• YARIM ALTIN
  3.515,00
  % 0,56
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6479
  % 0,04
 • € EURO
  19,6640
  % -0,13
 • £ POUND
  22,8824
  % 0,23
 • ¥ YUAN
  2,6804
  % 0,16
 • РУБ RUBLE
  0,2982
  % 0,41
 • BITCOIN/TL
  319848,138
  % 1,93
 • BIST 100
  4.933,85
  % 1,60

Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Ne Kadar Kredi Çekebilirim? Nakit ihtiyacına göre tüketiciler bankalardan kredi çekmek isteyebiliyor. Ne kadar kredi çekebilirim? sorusu bu noktada aklımıza geliyor.İşte bu sorunun cevabı.

Günümüz şartlarında çoğumuz gelir kaynaklarımız ile geçinememekte ve kredi kartı, kredili mevzuat hesabı ya da farklı borçlar ile gelir eksikliğimizi tamamlamaktayız. Bu da borçların zamanla toparlanamaz hale gelmesine ön ayak olmaktadır. Günlük harcamalar dışında evlenme, ev alma, araç alma, seyahat etme, eğitim gibi amaçlar ile nakit ihtiyacımız olmaktadır.

Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Bu durumlarda ilk başvurduğumuz kanal yine bankalar olmaktadır. Bankalara kredi başvurusu yapmak, kredinin olumlu sonuçlanacağı anlamına gelmemektedir. Kredi başvurularının olumlu sonuçlanabilmesi için öncelikle başvuru yapan kişinin düzenli bir gelirinin olması gerekmektedir. Düzenli geliriniz olsa dahi bankacılık geçmişiniz olumsuz ise, kredi kartlarınızı düzenli ödemiyorsanız, daha önce kredi çekip ödeme güçlüğü çektiyseniz krediniz olumsuz sonuçlanabilir.

Kredi çekebilme miktarı için aylık taksit tutarının ödenebilecek kapasitede olması gerekmektedir. Bu hesaplanırken kişinin geliri baz alınmaktadır. Gelirinizin sadece bir bölümü kredinin aylık tutarını karşılayacak miktarda olmalıdır. Banka kredi miktarından sonra kalan tutar ile geçimin sağlanması gerekmektedir. Aylık ödemeler gelirin en fazla %50’si kadar olmalıdır.

Eğer asgari ücretle çalışıyorsanız asgari ücretli ne kadar kredi çekebilir sayfasına giderek gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankasından Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Ziraat Bankasının güncel olarak Tüketici Kredisi, Bireysel Enerji Verimlilik Kredisi, Enerji Verimliliği Yönetim Kredisi, İmar Barışı Kredisi, Tüketici Avans Kredisi, İpotekli Bireysel Finansman Kredisi, Eğitim Kredisi, Dijital Kredi, Taşıt Kredisi, Konut Kredisi, Enflasyona Endeksli Konut Kredisi, Yeşil Ev Konut Kredisi, Ortak Konuk Kredisi, İnşaat Tamamlama Kredisi, Arsa Kredisi, Bireysel İşyeri Kredisi, Ortak İşyeri Kredisi, Çalışanın Artısı Kredi Paketi, Emeklinin Artısı Kredi Paketi ve Tüketici Ürün Paketi kredi imkanları bulunmaktadır. Sizler hangi ihtiyacınız için kredi çekecekseniz o kredi türüne başvuruda bulunabilirsiniz.

Tüketici Kredileri

Ziraat Bankasında Tüketici Kredileri 60 aya kadar vade imkanları ile müşterilerin nakit ihtiyaçlarınız karşılamaktadır. Bu kredi için şahsi ya da maddi olarak teminat alınmaktadır. Vade dolana kadar hayat sigortası yapılmaktadır. 

  • Tüketici Kredilerine şu kanallardan başvuru yapılmaktadır.
   • Ziraat Bankası Şubeleri,
   • Ziraat Bankası Web Sitesi,
   • Ziraat Bankası Mobil Uygulama,
   • Ziraat Bankası ATM’leri ve 
   • Çağrı Merkezi.
  • www.ziraatbank.com.tr adresinden başvuru yapılabilmektedir. Burada TC Kimlik Numarası yanı sıra cep telefonu bilgisi, vade sayısı, kredi miktarı ve gelir bilgisinin girilmesi gerekmektedir. 
 • Ne Kadar Kredi Çekebilirim Ziraat Bankası için;
 • www.ziraatbank.com.tr/ web sitesinden hesaplamalarınızı yapabilir ve ona göre başvuruda bulunabilirsiniz.
 • Taşıt Kredisi

Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

0 kilometre ya da ikinci el araç için Ziraat Bankası’ndan taşıt kredisi çekilebilmektedir. 60 aya kadar vade yapılmaktadır. Araç rehin olarak alınmaktadır. Bu teminat için geçerlidir. Banka gerekli görürse ek tazminatta isteyebilir. Kredi bitene kadar hayat sigortası ve kasko yapılmaktadır. 

 • Taşıt Kredilerine şu kanallardan başvuru yapılmaktadır.
  • Ziraat Bankası Şubeleri,
  • Ziraat Bankası Web Sitesi,
  • Ziraat Bankası Mobil Uygulama,
  • Ziraat Bankası ATM’leri ve 
  • Çağrı Merkezi.
 • https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/tasit-kredisi web adresinden taşıt kredisine başvuru yapılabilmektedir. Başvuru yaparken TC Kimlik Numarası, cep telefonu, vade sayısı, kredi tutarı, gelir bilgisi yanı sıra taşıtın bedelinin bilgisinin de girilmesi gerekmektedir.

Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

 • Konut Kredisi

180 ay vadeye kadar konut kredisi başvurusu yapılabilmektedir. Konut kredisi için alacağınız konuta öncelikle ekspertiz gelmektedir. Bu ekspertizin verdiği değerin %80’i kredi olarak çekilebilmektedir. Alınan konu ipotek olarak tesis edilmektedir. Eğer banka gerek görürse ek tazminatta isteyebilir. Kredi vadesi boyunca hayat, konut ve zorunlu deprem sigortası yapılmaktadır.

 • Konuk Kredilerine şu kanallardan başvuru yapılmaktadır.
  • Ziraat Bankası Şubeleri,
  • Ziraat Bankası Web Sitesi,
  • Ziraat Bankası Mobil Uygulama,
  • Ziraat Bankası ATM’leri ve 
  • Çağrı Merkezi.
 • www.ziraatbank.com.tr web adresinden konut kredisine başvurulabilmektedir. Başvuru yaparken TC Kimlik Numarası, cep telefonu, vade sayısı, kredi tutarı, gelir bilgisi yanı sıra konut bedel bilgisinin de girilmesi gerekmektedir.
 • www.ziraatbank.com.tr web adresinden hesaplamalar yapılmaktadır. 

Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

TEB’ten Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

TEB Ekonomi Bankası İhtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi, tam kredisi başlıkları altında kredi imkanı sunmaktadır. 

Türkiye Ekonomi Bankası ne kadar kredi çekebileceğiniz konusunda diğer bankalar gibi gelir belgelerinizi incelemektedir. Gerektiğinde kefil ya da ek bilgi ve belgeler isteyebilir.

Halkbank’tan Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Halkbank kredileri de; ihtiyaç, konut ve taşıt kredi şeklinde olmaktadır. Bu kredilerin aylık ödeme bilgileri hesaplanabilmesi için ihtiyac kredisi web sitesinde hesaplamaların yapılması gerekmektedir. Aylık ödemeniz toplam gelirinizin en fazla %50’si kadar olmadır. Kredi tutarı ve vade sayınızı bu hesaplama aracında yazdığınızda ve hesapladığınızda sonucun en fazla toplam gelirinizin %50’si olması gerektiğini unutmayınız. Banka eğer size kredi vermek konusunda kararsız ise, ek belge ve bilgiler isteyebilmektedir.

QNB Finansbank’tan Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Yeni bir araç, yeni bir ev ya da bazı ihtiyaçlarınız için kredi çekmeniz gerekebilir. Bu durumda QNB Finansbank ile iletişime geçebilir ve krediler hakkında bilgi alabilirsiniz. Kredinin türü, geri ödeme süresi ve kredi miktarına uygun şekilde o dönemin faiz oranları ile birlikte kredi hesaplanmakta ve ödeme plan tablosu örnek olarak size sunulmaktadır. Bu çerçevede size uygun kredinin ne kadar olduğu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Hesaplama işlemleri https://www.qnbfinansbank.com/kredi-hesaplama-araci web adresinden gerçekleştirilmektedir. Burada kredi türü, vade sayısı, kredi miktarı girildiğinde aylık taksit tutarı ve aylık faiz oranı karşınıza çıkmaktadır. Geliriniz ile ilgili bilgileri bildiğiniz için toplamda ne kadar kredi alabileceğinizi bu sayede öğrenebilirsiniz. Ayrıca hesaplama yaptıktan sonra Hemen Başvur butonuna tıklayarak hesapladığınız kredi miktarına başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank’tan Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Vakıfbankası güncel faiz oranları ile kredi hesaplaması https://www.vakifbank.com.tr/kredi-hesaplama-araci.aspx?pageID=1333 web adresinden gerçekleşmektedir. Burada kredi türü, vade sayısı, tutar, taksit periyodu ve ödemesiz dönem bilgilerini girerek kredi hesabı gerçekleştirebilrisiniz. Bu hesap sonucunda sizlere, toplam ödenecek tutar ve taksit tutarı bilgileri verilmektedir. Ayrıca kredi tahsis ücretinin de ne kadar olacağı burada görünmektedir. Dilerseniz ödeme planınızı da buradan görüntüleyebilirsiniz. 

Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

İş Bankası’ndan Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

iş Bankası’nda faiz oranları kredi notuna göre değişmektedir. Kredi notu ise gelir bilgileriniz ve bankacılık siciliniz ile doğru orantılıdır. Daha ayrıntılı bilgiyi İş Bankası şubelerine giderek edinmeniz daha doğru olmaktadır. Ayrıca iş bankası için hayat sigortası primi ve tahsis ücreti de ödenmektedir. Yine de faiz oranları ile ilgili tam bilgiye sahip olmadan https://www.isbank.com.tr/TR/bireysel/krediler/kredi-hesaplama/Sayfalar/kredi-hesaplama.aspx#Taksit_ihtiyac web adresinden ortalama bir kredi tutar hesaplayabilirsiniz.

Akban’tan Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Akbank’ta istediğiniz kredinin vadesi, aylık taksit tutarı ve faiz oranları ile kredi hesaplama işlemi yapabilirsiniz. Ödeme planınızı böylece kendiniz görmüş olursunuz. Kredi hesaplamak için kredi türünün seçilmesi, vade sayısının ve tutarının belli olması gerekmektedir. Bu çerçevede https://www.akbank.com/kredi-hesaplama web adresinden kredi hesaplaması yapılmaktadır. 

Ne Kadar Konut Kredisi Çekebilirim?

Konut kredilerinde her banka için geçerli bir kural söz konusudur. Almak istediğiniz konut için öncelikle bankanızdan ekspertiz gelmekte ve konut için bir değer biçmektedir. Banka sizin gelir durumunuz ve bankacılık siciliniz ya da o dönemdeki bankanın kampanyaları çerçevesinde konutun tamamının ya da sadece bir bölümünün kredi ödemesini gerçekleştirebilmektedir.

Bu nedenle konut almak isteyen kişilerin elinde bir miktar peşinat olması gerekmektedir. Konut kredisinde faiz oranı ve vade sayısı çok önemlidir. Konut miktarları genel olarak normal bir krediden çok daha fazla olması sebebi ile faiz oranı çok yüksek ise ödeyeceğiniz faiz de o denli yüksek olmaktadır. Bu durumda vade sayısını azaltmak faiz oranını bir nebze olsun azaltmaktadır. Fakat, böyle bir durumda da aylık taksit oranları artmaktadır. Aylık taksit oranları geliriniz ile karşılanabilecek miktarda olmalıdır.