• YARIM ALTIN
  3.508,00
  % 0,45
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6459
  % 0,02
 • € EURO
  19,7250
  % 0,15
 • £ POUND
  22,8801
  % 0,18
 • ¥ YUAN
  2,6806
  % 0,15
 • РУБ RUBLE
  0,2972
  % 0,06
 • BITCOIN/TL
  321054,217
  % 2,48
 • BIST 100
  4.855,92
  % 0,60

Turkcell Kredi Notu Öğrenme Sms İle

Turkcell Kredi Notu Öğrenme Sms İle

Turkcell ile Findeks kredi notu öğrenme işlemi kısa bir sms atarak kolay bir şekilde gerçekleşmektedir.

Kredi notu bankalar ile tüketiciler arasında  iyi bir referans’dır. Kredi notu  sorgulama işlemi için bir çok alternatif seçenek mevcut. Turkcell hat sahipleri sms ile kolay bir şekilde kredi notunu öğrenebilir.

Turkcell hat sahipleri kredi notunu nasıl öğrenir ? Ücreti ne kadar ?Kredi notunu nasıl düzeltiriz? Bunları inceleyelim.

 

Kredi notu ile günlük hayatımızda çok sık karşılaşmaya başladık.Bugün bir alışveriş mağazasına gittiğinizde, almak istediğiniz ürün cep telefonu ise kredi ile veriyorlar. Ayrıca bir çok mağaza beyaz eşya ve elektronik eşya satışında, alacak kişinin kredi notuna bakabiliyor.Tüketicilerin kredi notunu öğrenmek bir sms kadar kolay olduğu için ödemede risk taşıyabilecek müşterileri bu şekilde belirliyorlar.Peki tüketiciler sms ile kredi notunu nasıl öğrenecek ?

 

Turkcell hattı için sms ile kredi notu öğrenme;

İlk olarak 11 haneli TC Kimlik No yazıyoruz.Bir boşluk bıraktıktan sonra doğum tarihimizin sadece yıl kısmını yazıp 1122‘e kısa msj atıyoruz.

Örnek; 11111122222 1988

Turkcell sms ile kredi notunu öğrenmenin bedeli 9 TL‘dir. 

 

Kredi notunuz Findeks tarafından gönderilmektedir.Eğer son 1 yıl içerisinde bankaların kredi ve kredi kartı ürünlerini kullanmadıysanız, kredi notunuzu bu şekil öğrenemezsiniz. Findeks Risk Raporu alarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.Kredi notu sorgulama işlemi son 1 yıla göre sonuç verirken, Findeks risk raporu son 5 yıla göre rapor veriyor.

 

Kredi notu nasıl yükseltilir ? Konusuna mutlaka bakmanızı öneririm.Burada yer alan detaylar ile önce kredi notunuzun düşmesini engelleyebilir, daha sonrada kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

 

Kredi Notunu Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Kredi notunu bir çok faktör etkilemektedir.Bunları maddeler halinde sizler için aşağıda verdik.

 

 • Mevcut kredi ve kredi kartı borçlarının ödeme alışkanlıkları tüketicilerin kredi notunu % 30 oranında etkilemektedir.Kredi notunu etkileyen en önemli faktörden birisi diyebiliriz.Bu yüzden borçlarımızı zamanında, düzenli ödersek kredi notumuz gerekli ivmeyi yakalayarak yükselecektir.

 

 • Bankalara olan mevcut borçluluk durumu da kredi notunu etkilemektedir.Birden fazla bankaya kredi, kredi kartı ve kredili mevduat hesabı borçlarınız çok fazla varsa bu kredi notunuzu olumsuz etkiler.Ne kadar az borçlu olursanız sizin için avantajlı olur.Bankaya borçluluk durumu %25 oranında kredi notunu etkilemektedir.Buda kredi notunu etkileyen bir diğer önemli faktör olarak görülüyor.

 

 • Daha önce kredi ve kredi kartı kullanmayan ve ödeme alışkanlığı belli olmayan tüketicinin kredi kullanması riskli olarak görünmektedir.Buda kredi notunu olumsuz etkilemektedir.

 

 

Kredi notunuzu Turkcell hattınız üzerinden sms atarak öğrendiniz.Peki kredi notunuzun ne durumda olduğunu nasıl anlayacaksınız.Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmanız için Kredi notu kaç olmalı konusunu mutlaka incelemenizi tavsiye ederim.