• YARIM ALTIN
  3.491,00
  % 0,06
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6452
  % 0,01
 • € EURO
  19,6449
  % 0,07
 • £ POUND
  22,9021
  % 0,27
 • ¥ YUAN
  2,6539
  % 0,27
 • РУБ RUBLE
  0,3008
  % -0,81
 • BITCOIN/TL
  316376,608
  % 0,00
 • BIST 100
  4.962,97
  % -1,65

Vodafone Kredi Notu Öğrenme Sms İle

Vodafone Kredi Notu Öğrenme Sms İle

Vodafone kredi notu öğrenme işlemi hem düşük maliyeti ile hemde kolay bir yöntem olmasından dolayı tüketicilere çok cazip geliyor.

Kredi notunu öğrenmek ve durumunuza göre önlem  almak önemlidir. Vodafone hat sahipleri sms ile kredi notunu öğrenebilmektedir. Sms ile kredi notu nasıl öğrenilir?Ücreti ne kadar?Birlikte inceleyelim.

 

Kredi notu hayatımızın bir çok noktasında karşımıza çıkmaktadır.Özellikle günümüzde ne kadar önemli olduğu fark edilmeye başlandı.Bugün bir elektronik eşya satan mağazaya gittiğinizde,yada taksitli cep telefonu almak istediğinizde bile kredi notu karşımıza çıkabilmektedir.Bankaların dışında mağazalar da artık kredi notuna bakarak satış yapıyor yada ürünlerini banka kredisi ile satıyor.Kredi notunu öğrenmek ve kredi notumuzun durumuna göre hareket etmek gereklidir. Vodefone hat sahipleri bir sms atarak kredi notunu öğrenebilmektedir.Kredi puanınız sms ile Findeks tarafından gönderilmektedir.

 

Kredi verirken kredi notuna bakmayan bankalar var mı? Bu sorunun cevabını merak ediyorsanız.Düşük kredi notuna kredi veren  bankalar sayfasına giderek hemen öğrenebilirsiniz.

 

 Vodafone sms ile kredi notu öğrenmek için;

Telefonumuzun msj yaz bölümüne girerek 11 haneli TC Kimlik No yazarak bir boşluk doğum tarihimizin yıl kısmını yazıp 1122‘ye kısa msj atıyoruz. Vodefone sms ile kredi notu öğrenmenin bedeli 9 TL‘dir.

Örnek; 11111111111 1990

 

Şunun altını çizerek belirmek isterim.Eğer son 1 yıl içerisinde herhangi bir kredi ve kredi kartı yada kredili mevduat hesabı kullanmadıysanız, kredi notunuzun kaç puan olduğunu öğrenemezsiniz.Bu durumdaysanız, Findeks Kredi notlu risk raporu almanız gerekmektedir.

Kredi notu 1 ile 1900 arasında bir değerdir.Eğer kredi notunuz 1500 puan üzerinde ise kredi notu durumunuz iyi durumdadır.1500 puanın altındaki kredi notları kredi çekmek isterken tüketicilere engel olabilmektedir.

Kredi notu kaç olmalıdır konusuna bakarak kredi notunuzun hangi grupta yer aldığını öğrenebilirsiniz.Ayrıca kredi notunuzun kredi çekmek için yeterli olup olmadığını da bu konuyu inceleyerek öğrenebilirsiniz.

 

Kredi notunuzu öğrendiniz ve yeterli değil ise,hangi önlemleri alarak  kredi notunu yükseltebiliriz dediğinizi duyar gibiyim.Vereceğimiz öneriler bankalarında tüketicilere kredi notunu yükseltmesi için verdiği tavsiyelerdir.

 

 • Şuanda aktif olarak ödenmesi gereken kredi ve kredi kartı borçlarını ilk olarak düzene koymamız gerek.Eğer imkanınız var ise gecikmede olan borçları kapatarak, gelecek taksitleri de zamanında düzenli ödemek gerekmektedir.Eğer borçlarınız gecikmede ve ödemekte zorluk yaşıyorsanız, daha fazla kredi notunuzu düşürmeden borçlarınızı banka ile iletişime geçerek yapılandırın. Yapılandırmada taksit sayısı artacak ve daha az tutarlarla borcunuzu ödeyebileceksiniz.Bu şekilde yaparak ilk olarak kredi notumuzun düşmesinin önüne geçtik.

 

 • Eğer aktif kullandığımız kredi kartımız var ise ödemesini zamanında düzenli yapmaya gayret etmeliyiz.3 ve daha fazla dönem kredi kartı borcumuzu zamanında ödemek kredi notunun yükselmesini sağlayacaktır.Daha önce kredi ve kredi katı kullanmadıysanız bankadan düşük limitli olsa da kredi kartı almaya çalışarak en az 3 dönem düzenli harcayıp ödemesini yaparsanız kredi notunuz yükselir.

 

 • Kredi kartı üzerinden her ay ödemeniz gereken faturalara otomatik ödeme talimatı da kredi notunuzu yükseltir.Bankalar tüketicilerin otomatik ödeme talimatı vermesi zaman zaman kampanyalar düzenliyor.Bankalarda tüketicilerin kredi notu yükselsin ve potansiyel müşteri sayısı artsın istiyor.

 

Yukarıda maddeler halinde verdiğimiz tavsiyeleri en az 3 ay uyguladığınızda kredi notunuzun yükseldiğini fark edeceksiniz.

 

 

Konu ile alakalı merak ettiğiniz her şeyi aşağıda yer alan YORUMLAR bölümünden yorum yazarak bizlere iletebilirsiniz.