• YARIM ALTIN
  3.226,00
  % 0,12
 • AMERIKAN DOLARI
  18,5039
  % -0,02
 • € EURO
  18,1433
  % -0,12
 • £ POUND
  20,7133
  % 0,25
 • ¥ YUAN
  2,6007
  % 0,14
 • РУБ RUBLE
  0,3167
  % -2,16
 • BITCOIN/TL
  357516,425
  % -1,44
 • BIST 100
  3.179,99
  % 1,05

PTT Kargo Kapıda Ödeme Şartları ve Ücreti

PTT Kargo Kapıda Ödeme Şartları ve Ücreti

PTT Kargo Kapıda Ödeme Şartları ve Ücreti

PTT Kargo kapıda ödeme sistemi ile kargo eline ulaştığında ödeme yaparak  kargoyu teslim almak mümkün.Ücret ve şartları birlikte inceleyelim.

 

PTT Kargo “Her Yere Zamanında” sloganı ile kadro hizmetini kaliteli bir şekilde yıllardır sürdürmektedir. Kargo ve kurye talepleri internet üzerinden ya da telefon ile arayarak müracaat edilebilen bir hizmettir. İnternet web sitesi adresi www.ptt.gov.tr telefon numarası ile 444 1 788’dir. Gönderiler ile ilgili her türlü bilgi bu iki kanal aracılığı ile kolaylıkla sağlanmaktadır. Aynı zamanda internet üzerinden kargolar ile ilgili takip işlemi de gerçekleştirilmektedir. PTT’nin kısa mesaj ve e-posta hizmeti de bulunmaktadır. Bu hizmetler tamamen ücretsiz olup, teslimat ile ilgili bilgiler kişiye aktarılmaktadır. Kargo ödemeleri çeşitli şekillerde alınmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir.

 • PTTBank hesabınız var ise, bu hesap ile ödeme gerçekleştirebilirsiniz.
 • PTT iş yerlerinde nakit ödeme yapabilirsiniz.
 • PTT iş yerlerinde pos cihazı var ise, kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz.
 • Aynı zamanda PTT Kargo Kapıda Ödeme hizmetinden de faydalanabilirsiniz.

 

Kargo mu PTT ile Göndermenin Avantajları Nelerdir?

PTT Kargo Kapıda Ödeme Şartları ve Ücreti

Kargonuzu PTT ile göndermenizin pek çok avantajı bulunmaktadır. Her şeyden önce kurumsal ve devlete bağlı olan bir iş yeri ile çalışmış olursunuz. Bu nedenle PTT ile kargo göndermenin avantajları saymak ile bitmez. İşte bunlardan bazıları;

 1. PTT ile kargolarınızın teslimatını internet, telefon vb. araçlar ile kontrol edebilirsiniz.
 2. Kargonuzun teslim zamanını önceden bilirsiniz.
 3. PTT kargonun hizmetleri “sigortalı gönderi / değer konulmuş gönderi” sayesinde kargo paketiniz hem güvenli hem de belirgin ücretleri ile gönderilmiş olur.
 4. PTT kargonuzun kaybolma ya da hasar görmesi sebebi ile tazminat ödemektedir.
 5. Kargonuz adresinizden alınabilir ve adrese teslim edilmektedir.
 6. PTT ile internet üzerinden ya da telefon ile sipariş oluşturabilirsiniz.
 7. Kargonuz ile ilgili bilgileri SMS (Kısa Mesaj) ya da mail yolu ile alabilirsiniz.
 8. İnternet sitesinden ya da çağrı merkezinden kargo ile ilgili bilgilere anında ulaşabilirsiniz. Telefonu açmama gibi bir sorunla PTT’de karşılaşmazsınız.
 •  
 • PTT Kargo Kapıda Ödeme Ücreti 2019 yılında gönderiye göre farklılık göstermekte hesaplama www.ptt.gov.tr adresinden Gönderi Ödemeleri başlığı altında hesaplanmaktadır.

 

PTT İndirim Kampanyanları

 

ptt kargo indirim kampanyalari

ptt kargo indirim kampanyalari

PTT ile kargo gönderilerinizde çeşitli kampanyalar uygulanmaktadır. PTT Kargo Kapıda Ödemeli Gönderme için de bu şartların sağlanması durumda indirimler uygulanmaktadır. Bu kampanyalar şu şekildedir.

 

Üniversite Öğrencilerine Özel İndirimler

Üniversitelerin açık olduğu dönemlerde bu kampanya geçerlidir. Kampanyadan faydalanmak için üniversite kimlik belgesinin gösterilmesi yeterlidir. Ticari gönderiler bu kampanya dışında değerlendirilmektedir. Ticari gönderiler haricindeki tüm gönderiler de kampanyadan yararlanılmaktadır. 

 

Yöresel Ürünler ile İlgili Kampanyalar

Üreticilerin desteklenmesi kapsamında yörelere ait ürünlerin hızlı ve güvenli şekilde ulaşılması için bu kampanya uygulanmaktadır.

 

Kitap Taşımalarında Özel İndirimler

Kişilerin birbirlerine ya da kütüphane, okul gibi yerlere gönderdikleri kitaplar bu kampanyanın içinde değerlendirilmektedir. Fakat ticari gönderiler kampanyadan yararlanmamaktadır. Aynı zamanda okul için gönderilen kıyafet ya da kırtasiye ürünleri de bu kampanya kapsamına girmektedir.

 

Esnaf ve Sanatkarlar için İndirimler

Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü’ne kayıtlı olan ensaf ve sanatkarlar bu kampanyadan faydalanmaktadır.

 

Öğretmenler Gününe Özel Kampanya

Öğretmenler Günü yani 24 Kasım’ın öncesindeki 5 iş günü içerisinde bu indirimden yararlanılmaktadır. Öğretmenler bu gönderileri için kurum kimliklerini göstermeleri gerekmektedir. Ticari gönderiler bu kampanya kapsamına girmemektedir.

 

Emekli Maaşı alan Müşteriler için Özel İndirim

Bu indirim emekli maaşını PTT üzerinden alan müşteriler için geçerlidir. Maaşını ilk kez alanlar dışında bankadan maaşını buraya geçiren müşteriler de kampanyadan faydalanmaktadır.

 

Şehit Ailelerine ve Gazilere İndirim

Çalışma, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından şehit ailelerine ve gazilere verilen kimlik belgesini gösterenlere indirim uygulanmaktadır. Bu kampanyada da ticari gönderiler hariç tutulmaktadır.

 

Çocuk Hükümlü, Çocuk Tutuklu, Devlet Güvencesi Altındaki Çocuklara Gönderiler için İndirim

Bu kampanya kapsamında gönderilen kargolar ücretsizdir. Fakat 20.000 Gram sınırı bulunmaktadır.

 

Aile Dostu Kampanyası Kapsamında İndirim

Aile bireylerin birbirine gönderdikleri kargolarda da çeşitli indirimler uygulanmaktadır.

 

PTT Kargo Kapıda Ödeme Şartları Nelerdir?

PTT Kargo Kapıda Ödeme Şartları ve Ücreti

Kapıda ödeme ile gönderilen kargolar “Ödeme Şartlı Gönderiler” olarak adlandırılmaktadır. Bu kargolar alıcıya belli bir para karşılığında teslim edilmektedir. PTT Kargo müşterileri bu kargoları alırken gerekli ücreti ödemek zorundadır. Aksi halde kargo alıcıya teslim edilmemektedir. Ticari amaçlı gönderilen bir kargo ise bu kargonun içerisinde irsaliyeli faturanın da postaya verilmesi mecburidir. 

 

PTT Kargo Kapıda Ödeme İade Hakkında

Kapıda ödemeler ile ilgili en çok merak edilen soru, kapıda ödemesini gerçekleştirdiğim ürünü iade etmek istersem ücret tarafıma iletilir mi sorusudur. Tüm ödeme şartlı hizmetlerde alışveriş işleminin bitiminden sonra söz konusu para havuz hesabına yatırılmaktadır. Bu para iş ortaklarına PTT tarafından yatırılmaktadır. Ürününüz ile ilgili herhangi bir sorun çıkarsa ya da farklı sebepler ile iade etmek isterseniz PTT Kargo Kapıda Ödeme İade sayesinde para PTT havuzundan iş ortağına yatırılmaz ve sizlere iade edilir. Fakat para iş ortağına aktarıldıktan sonra iade talebinde bulunursanız, o durumda iş ortağı olan firma hangi firma ise onun ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bu nedenle iadeleriniz için hızlı karar vermek hatta kapıda ürünü teslim etmeden kontrol etmek çok daha mantıklıdır.

Kargo hizmetini uzun yıllardır güvenli ve kaliteli şekilde gerçekleştiren PTT kargonun pek çok hizmeti bulunmaktadır. PTT Kargo Kapıda Ödeme Nasıl Oluyor sorusu en çok merak edilen sorular arasındadır. PTT kargo sayesinde kargolarınız daha güvence içerisinde teslim edilmektedir. Teslimatınızı internet sitesinden ya da çağrı merkezi ile takip işleminizi yapabilirsiniz.  Ayrıca kargonuz ile ilgili tüm bilgiler SMS ya da e-posta aracılığı ile sizlere bildirilmektedir. Bu nedenle kargo bilgilerinizin girişini gerçekleştirirken telefon numaranızın ya da e-posta bilgilerinizin doğru olduğundan emin olmanız sizin yararınıza olacaktır.

 

PTT kapıda ödeme ücreti ne kadar? PTT kargo kapıda ödeme ücreti ile normal kargo ücreti aynı olmaktadır. Kargo ücretleri ürün boyutu ve ağırlığına göre tespit edilmektedir. Buna göre PTT kapıda ödeme sistemindeki teslimatlarda PTT kargo satıcıdan havale ücreti almaktadır. Havale ücreti 1.5 TL’den başlamakta ve gönderilen tutara göre farklılık gösterir. Kapıda ödeme sistemi ile alıcı kargoyu teslim aldığı sırada ödeme yapabilir. Söz konusu uygulamanın geçerli olabilmesi için satıcının PTT Kargo ile anlaşması olması gerekir. Satıcının kısa müracaat süreci sonunda PTT kargo ile anlaşma yapması mümkündür. Kapıda ödeme ücretleri, normal kargolardaki gibi paket boyutu ve ağırlıklarına göre tespit edilir.