• YARIM ALTIN
  3.508,00
  % 0,34
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6484
  % 0,05
 • € EURO
  19,6964
  % 0,02
 • £ POUND
  22,8863
  % 0,25
 • ¥ YUAN
  2,6810
  % 0,17
 • РУБ RUBLE
  0,2982
  % 0,42
 • BITCOIN/TL
  321677,125
  % 2,57
 • BIST 100
  4.938,76
  % 1,71

Üniversite Öğrencilerine Kredi Veren Bankalar

Üniversite Öğrencilerine Kredi Veren Bankalar

Üniversite Öğrencilerine Kredi Veren Bankalar

Yaşam standartlarının her geçen gün yükselmeye devam ettiği ülkemizde nakit ihtiyaçları da her geçen gün artmaya devam etmektedir. Öyle ki herhangi bir insan borca ihtiyaç duyduğunda ilk olarak en yakın arkadaşlarını ailesini veya akrabasını değil direk bankaya koşturmaktadır.

Herkes paraya ihtiyaç duyabilir, iş veya yatırım yapmak isteyenler , evlenmek isteyenler ve bilhassa üniversite öğrencileri. Paraya en çok ihtiyaç duyan sınıf aslında üniversiteliler. Üniversiteliler part time çalışarak kendilerini geçindirmeye çalışsa da çoğu zaman part time işlerden elde edilen gelir öğrenciler için yeterli olmuyor.

Yıllık okul masrafları 10 bin TL’yi aşann öğrenciler zaman zaman krediye de ihtiyaç duyabiliyor. Bu yazıda sizlere çğrenciler kredi veren bankalardan bahsetmeye çalışacağız.

Öğrenciler, yasal olarak bankadan kredi alabilecek yaşa gelmiş olsalarda herhangi bir işte çalışmadıkları için veya çalışsalar bile gelirleri az olduğu için yüksek miktarda kredi alamamaktadırlar. Peki Üniversiteli öğrenciler bankadan kolay bir şekilde nasıl kredi alabilirler? Öğrencilerin bankadan kredi alabilmeleri için neler yapmaları gerekir? Öğrencilere kredi veren bankalar hangileridir?

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi

Türkiye’nin en büyük devlet bankalarından biri olan Ziraat Bankası’nda öğrencilere özel olarak 36 aylık bir kredi ürünü bulunmaktadır. Öğrencilerin okul masrafları eğitimi ve kurs gibi  giderlerini karşılamak amacıyla açılan bu kredi paketinde kefil veya teminat gösterildiğinde 60 aya kadar vadelerle alabiliyorsunuz.

Ziraat Bankası, Üniversiteli Öğrenciler için maksimum 10 bin TL ‘ye kadar kredi verebilmektedir daha fazla kredi alabilmek ne yazik ki pek mümkün görünmemektedir.

Vakıf Bank Öğrenci Kredisi

Pek çok alanda kredi verebilen VakıfBank, üniversite öğrencilerine de eğitim kredisi imkanı sunmaktadır. Üniversiteli öğrenciler, Vakıfbank eğitim kredisi kapsamında tam 40 bin liraya kadar kredi imkanından yararlanabiliyorlar.

Vakıfbank’tan bu kredisi alabilmek için Vakıfbank şubelerini ziyaret etmeniz ve banka müşterisi olmanız gerekiyor. Aksi takdirde adınıza böyle bir kredi ürünü sunulamıyor.

İş Bankası Eğitim Kredisi

Öğrencilere kredi veren bankalar arasından bulunan İş Bankası da 20,000 TL’ye kadar öğrencilere kredi imkanı sunmaktadır. Maksimum 48 ay vade ile alınan kredinin faizsiz bir şekilde geri ödemesi aylık 400 TL civarındadır.

Faiz oranları tam olarak bilinmediğinden ve sürekli olarak değişebildiğinden bu cevabı veriyoruz. Ancak krediyi ortalama yüzde 12 maliyetle aldığınız zaman aylık ödemeniz gereken tutar 600 TL olmaktadır.

Denizbank Öğrencilere Kredi Kampanyası

Öğrencilere kredi veren bankalar arasından bulunan Denizbank’ta öğrencilere 2,000 TL’ye kadar kredi verebilme imkanı sunmaktadır. Öğrenciler bu krediyi alırken herhangi bir kefil teminat veya gelir belgesi ibraz etmek zorunda da değiller. Banka müşterisi olan her öğrenci bu krediyi alabiliyor.

Bu kredi aynı zamanda 60 aya varan vadelerle de çekilebiliyor. Faiz oranı kredi tutarı düşük ve vadesi yüksek olduğundan biraz fazla olabilmektedir. Aylık ödeme tutarı ise ortalama, 50-60 TL civarındadır.

Yapı Kredi Bankası Öğrenci Kredisi

Yapı Kredi bankası da öğrencilere kredi veren bankalar arasında bulunuyor. Öğrencilere 50,000 TL’ye kadar kredi verme imkanı sunan banka bu krediyi 60 aya varan vadelerle vermektedir. Kredi tutarı fazla olduğundan gelir belgesi teminat veya kefil talep edilebilmektedir.