarım: Bankaya ait olan kartlarınızı ve onlara ait işlemlerinizi görebilirsiniz. Alt menü bağlantıları ise şunlardır.
  1. Kredi Kartlarım
  2. Banka Kartlarım
  3. Sanal Kartlarım
  4. Kart Özellikleri
  5. Kampanyalarım
  6. Kart Gönderi Takip
 4. Döviz ve Altın: Bu bölümden yabanca para alım satım ile altın alım satım işlemlerinizi sağlaya bilirsiniz. Alt menüde yer alan bağlantıları ise şunlardır.
  1. Döviz İşlemleri
  2. Altın İşlemleri
 5. Yatırım: Buradan yatırım yapabilir ve yaptığınız yatırımları takibini yapabilirsiniz. Alt menü bağlantıları ise şunlardır.
  1. Yatırım Hesaplarım
  2. Yatırım Fonu
  3. Yabanca Para Tahvil
  4. Eurobond
  5. Kira Sertifikası
  6. Bilgi ve Anket
  7. Talimatlarım
  8. Repo
  9. Yatırım Hesabı Ekstra Talebi
  10. Bono & Tahvil
  11. Elüs İşlemleri
  12. Yatırım Vergi Raporu
  13. Ziraat Yatırım
  14. Halka Arz
 6. Sigorta ve Emeklilik
  1. Türkiye Sigorta Pirim Ödeme
  2. Hayat Poliçelerim
  3. BES Sözleşmelerim
  4. Türkiye Hayat Pirim Ödeme
  5. Hayat Dışı Poliçelerim
  6. DASK
 7. Sık Kullananlar: Yapmış olduğunuz sıklıkla işlemlerin kısa bağlantıları burada bulunur.
 8. Başvurular: Aşağıdaki başvuruları yapma imkanı sağlayan bölüm
  1. Bankkart
  2. Kredi Kartı
  3. Kredi
  4. Hesaplar
  5. Sigorta Emeklilik
  6. Diğer Başvurular
  7. Çek ve Risk Raporu
  8. Başvuru Takip
  9. Sözleşmelerim ve Forumlar
 9. Fiyat ve Oranlar
  1. Mevduat
  2. Kredi
  3. Fon
  4. Döviz Kurları
  5. Repo
  6. Çapraz Kurlar
  7. Vadesiz Altın
  8. Gram Altın
  9. Vadeli Altın
  10. Bono & Tahvil
  11. Kira Sertifikası
  12. Eurobond
  13. Yabancı Para Tahvil
 10. Üye İş Yeri İşlemleri
  1. Üye İş Yeri Platformu
  2. Ekstra Görüntüleme
  3. Ekstra Talimatı
 11. Profil ve Ayarlar: Kişisel ayarlarınızı yapabilme imkanı sağlayan bölümdür.