• YARIM ALTIN
  3.514,00
  % 0,53
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6477
  % 0,03
 • € EURO
  19,7003
  % 0,03
 • £ POUND
  22,9168
  % 0,37
 • ¥ YUAN
  2,6804
  % 0,15
 • РУБ RUBLE
  0,2981
  % 0,38
 • BITCOIN/TL
  321661,297
  % 2,55
 • BIST 100
  4.950,58
  % 1,95

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası ülkemizin en köklü bankalarından birisidir. Kurulduğu günden bugüne bankanın amacı herkesin ve her kesimin bankası olabilmektir. Bu amaçla hareket eden Ziraat Bankası her geçen gün hizmetlerini yaygınlaştırmıştır. Ve bugün ülkemize değer katmak amacı ile faaliyetlerini geliştirmeye devam emektedir.

Ziraat Bankası öğrenciden çiftçiye, esnaftan emekliye, her kesimden ve yaştan insana hizmet veren en güçlü bankalardan birisidir. Tüm müşterilerine farklı birçok bankacılık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmetler arasında en yoğun talep ise Ziraat Bankası kredi çalışmalarına yapılmaktadır.

Ziraat Bankası kredi türlerine bakıldığında bireysel krediler, girişimci krediler ve kurumsal krediler olarak kategorilere ayrıldığını görmekteyiz. Bu kategoriler içerisinde Ziraat Bankası bireysel krediler en çok başvuru alan bölüm olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ziraat Bankası bireysel kredi kapsamında genel ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi olarak çalışmalar yapmaktadır.

 

Ziraat Bankası Genel İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası kredi konusunda çok aktif ve tercih edilen bir bankadır. Yapmış olduğu kredi çalışmaları ve özel kampanyalar tüm bireysel müşteriler tarafından takip edilmekte ve ilk ihtiyaç durumunda tercih edilmektedir. Dilerseniz genel ihtiyaç kredisi adı altında yapılan çalışmalara birlikte göz atalım.

 Ziraat Bankası Tüketici Kredisi

Tüm bireysel ihtiyaçlarınızın finansmanında kullanabileceğiniz uygun faiz oranlarına sahip bir kredidir. 60 aya kadar vade imkânı sunan Ziraat Bank Tüketici Kredisi aynı zamanda dilediğiniz ödeme seçenekleriyle esnek bir yapıya sahiptir. Teminat talep edilmemektedir.

 Ziraat Bankası İmar Barışı Kredisi

7143 Sayılı Kanun’un 16. maddesi gereğince 31/12/2017 tarihinden önce ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapılmış kırsal ve kentsel alanlardaki yapılar İmar Barışı kapsamında yer almaktadır ve bu kapsam gereği tüm yapıların Yapı Kayıt Belgesi’ne ihtiyacı vardır. Yapı kayıt belgesi almak masraflı bir süreçtir. Bunun için Ziraat Bank İmar Barışı Kredisi uygun vade ve faiz oranları ile kullanıma hazırdır. Bu kredi kapsamında kredi tahsis ücreti talep edilmemektedir.

 Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi her türlü okul, kurs, dershane ve üniversite giderlerine karşılık finansman desteği sağlamak amaçlı hazırlanmıştır. Eğitim kredisini veliler, öğrencinin eğitim masraflarını üstlenen herhangi bir aile bireyleri veya sürekli gelir sağlayan bir mesleği varsa öğrenciler tarafından kullanılabilir. Herhangi bir teminat talebi bulunmamaktadır. Ve eğitim kredisi 60 aya kadar vadelendirilmektedir.

Ziraat Bankası Tüketici Avans Kredisi

Bu kredi teminatlı bir kredidir. Ziraat Bankasında vadeli, vadesiz veya yatırım hesabı olan kişiler bu krediden faydalanabilir. Kredi 6 aya kadar vade seçeneği sunmaktadır. Tek taksitli olabildiği gibi birkaç taksit şeklinde de düzenlenebilir. Kredinin en güzel yanı siz ihtiyaçlarınızı karşılamak için kredi kullanırken teminat olarak alınan paranız para kazanmaya devam eder.

Ziraat Bankası Tüketici Avans Kredisi kullanımında banka teminat olarak vadesiz, vadeli, mevduat hesabı, repo, hazine bonosu, devlet tahvili, B tipi yatırım fonu gibi yatırımlarını rehin altına almaktadır.

Ziraat Bankası İpotekli Bireysel Finansman Kredisi

Genel ihtiyaç kredileri üst limitleri yüksek rakamlara tekabül etmemektedir. İhtiyaç kredileri daha çok kısa vadeli ve düşük rakamları ihtiyaçlar için finansman desteği sağlamaktadır. Ancak genel ihtiyaçlar kapsamında yüksek rakamlarda kredi talebiniz olması durumunda Ziraat Bankası sizler için alternatif bir kredi hazırlığı yapmış. Ziraat Bankası İpotekli Bireysel Finansman Kredisi yüksek tutarlı ihtiyaçlarınız için hazırlanmıştır. Bu kredi hem yüksek tutarlı, hem de uzun vadelidir.

Ancak kredi kullanımında bazı şartlar söz konusudur. Banka yüksek tutarlı bu krediler için bir ipotek talep etmektedir. Eğer ipotek olarak bir konut vermek istiyorsanız başvuru yapabileceğiniz miktar konutun ekspertiz değerinin % 80’i kadar olacaktır. eğer bir işyeri ipotek vermek istiyorsanız ekspertiz değerinin % 75’i kadar kredi kullanabilirsiniz. Son olarak imarlı bir arsa ipotek ettirecekseniz ekspertiz değerinin % 50’sine kadar İpotekli Bireysel Finansman Kredisi kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı

Kredili mevduat hesabı mevcut banka hesaplarına tanımlanan ek bir limittir. Örneğin banka hesabınıza 5.000 lira bir kredili mevduat hesabı tanımlandığında, banka hesabınızda hiç paranız kalmasa dahi, hesabınız eksi 5.000 lira olana kadar harcama yapabilirsiniz.

Bu hesaba otomatik ödeme tanımladığınızda hesap bakiyeniz sıfır olsa dahi, fatura günü geldiğinde fatura ödemeniz kredili mevduat hesabınızdan yapılmaktadır. Kredili mevduat hesabınızdaki parayı kaç gün kullandıysanız, yatırmak istediğiniz zaman kullanılan gün kadar faiz ödemesi alınmaktadır.

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı bankkart alışverişlerinizde, otomatik ödemelerinizde ve acil nakit ihtiyaçlarınızda sizlere finansman desteği sağlamaktadır. Ve bunun karşılığında hesabınız eksiye düştüğü günler i.in bir ay veya üç ay sonunda faiz almaktadır.

 Ziraat Bankası Bireysel Enerji Verimliliği Kredisi

Bu kredi enerji verimliliğine yatırım yapmak isteyen kişiler için hazırlanmıştır. Uzun vadede tasarruf etmeyi hedefleyen kişilerin yalıtım, ısıtma, aydınlatma, beyaz eşya ve mantolama gibi ihtiyaçları için finansman desteği sağlamaktadır. Kredi esnek bir yapıya sahiptir ve 60 aya kadar vadelendirilmektedir.

Enerji Verimliliği Kredisi kapsamında mülkünüze ait kapı ve çatı sistemleri, yalıtımlı pencere doğrama sistemleri, dış cephe mantolama, zemin yalıtımı, duvar yalıtımı, tavan yalıtımı, yangın yalıtımı, doğalgaz sistemleri, verimli aydınlatma sistemleri kurulumuna karşılık finansman desteği sağlanmaktadır.

Ziraat Bankası Enerji Verimliliği Yönetim Kredisi

Bu kredi apartmanlara ve site yönetimlerine özel olarak hazırlanmıştır. Enerji verimliliğinin artırılmasına yönelik yatırım yapmak isteyen ancak bunun için yeterli birikime sahip olmayan apartman ve site yönetimlerine yalıtım, mantolama, doğalgaz, güneş enerjisi ve aydınlatma için finansman desteği vermektedir.

Ziraat Bankası Enerji Verimliliği Yönetim Kredisi başvurusu için bankanın bazı şartları vardır başvuru apartman veya site tarafından yetkilendirilmiş yöneticiler tarafından yönetilmelidir. Borçlanma için apartman karar defterinde kara alınmış olması gerekir. Ve karar defterinin bankaya ibrazı şarttır. Başvuru onaylanırsa, kredi tutarı site veya apartman hesabına otomatik olarak aktarılmaktadır.

Ziraat Bankası kredi kapsamında dış cephe mantolama, zemin – duvar – tavan yalıtımı, yangın yalıtımı, doğalgaz kurulumları, yalıtımlı pencere doğrama sistemleri, kapı ve çatı sistemleri, verimli aydınlatma sistemleri, güneş enerjisi ile ısıtma ve sıcak su sistemleri kurulumu yer almaktadır.

 

Ziraat Bankası kartları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz Ziraat Bankası Combo Kart Nedir başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.