• YARIM ALTIN
  3.491,00
  % 0,06
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6452
  % 0,01
 • € EURO
  19,6449
  % 0,07
 • £ POUND
  22,9021
  % 0,27
 • ¥ YUAN
  2,6539
  % 0,27
 • РУБ RUBLE
  0,3008
  % -0,81
 • BITCOIN/TL
  316479,709
  % -0,26
 • BIST 100
  4.962,97
  % -1,65

Moneygram Olan Bankalar

Moneygram Olan Bankalar

Özellikle yurt dışına para gönderecek, yada yurt dışından para gelecek olan kişiler moneygram olan bankalar ile transfer işlemlerini gerçekleştirmektedir.

 

Genellikle yurtdışı para transfer işlemlerinde etkili bir sistem olan Moneygram, gerek yurtdışına para transferi, gerekse yurtdışından ülkeye para transferi gibi konularda son zamanlarda tercih edilen güvenilir yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkıyor Ülkeler arasında para transferi konusunda oldukça büyük kolaylıklar sağlayan Moneygram, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde bulunan şirket ya da firmalardan bireylerin rahatlıkla paralarını almalarını sağlamaktadır. Dünya genelinde oldukça popüler olarak kullanılan para transfer yöntemlerinden biri olan Moneygram, ülkemizde henüz çok fazla tanınmamaktadır. Ülkemizde henüz birkaç banka tarafından desteklenen bu sistem güvenli bir şekilde para transfer hizmetlerini sunmaktadır.

 

Moneygram Hangi Bankalarda Var?

 

Moneygram, dünya üzerinde büyük bir müşteri kitlesine sahip olmakla birlikte farklı ülkelerde birçok banka tarafından da desteklenmektedir. Ülkemizde ise sadece 2 banka tarafından desteklenmektedir. Denizbank ve Kuveyt Türk bankaları tarafından desteklenmektedir. Kapatılmadan önce Bank Asya’da Moneygram’ı destekleyen bankalar arasındaydı. Ancak, mevcutta aktif olarak Moneygram sisteminin rahatlıkla kullanılabildiği bu iki banka vardır. Bu iki banka üzerinden Moneygram’ı kullanabilmek için bu iki bankadan herhangi birine giderek Moneygram hesabı açmak gerekiyor. Moneygram hesabı olmayanlar para transferlerini yapamazlar. Moneygram hesap açma işlemi çok teferruatlı bir işlem değildir. Bu iki bankadan herhangi birine gidip Moneygram hesabı açmak istediğinizi söylediğinizde, size verilen formu doldurup banka görevlisine verdiğiniz taktirde hesap açma işleminiz tamamlanmış olacaktır. Daha sonra Moneygram kartına sahip olarak yurtdışına para transferi yapabilir ya da yurtdışından adınıza para yatırılmasını sağlayabilirsiniz.

 

Moneygram ile Para Transferi Güvenli mi?

Moneygram para transfer sistemi oldukça güvenilir ve hızlı bir yöntemdir. Yurtdışına kurumsal ve bireysel anlamda para transferi gerçekleştirebilir, hatta yurtdışından gelen parayı kolaylıkla alabilirsiniz. Ülkemizde etkin bir kullanıcı sayısına sahip olmakla birlikte çok az banka ile çalışmaktadır. Dünyanın birçok ülkesinde aktif olarak birçok banka ile çalışan Moneygram ile ilk yapılacak olan para transferi işleminden sonra, göndericinin bilgileri veri tabanına kayıt altına alınmaktadır. Daha sonraki para transferlerinde form doldurma gibi bir durumla karşılaşmadan çok kısa bir süre içinde para transferleri gerçekleştirilebiliyor. Moneygram sistemi ile yapılan para transferleri dünyanın öbür ucundaki bir kişiye 10 dakika içerisinde iletilmektedir.

 

Moneygram Bilgilendirme Mesajı

Moneygram yöntemi ile yurtdışına para transferi yaptıktan sonra karşı taraf parayı aldığı anda gönderene bilgilendirme mesajı gelir. Bu mesaj ile karşı tarafın parayı eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde aldığı anlaşılabilmektedir. Bu bilgilendirme mesajı sistemin ne denli güvenilir olduğunun da bir göstergesidir. Bilgilendirme mesajı alabilmek için, bankada ilk kayıt yapıldığı anda mesaj alıp almama ile ilgili bölümün doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Bilgilendirme mesajları sadece para transferlerinde gönderilmiyor. Moneygram tarafından düzenlenen kampanyalar ve diğer avantajlı teklifler de mesaj yoluyla bildirilmektedir.

 

Moneygram olan bankalar konusunda sormak istediğiniz sorularınızı konuya yorum yaparak bizlere ulaştırabilirsiniz.