• YARIM ALTIN
  3.508,00
  % 0,45
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6439
  % 0,01
 • € EURO
  19,7358
  % 0,20
 • £ POUND
  22,8772
  % 0,18
 • ¥ YUAN
  2,6800
  % 0,14
 • РУБ RUBLE
  0,2970
  % 0,00
 • BITCOIN/TL
  320828,654
  % 2,30
 • BIST 100
  4.855,92
  % 0,60

Senetle Kredi Borç Para Veren Yerler

Senetle Kredi Borç Para Veren Yerler

 

Nakit ihtiyacı olan ancak bankalar olan borçları nedeniyle kredi çekemeyen kişiler senetle kredi borç para veren yerler konusunda internet üzerinde araştırma yapmaktadırlar.

 

Senetle kredi veren yerler, banka kredilerine göre çok daha yüksek faiz oranları ile kredi vermektedirler. Bu durum göz önünde bulundurulmalı ve alınabiliyorsa önce banklardan kredi alam yoluna gidilmelidir. Ancak, böyle bir imkânı olmayan ve nakite ihtiyacı olan kişiler için sarraflar, factoring şirketleri, ikrazatçılar ve tefeciler senetle para vermektedirler.

 

BDDK Onaylı Finans Şirketleri

Senetle para almak için ilk başvurulacak olan adreslerden biri finans kuruluşlarıdır. Senetle kredi veren BDDK onaylı finans şirketleri kısa veya orta vadeli kredi veren kuruluşlardır. Finansman şirketleri önceliği araç alımları için değerlendirse de bazıları para da vermektedir. Bu şirketlerin şartları aşağıdaki gibidir;

 • Verdikleri paranın geri ödeme süresi 180 gün yani 6 aydır. Borcun tamamı bu süre içerisinde ödenmelidir.
 • Bu şirketlerden alınacak olan kredinin faizi, dosya masrafı ve anapara süre sonunda hepsi birden alınır.
 • Kredinin faizleri, masraflar ve vadesi kredinin çekildiği anda neyse vade bitimine kadar aynı olur. Piyasa şartlarındaki değişikliklerden etkilenmez.

 

Senetle Kredi Veren Faktoring Şirketleri

Factoring şirketlerinin asıl iş kolu çek ya da senet karşılığını paraya çevirmek yani alacakları tahsil etmektir. Bunun yanı sıra pek çok senetle kredi veren factoring şirketi bulunmaktadır. Ancak bunların bazı kıstasları vardır. Genellikle tanıdık, bildik ve borcunu ödeyebilecek düzeyde olanlara kredi verirler. Her ilde çeşitli isimler altında factoring şirketleri bulunmaktadır. Google üzerinden arama yaptırılarak en yakın factoring şirketine ulaşmak mümkündür. Bir factoring şirketinden kredi alınacaksa öncelikle bu şirketin BDDK onaylı olmasına dikkat edilmelidir.

 

Senetle Kredi Veren İkrazatçılar

Öncelikle ikrazatçı tanımını yapmak gerekirse, sürekli olarak, kabul görmüş bir meslek olarak faiz ya da başka bir şey karşılığında veya ipotek karşılığında borç para verme işini yapan kişilere ikrazatçı denir. BDDK onaylı olan irazatçılar aslında factoring şirketlerinin şahıs nezdindeki adıdır. Senetle kredi veren ikrazatçılar son zamanlarda factoring şirketlerine dönüştüklerinden bu tür yerleri bulmak oldukça zorlaşmıştır.

 

Senetle Kredi Veren Tefeciler

Tefecilik kanunlarla yasak olan ancak bankalarla sorunu olan birçok kişinin başvurduğu bir yöntemdir. Tefeciler genellikle boş senede imza attırırlar ve paranın geri ödenememesi durumunda belirlenen faiz üzerinden senedi işleme koyarlar. Senetle kredi veren tefeciler genellikle sosyal medya üzerinden bulunmaktadır. Ancak kredi bulmak için her yolu denemeden tefecilere bulaşmamak gerekir.

 

Senetle Kredi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Senetle kredi veren yerlerden kredi alırken anlaşma esnasında bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Senetle kredi alırken dikkat edilmesi gerekenler aşağıdaki gibidir;

 • Senetle kredi alırken en başta dikkat edilmesi gereken en önemli konu, her taksit için ayrı senet imzalanmalıdır,
 • Senetle para alırken imzalanan senedin üzerinde “Nama yazılıdır, ciro edilemez” ifadesi mutlaka olmalıdır,
 • Senetle para ya da eşya alımında 7 gün içerisinde vazgeçme hakkı vardır, bunu göz ardı etmemek lazım,
 • Senetle para alırken boş senede kesinlikle imza atılmamalı, senet tamamen doldurulmuş olmalıdır,
 • Taksitlerin her ödemesinde geri alınan senedin üzerindeki imza kontrol edilmelidir.

 

 

Senetle Kredi Borç Para Veren Yerler konusu tamamen tüketicilere bilgi vermek için hazırlanmıştır.Bu konuda herhangi bir kurum ve kuruluşla anlaşmamız bulunmamaktadır.Hiç bir şekilde kredi veya borç para verme gibi bir uygulamamamız bulunmamaktadır.Konu ile ilgili merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum bölümüne yazarak bizlere ulaştırabilirsiniz.