• YARIM ALTIN
  3.509,00
  % 0,39
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6491
  % 0,03
 • € EURO
  19,6934
  % 0,01
 • £ POUND
  22,8859
  % 0,23
 • ¥ YUAN
  2,6807
  % 0,16
 • РУБ RUBLE
  0,2983
  % 0,42
 • BITCOIN/TL
  321596,506
  % 2,39
 • BIST 100
  4.938,27
  % 1,70

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut kredisi faiz oranları, 2019 yılı içerisinde  en düşük Ziraat Bankası tarafından verilmektedir.

Konut kredisi faiz oranlar bazı dönemler merkez bankasının müdahalesi ile  Ziraat bankası ve diğer devlet bankaların da  düşürülmektedir.2019 yılı içerisinde de tüketiciler böyle bir müdahale bekliyor.

 

Konut kredisi faiz oranları, ekonominin canlanması için düşürülmektedir.Ekonomimizi ayakta tutan sektörlerden birisi inşaat sektörüdür.Tüketiciler yüksek konut fiyatları ve yüksek faiz oranları nedeniyle konut kredilerine yaklaşamıyor.Bu durum inşaat piyasasını durma noktasına getiriyor.Konut kredisi faizleri yüksek iken, piyasa durgun olduğu için konut fiyatlarında indirime gidiliyor.Faiz oranları düştüğünde ise konut fiyatları artıyor.Konut piyasası böyle şekilleniyor.Devlet bankaları konut kredisinin faiz oranlarını düşürdüğü zaman rekabet edebilmek için, diğer özel bankalar da faiz indirimine gitmektedir.Bu durum kredi ile ev almak isteyen tüketicileri bir hayli mutlu ediyor.

 

Daha Önceki Konut kredisine yapılan faiz indirimin Haberi 

YouTube video
 

 

Ziraat bankası ve diğer devlet bankaları konut kredisi faiz oranını en düşük veren bankalardır.Aynı şekilde ihtiyaç kredisini de en düşük faizle veren bankalar devlet bankalarıdır.Devlet bankaları tüketicilere kredi verirken, özel bankalar gibi bazı durumlarda inisiyatif kullanmamaktadır.Eğer kredi çekmek için kredi notunuz iyi ve aylık geliriniz de kredi taksitlerini ödeyecek düzeyde ise, kredi çekebilirsiniz.Bu durumlar da bile sizden ek gelir,kefil yada ipotek isteyebilir.Söz konusu alınacak olan konut üzerine Ziraat bankası tarafından ipotek konulmaktadır.Ayrıca Kredi ödemesi boyunca konut,deprem ve hayat sigortası yapılmaktadır.

 

Konut Kredisi Faiz Oranları Ziraat Bankası

 

Aşağıda 100.000 TL konut kredisi için örnek tablo hazırlanmıştır.Konut kredisi faiz oranı Ziraat bankasında şuan %0,99’dur Faiz oranları sürekli değişebildiği için güncel faiz oranları için aşağıdaki kredi hesaplama sistemini kullanabilirsiniz.

 

Vade Faiz Oranı Aylık Taksit Topalm Geri Ödenecek Tutar
60 Ay %0,99 2.218 TL 134.506 TL
90 Ay %0,99 1.684 TL 152.946 TL
120 Ay %0,99 1.428 TL 172.737 TL

 

 

Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama 2019

Ziraat bankası konut kredisi hesaplama sayfasına giderek çekmek istediğiniz konut kredisinin miktarını ve aylık vadesini seçerek kredinizi hesaplayabilirsiniz.Hesaplama sonunda yıllık faiz oranı,aylık taksit tutarı ve faiz oranı yer almaktadır.Ayrıca ödeme tablosunu da vadeye göre  vermektedir.

 

Ziraat Bankası konut kredisi hesaplama aracının ekran görüntüsü aşağıda yer almaktadır.Resme tıklayarak da hesaplama aracına ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama

 

Ziraat Bankası Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Aşağıda Ziraat bankası konut kredisi çekebilmek için gerekli belgelerin listesi yer almaktadır.

 

 • Başvuru Formu (Bankadan alınacak )

 

 • Nüfus cüzdanı, Ehliyet yada pasaport fotokopisi

 

 • Gelir belgesi ( Çalışma durumunuza göre )

 

 • Satın alınmak istenen konutun tapu fotokopisi

 

 • Gerek görüldüğü taktirde şubece talep edilecek diğer belgeler

 

Ziraat Bankası Konut Kredisi İçin Ne Kadar Peşinat Gerekiyor

Bankalar tüketicilere konut kredisi verirken konutun tamamına kredi vermemektedir.Ziraat bankası da ekspertiz raporuna göre konut fiyatının %80’nine kadar kredi vermektedir.

 

Not:  Kredi notunuz düşük ise kredi notunuzu yükselttikten sonra başvurunuzu yapın.Kredi notunuzu yükselmek için Kredi Notumu Nasıl Yükseltirim konusuna göz atabilirsiniz.Mevcut kredi ve kredi kartı borçlarınız var ise bunları da kapatmanız, kredinizin onaylanması için olumlu olacaktır.

 

 

 

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları 2019 konusu ile ilgili bilmek istediğiniz sorularınızı konuya yorum yaparak bizlere ulaştırabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ
 • Arif3 sene önce
 • Güncel konut kredisi ne kadar şartlar neler dir