• YARIM ALTIN
  3.508,00
  % 0,45
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6434
  % 0,01
 • € EURO
  19,7256
  % 0,16
 • £ POUND
  22,8749
  % 0,16
 • ¥ YUAN
  2,6797
  % 0,14
 • РУБ RUBLE
  0,2971
  % 0,04
 • BITCOIN/TL
  320914,198
  % 2,40
 • BIST 100
  4.855,92
  % 0,60

Senetle Telefon Satan Yerler

Senetle Telefon Satan Yerler

 

Özellikle kredi kartı limiti dolu olanlar, cep telefonu alabilmek için senetle cep telefonu satan yerler konusunda araştırma yapmaktadırlar.

 

Elden taksitle senetle cep telefonu veren yerlere başvurarak, aydan aya belirli taksitlerle cep telefonu alınabilmektedir. Kredi kartının olmadığı dönemlerde esnafların çok fazla kullandığı bir yöntem olan elden taksitle senetli ürün vermek, şimdilerde de kullanılan bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak, kredi veya kredi karı borçlarını ödeyemeyip kara listeye girenler nedeniyle esnaflar elden senetle ürün verme yöntemini artık bırakmışlardır. Çok fazla olmamakla birlikte elden senetle cep telefonu veren yerler yine de mevcuttur. Kredi kartı limitleri düşük olan ve akıllı telefon almak isteyenler, kredi kartı limitlerini doldurmamak için elden senetle telefon alma yoluna gitmektedirler. Özellikle telefon operatörleri faturalı hat sahiplerine böyle bir imkân sunmaktadır.  Ancak, elden taksitle alınan telefonlar piyasa değerinin çok üzerinde olmaktadır.

 

Senetle İnternetten Cep Telefonu Almak

Telefon operatörleri haricinde internet üzerinden elden taksitle telefon satışı yapan firmalar ortaya çıkmıştır. Bu firmalar, senetle cep telefonu almak isteyen kişinin kredi notunu sorgulamakta ve uygun olan kişilere, alışverişe ait sözleşme ve evrakları imzalaması için adresine postalamaktadır. Evrakların imzalanıp geri dönmesinden sonra, gereli kontrollerin yapılmasını müteakiben, kişiye cep telefonu kargo ile gönderilmektedir. Ancak, bu konuda tüketicilerin çok dikkatli olması gerekir. Çünkü sanal ortamda birçok dolandırıcı bulunmaktadır. Senetle cep telefonu veren firmaların şartları şu şekildedir;

 

 • Telefon almak isteyen kişinin SGK’lı olarak çalışıyor olması gerekir,

 

 • Başvuru sahibinin bankalar arası kredi notunun yüksek olması gerekir,

 

 • Gerçek kişi olmalıdır. Tüzel kişiliklere cep telefonu satışı yapılmaz,

 

 • Başvuru sahibi eğer emekli ise ya kefil göstermesi gerekir ya da herhangi bir taşınmazın tapusunu ibraz etmelidir,

 

 • Başvuru sahibinin geçmiş dönemde banklarla ilgili herhangi bir sorunu olmamalı ve hakkında icra takibi yapılmamış olmalıdır,

 

 • Siparişin verilmesini müteakiben kargo ile gönderilen sözleşmenin imzalanarak kargo görevlisine teslim edilmesi gerekmektedir,

 

 • Telefon siparişini veren kişi ilk taksiti ödemekle yükümlüdür. İlk taksiti ödemeyen telefon gönderilmez,

 

 • Telefonu alan kişi üst üste iki taksiti ödemezse hakkında yasal işlem başlatılır.

 

Bimeks Senetle Cep Telefonu Satışı

Bimeks teknoloji mağazalarından elden taksitle cep telefonu alınabilir. Hatta bu mağazalarda senet, kefil ya da herhangi bir prosedür gerekmeden işlemler yapılabilir. Bunun için almak istenen telefon seçilir ve mağazadaki ilgili birime TC kimlik numarası yazılı olan kimlik ile başvurulduğunda işlemler kolaylıkla yapılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu başvuru sahibinin bankalar arası kredi notunun yüksek olması gerektiğidir. Bimeks senetle cep telefonu satışı sonrası borç taksit taksit banka şubelerine ya da Bimeks mağazalarına ödenebilir.

 

Teknosa Senetle Cep Telefonu

ING Bank ile anlaşmalı olan Teknosa mağazalarından elden taksitle cep telefonu alınabilir. Alınan akıllı telefona en fazla 6 taksit yapılmaktadır. Burada aslında başvuru sahibine ING Bank tarafından kredi çıkarılır ve borç bu şekilde ödenmiş olur. Telefonu alan kişi de borcunu aylık taksitler halinde bankaya ödeyebilir.

 

Evkur Mağazaları

Kredi kartı ya da peşin parası olmayanlar için, Evkur senetle cep telefonu veren yerler arasında yer almaktadır. Mağazaya başvurulduğunda TC kimlik numarası üzerinden bankalar arası kredi notu sorgulanarak uygun olan kişilere sentle cep telefonu vermektedir. Senetle cep telefonu almak isteyenler mağazaya bilgilerini verdikten sonra değerlendirme sürecine girerler. Evkur çalışanları ev ya da iş yerine giderek başvuru sahibini teyit ederler. Daha önce Evkur mağazalarından ürün almış ve ödemelerinde herhangi bir sorun yaşamamış olanlar bu değerlendirmeye girmezler.

 

Öz Şanal Mağazaları

Öz Şanal mağazaları da aynen Evkur mağazaları gibi kendi sistemleri ile başvuru sahibini değerlendirir ve uygun gördüğü takdirde Öz Şanal senetle cep telefonu verir. Bankalar arası kredi notu düşük olmayanlar Öz Şanal mağazalarına giderek istedikleri cep telefonunu senetle alabilirler.

 

Arçelik-Beko-Vestel Mağazaları

Vestel mağazaları kendi ürünü olan Vestel Venüs markalı cep telefonunu senetle vermektedir. Arçelik ve Beko mağazaları da beyaz eşya haricinde anlaşmalı oldukları telefon şirketlerinin telefonlarını senetle vermektedir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, ikamet edilen yerin mağazaya yakın olması gerekmektedir. Bu mağazalar genellikle senetle yaptıkları işlemlerde kefil talep etmektedirler.

 

Senetle Telefon Satan Yerler konusunda merak ettiğiniz sorularınızı konuya yorum bırakarak bizlere sorabilirsiniz.