• YARIM ALTIN
  3.516,00
  % 0,59
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6490
  % 0,04
 • € EURO
  19,6593
  % -0,16
 • £ POUND
  22,8725
  % 0,18
 • ¥ YUAN
  2,6802
  % 0,15
 • РУБ RUBLE
  0,2981
  % 0,39
 • BITCOIN/TL
  319452,462
  % 1,65
 • BIST 100
  4.940,01
  % 1,73

Sms İle Kredi Başvurusu ( Belgesiz, Şubesiz )

Sms İle Kredi Başvurusu ( Belgesiz, Şubesiz )

Sms ile kredi başvurusu  yapmanız için gereken bütün bilgiler bu yazımızda mevcut. Her bankanın sms hattını ve başvuru için gerekli detayları  bu konuda ela aldık.

Kredi başvuru yapmadan önce tüketicilerin mutlaka bilmesi gereken bir kaç detay bulunmaktadır. Bunları inceledikten sonra kredi başvurusu için detaylara göz atabilirsiniz.

 • Kredi notumuz kredi çekerken en büyük etken diyebiliriz. Aylık düzenli geliriniz varsa, kredi notunuzda yüksekse, kredi çekmenize engel bir şey yok demektir.
 • Kredi notunuz çok düşükse, bankalara sık sık kredi başvurusu yapmanız, kredi başvurunuzun sürekli olumsuz sonuçlanması demektir. 2. bir kredi başvurusunu en az 1 2 aylık bir süreç geçtikten sonra yapmanızda fayda vardır.

 

Bankalar tüketicilere kolay kredi başvurusu yapabilmesi için bir çok alternatif sunmuştur. Bu alternatifler arasında en yaygın kullanılan kısa mesaj ile kredi başvurusu tüketicinin kredi notuna göre değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Ön onay süreci de diyebiliriz. Kredi notunuz yeterli düzeyde ise başvuru sonucunuz olumlu olarak çok kısa süre içerisinde msj ile size bildirilir. Eğer kredi notunuz yeterli değil ise başvurunuz onaylanmaz bu da size yine kısa süre içerisinde msj yolu ile bildirilir.

Kredi Ön Onay Nedir? ( Videolu Anlatım )

YouTube video

kısa mesaj ile kredi başvurusu yapmak isteyen tüketiciler şu ayrıntıyı da göz önünde bulundurmalıdır. Banka şubesine giderek gerçekleştireceğiniz kredi taleplerinde krediniz onaylanmaz ise size neden onaylanmadığına dair bilgi verilir. Kredi onaylanmamasında en çok karşılaşılan nedenler aşağıda yer almaktadır.

 

Kredi Başvurusu Reddedilme Sebepleri

kredi basvurusu reddedilme sebepleri

 1. Kredi notunuzun düşük olması
 2. Aylık gelirinizin yetersiz kalması yada aylık düzenli belgelenebilir bir gelirinizin olmaması
 3. Çalışanlar için sigortasız olmak
 4. Talep edilen kredi tutarının yüksek olması
 5. Kara listede yer almanız
 6. Banka tarafından talep edilen ek koşulları karşılıyor olamamanız.( kefil,ipotek veya ek gelir )

Kredi başvurusu yapmadan önce kredi notunuzu öğrenmenizde fayda var. Kredi notunuz düşük ise Düşük kredi notuna kredi veren bankalar sayfasına giderek buradaki seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Kredi başvurusu yaparken kredi notuna bakmayan bankalar var mı? Merak eden tüketiciler için söylemek gerekirse yok. Şuanda bütün sistem kredi notu üzerine kurulmuştur. Bütün bankalardan kredi başvurusu kısa mesaj ile nasıl yapıldığı aşağıda tek tek anlatılmıştır. Bunun dışında çekmek istediğiniz kredi için bir çok alternatif kredi türü olduğunu unutmayın.

Kredi çekme nedeniniz bankalara çok fazla borçlarınızın olması ve bu borçlara yetişemediğiniz için, tek bir kredi çekip ödemekse, borç kapatma kredisi imdadınıza yetişiyor. Kredi ve kredi kartı borçlarınız için bu krediyi kullanabilirsiniz.

Sms atarak kredi çekme nedeniniz banka şubesine gitmeden kredi kullanmak ise kolay kredi veren bankalar tercih edilmelidir.

Eğer nakit ihtiyacınız varsa sizin için en güzel çözüm 3 ay ertelemeli kredi diyebilirim. Kredi çekerek hem nakit problemini çözüyor hemde kredi ödemesine 3 ay sonra başlıyorsunuz. Bu size zaman kazandırır ve bu zaman içerisinde nakit akışı olur.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Kredi başvurusu yapmadan önce bilinmesi gereken bazı konulara değindik. Aşağıda sms ile başvuru yapmak için gerekli detaylar yer almaktadır. Her bankanın ayrı sms hattı bulunmaktadır. Bu sms hattı numarasına kısa sms ile gerekli bilgileri göndererek kredi başvurusunu gerçekleştiriyoruz. 

Yapı Kredi Bankası Sms İle Kredi Başvurusu İçin;

Yapı kredi sms ile kredi başvurusu için kredi türü  boşluk TC kimlik No boşluk aylık net geliri yazarak 4411‘e kısa msj atamak yeterli olacaktır.

Örnek; Bireysel 11111111111 2020 

İş Bankası Sms İle Kredi Başvurusu İçin;

 NAKİT, TC Kimlik No, Kredi tutarı, Aylık belgelenebilir geliri aralarında boşluk bırakarak yazıp 4402‘e kısa msj atarak kredi başvurusu yapabilirsiniz. 

Aktif bank sms ile kredi başvurusu sayfasına giderek Aktif bank kısa mesaj ile kredi başvurusu hakkında detaylara göz atabilirsiniz.

Aynı şekilde Denizbank sms ile kredi başvurusu sayfasına giderek sms ile kredi detaylarını inceleyerek başvuru için uygulamanız gereken adımları öğrenebilirsiniz.

Bir çok banka kısa mesaj ile kredi başvurusu yaptırmaktadır.Detayları bankaların internet sitesinden yada çağrı merkezinden öğrenebilirsiniz.