• YARIM ALTIN
  3.491,00
  % 0,06
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6452
  % 0,01
 • € EURO
  19,6449
  % 0,07
 • £ POUND
  22,9021
  % 0,27
 • ¥ YUAN
  2,6539
  % 0,27
 • РУБ RUBLE
  0,3008
  % -0,81
 • BITCOIN/TL
  317273,274
  % 0,43
 • BIST 100
  4.962,97
  % -1,65

Ziraat Genç Bankkart Kredi Kartı

Ziraat Genç Bankkart Kredi Kartı

 

Ziraat Bankası, Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan öğrenim kredisi ya da burs alan öğrenciler için hazırlamış olduğu ve iki farklı kartı tek bir kart altında birleştiren Ziraat genç bankkart kredi kartı ile hem kredi kartını, hem de bankamatik kartını tek kart üzerinden kullanma imkânı sunmaktadır.

 

Ziraat Genç Bankkart Kredi Kartı Açma

Ziraat Bankası’ndan genç bankkart kredi kartı alıp, kredi özelliği aktif olmayanlar ya da kartı alırken bu özelliği açtırmamış ancak daha sonradan ihtiyaç duyup açtırmak isteyenlerin yapması gereken basit birkaç işlem vardır.

 

 • Ziraat Bankası müşteri hizmetleri aranır,
 • İlgili yönlendirmeler geçilerek müşteri temsilcisine bağlanılır,
 • Müşteri temsilcisinden, Ziraat genç bankkart kredi kartı açma özelliğinin aktif hale getirilmesi talep edilir,
 • Müşteri temsilcisi gerekli kontrolleri yaparak kartın kredi özelliğini aktif hale getirir.

 

Bazen, ıslak imza gerektiren durumlardan dolayı, müşteri temsilcisi müşteriyi banka şubesine yönlendirebilir.

 

Ziraat Genç Bankkart Kredi Kartı Limiti

Genç bankkart kredi kartı kullanacak olan öğrencilerin merak ettiği konulardan biri de kartın limitidir. Ziraat genç bankkart kredi kartı limiti, ilk defa kredi kartı kullanacak olanlar için 500 TL olarak belirlenmiştir. Bunun yanı sıra 18 yaşından büyükler için nakit avans limiti olarak da 350 TL belirlenmiştir. Nakit avans limiti nakit olarak çekilememekte, sadece alışveriş imkânı sağlamaktadır.

 

Ziraat Genç Bankkart Kredi Kartı Taksitlendirme

Ziraat Bankası’nın öğrencilere özel hazırlamış olduğu bu kartın kredi kartı özelliği ile taksitli alışveriş yapma imkânı bulunmaktadır. Ziraat genç bankkart kredi kartı taksitlendirme işlemi Maximum’a üye olan işyerlerinde, tek çekim ya da taksitli alışverişlerde en fazla kartın limiti olan 500 TL’ye kadar işlem yapılabilir. Bu işyerlerinden kazanılan Maxi puanlar, yine alışverişlerde kullanılabilir. Kredi kartı özelliği ile 90 TL’nin altındaki işlemlerde temassız özelliğinden faydalanılabilir. Bunun yanı sıra, kredi kartı özelliği kapalı olanlar, bankamatik kartına para yatırarak bu özellikten faydalanabilir.

 

Ziraat Genç Bankkart Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Ziraat genç bankkart kredi kartı borcu olup, bu borcunu ödeyemeyenler, bankadan borç yapılandırması talebinde bulunabilirler. Ziraat genç bankkart kredi kartı borcu taksitlendirme işlemleri Ziraat Bankası şubelerinden yapılabilmektedir. Bankanın sunacağı teklifler doğrultusunda 12 ya da 24 ay vade ile kredi kartı borcu taksitlendirilebilir. Bu sayede borcun takibe düşmesi ve kredi notunun da düşmesi engellenebilir.

 

Ziraat Genç Bankkart Kredi Kartı Ödemesi

Genç bankkart borç ödemesi, diğer kredi kartlarında olduğu gibi çeşitli yöntemler kullanılarak yapılabilmektedir. Ziraat genç bankkart kredi kartı ödemesi, internet bankacılığı kullananlar tarafından internet üzerinden ödenebileceği gibi, ATM’ler ya da banka şubelerinden de ödenebilmektedir. Genç bankkartın kredi ödemesi asgari tutar ya da kredi kartı sahibinin belirleyeceği tutar üzerinden ödenebilir.

 

Ziraat Genç Bankkart Kredi Kartı Asgarisi

Asgari tutar, kredi kartı borcunun son ödeme tarihine kadar olan en düşük ödeme tutarını ifade eder. Asgari tutarın ödenmesi durumunda, kalan tutar üzerine faiz işlenerek bir sonraki aya devreder. Ziraat genç bankkart kredi kartı asgarisi ödendiğinde yine aynı şekilde kalan tutar üzerinden faiz işletilerek bir sonraki aya devreder. Bu da bir süre sonra borcun katlanarak artmasına neden olur.

 

Ziraat Genç Bankkart Kredi Kartı Asgari Ödemesi

Ziraat Bankası kredi kartlarına uygulanan asgari ödeme oranlarını belirlemiştir. Ziraat genç bankkart kredi kartı asgari ödemesi, kartın kullanıma başlandığı tarihten itibaren ilk yıl % 40, daha sonraki yıllar % 30 olarak belirlenmiştir. Borcunun asgarisini ödeyenler, kartlarını kalan limit üzerinden kullanmaya devam ederler.

 

Ziraat Genç Bankkart Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir?

Genç bankkart kredi kartı özelliği aktif hale getirilen kartların aylık hesap ekstreleri e-posta adresine gelir. Toplam borç tutarı ve asgari ödeme tutarı da SMS yoluyla kayıtlı cep telefonuna gelir. Hesap ekstresi eline ulaşan kart kullanıcıları, Ziraat bankkart kredi kartı borcu nasıl ödenir, konusunu merak etmektedirler. Banka şubelerinden ve ATM’ler üzerinden ödeme yapılabileceği gibi internet üzerinden de ödeme yapılabilir.

 

Ziraat Genç Bankkart Kredi Kartı Limit Yükseltme

Genç bankkart kredi kartı kullanan öğrenciler genellikle kart limitinin düşüklüğünden şikâyetçilerdir. Ziraat genç  kredi kartı limit yükseltme için bankanın baktığı bazı kriterler vardır.

 

 • Kredi kartı borcunun düzenli bir şekilde ödenip ödenmediği,
 • Her ay borcun tamamı mı yoksa asgarisinin mi ödendiği,
 • Kartın kullanım sıklığı,
 • Kart sahibinin kredi notu,
 • Kart sahibinin gelir durumundaki yükseliş.

 

Yukarıdaki kriterleri sağlayanlar banka şubelerinden ya da müşteri hizmetleri numarasından limit artırım talebinde bulunabilirler.

 

Ziraat Genç Bankkart Kredi Kartı Özelliği Kapatma

Genç bankkart kredi kartı kullanan bazı öğrenciler, kartın kredi özelliğini kapattırmak istemektedirler. Ziraat genç bankkart kredi kartı özelliği kapatma işlemleri banka şubelerine gidilerek yapılabileceği gibi, bankanın müşteri hizmetleri numarası aranarak da yapılabilir. Her iki yöntem ile de kredi kartı özelliği kolaylıkla kapattırılabilir.

Paraf Para Puan Geçen Yerler 2019

WorldPuan Kullanılan Yerler 2019

Hangi Kredi Kartı Daha Avantajlı 2019