• YARIM ALTIN
  3.226,00
  % 0,12
 • AMERIKAN DOLARI
  18,5039
  % -0,02
 • € EURO
  18,1433
  % -0,12
 • £ POUND
  20,7133
  % 0,25
 • ¥ YUAN
  2,6007
  % 0,14
 • РУБ RUBLE
  0,3167
  % -2,16
 • BITCOIN/TL
  357847,493
  % -1,35
 • BIST 100
  3.179,99
  % 1,05

PTT Kargom Nerede Kargo Takip

PTT Kargom Nerede Kargo Takip

PTT Kargo ülkemizde en eski ve en yaygın olarak kullanılan kargo şirketidir.Bu yoğunluğu pratik çözümlerle yönetmektedir.Kargo takip sistemi ile korgom nerede diye, merak eden müşteriler barkod numarası girerek öğrenebilmektedir.

 

PTT üzerinden Kargo Takip  Sorgulama  

Kargo takip sistemi üzerinden kargoların nerede olduğunu nasıl öğrenebiliriz. İlk olarak Kargoyu gönderen kişiden barkod kodunu öğrenmeliyiz. Barkod kodları gönderilen paket üzerinde yazmaktadır.Gelen kargonun yada gönderdiğiniz kargonun barkod numarasını öğrendiysek PTT Gönderi Takip sayfasına gidiyoruz.

Burada aşağıdaki gibi ekran çıkacak.

 

ptt kargo takip

 

Barkod Numarası yazan alana kargoya ait barkod numarasını giriyoruz.Güvenlik kodu yazan bölüme ise resimde yer alan harf ve rakamları giriyoruz.Güvenlik uygulamasında harf ve rakamları doğru girmelisiniz.Bu adımı atlarsanız sistem sorgulama işlemi yapmaz.Gerekli alanları doldurduktan sonra Sorgula butonuna basarak kargo takip  sorgulama işlemini yapıyoruz.

 

E – Devlet Üzerinden Kargo Takip Sorgulama

Kargo takibini PTT’nin kendi sistemi üzerinden yapabildiğimiz gibi E – devlet üzerinden de yapabilirsiniz.Bunun için E – Devlet PTT Kayıtlı gönderi takibi sayfasına gitmelisiniz.Aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır. Burada da PTT’nin sisteminde olduğu gibi barkod numarası gerekmektedir.

 

ptt kargo takip e devlet

 

Burada da yine sorgulamak istediğimiz kargonun barkod kodunu giriyoruz.Daha sonra PTT sisteminde de olduğu gibi güvenlik kodları burada da mevcut.Güvenlik kodunu girerek sorgulama işlemini gerçekleştiriyoruz.

 

 

PTT Müşteri Hizmetleri Üzerinden Kargo Takip Sorgulama

 

Yukarıda yer alan iki seçenekte de kargo sogulama işlemini yapamadıysanız, yada sistemsel bir sorun varsa kargonuzu müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz. Barkod kodunuzu bilmiyor yada ulaşamıyorsanız isim üzerinden sorgulamayı da yine müşteri hizmetleri aracılığı ile yapabilirsiniz. Bunu için 444 1 788 numaralı PTT Kargo müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir.Müşteri temsilcisi sizden kargo barkod kodu ister, sizin yerinize sorgulama yapar.Eğer barkod kodunuz yok ise kargonun nereden nereye geleceğini ve hangi isme gönderildiğini sorar.Bu şekilde kargo takibi yapabilirsiniz.

 

PTT kart sahibi iseniz kartınızın şifresini unutmanız halinde yada kendiniz değiştirmek isterseniz  PTT kart şifre alma konusuna bakmanızı öneririm.Konuyu inceleyerek bu konuya hakim olmanız size fayda sağlayacaktır.