• YARIM ALTIN
  3.501,00
  % 0,25
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6586
  % 0,05
 • € EURO
  19,7515
  % 0,24
 • £ POUND
  22,8956
  % 0,25
 • ¥ YUAN
  2,6820
  % 0,16
 • РУБ RUBLE
  0,2990
  % 0,61
 • BITCOIN/TL
  321340,594
  % 2,30
 • BIST 100
  4.855,92
  % 0,60

Kredi Sicil Affına Uyan Bankalar

Kredi Sicil Affına Uyan Bankalar

Ülkemizde bankalara borcundan dolayı kara listeye giren tüketici sayısı bir hayli fazladır.Bazı dönemlerde sicil affı çıkarılmaktadır.Kredi sicil affına uyan bankalar tüketicilere hangi şartlarda kredi ve kredi kartı veriyor.Bunları birlikte inceleyelim.

 

Sicil affı ülkemizde en son 2017 yılında getirildi.Getirilen sicil affına göre 6 ay içerisinde borçlarını kapatan yada yapılandıran tüketicilerin sicili sıfırlanacaktı.Bu aftan bir çok tüketici bu şekilde yararlandı.Sicil affında sicilini temizleyen tüketiciler hemen bankadan kredi alabiliyor mu?Bu konu ile alakalı tüketicilerin aklına gelen en önemli soru bu diyebiliriz.Sicil affı uygulanan tüketicilerin kayıtları KKB yer almaktadır.Bankalar tüketicilere kredi verirken burada yer alan kayıtlara bakmaktadır.Haliyle siciliniz temizlense bile geçmişte yaşadığınız ödeme sıkıntılarınız burada görülecektir.Bu durumu olumlu hale getirebilmek için neler yapılabilir bundan bahsedelim.

 

Aktif olarak kullandığınız bir kredi kartınız varsa, bu kredi kartının ödemelerini zamanında düzenli yapmanız kredi notunuzu yükseltir.Aktif olarak kullandığınız kredi kartınız yok ise maaşınızın yattığı bankadan düşük limitlide olsa kredi kartı talep edebilirsiniz.Bizim bankalara ödeme alışkanlığı kazandığımızı mutlaka göstermemiz ve kredi notumuzu yükseltmemiz gerekiyor.

 

 Kredi notunu yükseltmek için neler yapılabilir diye merak ediyorsanız.Bu konuda çok önemli tavsiyelerin yer aldığı Kredi Notu Yükseltme sayfasına gidebilirsiniz.

 

Kredi notunu yükseltmek için uygulayacağınız tavsiyelerden sonra bankaların gözünde olumlu bir izlenim bırakacağınız için daha sonra kredi ve kredi kartı alabilirsiniz.

 Kredi sicilinizi yeni düzelttiğiniz için bankalar sizi riski görebilir.Bu yüzden kredi notu düşük olan tüketicilere kredi veren bankalar tercih edilmelidir.Düşük kredi notuna kredi konusunu inceleyerek burada yer alan size uygun kredi veren bankayı tercih edebilirsiniz.

 

Kredi sicilimizin düzelmesi zaman alacaktır.Bu süreci bankaların gözünde iyi geçirmek, süreci hızlandıracaktır.

 

 Konuya iyice hakim olduktan sonra Kredi çekebilmek için kredi notu kaç olmalı konusunu da incelemenizi tavsiye ederim.Kredi notunuz hangi puan aralığında bankalar için ne ifade ediyor öğrenmiş olursunuz.

 

 

 

Kredi sicil affına uyan bankalar konusu ile alakalı aklınıza takılan sorularınızı aşağıda yer alan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.