• YARIM ALTIN
  3.508,00
  % 0,45
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6561
  % 0,05
 • € EURO
  19,7239
  % 0,16
 • £ POUND
  22,8837
  % 0,22
 • ¥ YUAN
  2,6854
  % 0,31
 • РУБ RUBLE
  0,2992
  % 0,74
 • BITCOIN/TL
  321322,594
  % 2,28
 • BIST 100
  4.914,32
  % 1,20

Kredi Kartı Limit Arttırma

Kredi Kartı Limit Arttırma

Kredi Kartı Limit Arttırma: kullanan tüketiciler zaman zaman limit arttırma isteğinde bulunabiliyor.Limit yükseltme işlemi nasıl yapılır?Nelere dikkat etmek gerekiyor birlikte inceleyelim.

Günlük yaşam koşullarında neredeyse ülkemizde birçok insan harcamalarını artık kredi kartı ile gerçekleştirmektedir. Bankalar arası Kart Merkezi 2019 verilerine göre ülkemizde yaklaşık 68 milyon kredi kartı bulunmaktadır. Kredi kartını kullanan vatandaşlar hem alışveriş hem de nakit çekim ile kartlarını kullanmakta ve limitlerini tüketmektedir. Kredi kartı doğru ve düzenli şekilde kullanıldığı zaman yararı olan bir sisteme sahiptir. Alışverişlerde özellikle taksit imkanının bulunması vatandaşlar için hem ihtiyaçları sağlanmakta, hem de bu ihtiyaçların ödenmesi daha kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Fakat günümüzde kredi kartını doğru kullanan çok az vatandaş bulunmaktadır. Her ay asgari ücretlerin yatırılabilmesi, alışveriş sırasında sanki cebinizden para çıkmayacak gibi harcama yapmak ve nakit avans çekmek zorunda kalmak maalesef kredi kartlarının en büyük eksileridir. Hal böyle olunca elimizde olan nakit ve kredi kartı limitleri yetmemekte ve Kredi Kartı Limit Arttırma  yollarına gitmekteyiz. 

YouTube video

Kredi kartlarının limiti her vatandaş için farklıdır. Çünkü, herkesin gelirine göre toplam alabileceği kredi kartı limiti bulunmaktadır. Bu her banka için geçerli olup, limit belirleme işlemi sırasında bankalar ortak kullandıkları sistemden yararlanmaktadır. Yani kredi kartı limitleriniz belirlenirken hangi bankaya başvurursanız başvurun, diğer bankalardaki kartlarınızın limitleri toplayarak size gelirinize uygun toplam limit sağlanmaktadır. Bu limit arttırma işlemi için de geçerlidir. Limit arttırmanız için şu koşulları sağlamanız gerekmektedir.

 • Kredi notunuz yüksek olmalıdır. Kredi notunuzun yüksek olabilmesi için bankacılık geçmişiniz incelenmektedir. Bankalardaki kredi kartlarınızın ve varsa kredilerinizin düzenli şekilde ödeniyor olması şarttır.
 • Kredi kartınızdan otomatik ödeme talimatları vermeniz her bankanın hoşuna giden bir işlemdir. Bu nedenle otomatik ödeme talimatları vererek hem kartınızın daha aktif kullanımını sağlayabilir hem de kredi notunuzun yükselmesini sağlayabilirsiniz. 
 • Kredi kartınızın borçlarını düzenli şekilde ödemeniz ve zaman zaman da olsa borcun tamamını ödemeniz bankanın size olan güvenini arttıracaktır. Bu da kredi notunuzun yükselmesine yardımcı olabilir.
 • Tabii ki kredi notu geliriniz ile de doğru orantılıdır. Gelirinizin düzenli ve yeterli olması da sizin için bankacılık alanında avantajlı bir durumdur.

YouTube video

Kredi Kartı Limit Yükseltme Nasıl Yapılır ?

kredi kartı limit yükseltme

kredi kartı limit yükseltme

Kredi kartı limitinizi arttırabilmek için her bankanın farklı işlemi söz konusudur. Sizler için en çok tercih edilen bankaların kredi kartı limit arttırma işleminin nasıl gerçekleştiğini araştırdık. Kredi kartınız hangi bankadan ise o bankanın işlem adımlarını gerçekleştirerek limit arttırma başvurusunda bulunabilirsiniz. 

Hatırlatılması gereken bir konu vardır ki o da, Kredi Kartı yönetmelikleri gereğinde bir takvim yılı içerisinde en çok 3 defa asgari ücretten daha az ödeme yapan müşterilerinin dönem borcunun tamamı ödenene kadar limit arttırma işlemleri gerçekleştirilmemektedir.

Kredi Kartı Limit Arttırma Akbank

Kredi Kartı Limit Arttırma Akbank

Kredi Kartı Limit Arttırma Akbank

Akbank Kredi kartınızın limit arttırma işlemini Axcess Mobil’den, Akbank Direkt İnternet’ten, Akbank Direkt Mobil’den ya da 444 25 25 müşteri hizmetlerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Akbank ATM’lerinden de limit arttırma işlemleri gerçekleştirilmektedir. Eğer SMS ile limit arttırma başvurusu gerçekleştirmek istiyorsanız LIMIT, KART SON 4 HANE, AYLIK NET GELİR, İSTENİLEN LİMİT bilgilerini aralarında bir boşluk bırakarak 4566 telefon numarasına SMS gönderebilirsiniz. Örnek verecek olursak; LIMIT 4321 3500 3000 şeklinde mesajı 4566’ya gönderdiğinizde başvuru işleminizi tamamlamış olursunuz. Ayrıca Akbank için düzenli limit artış seçeneği de bulunmaktadır. Bu seçenek ile başvuru yapmanıza gerek olmadan limitiniz otomatik olarak zaman zaman artış gösterecektir. 

Akbank müşterilerinin limitlerinde yeni bir sistem geliştirmiştir. Bu sistem ile müşterinin kartlarının toplam limiti bulunmaktadır. Örnek verecek olursak müşterinin toplam 4000 TL limiti var ise, bir kartından 3000 TL’lik harcama yaptığında, diğer kartında 1000 TL’lik limit kalmaktadır. 

Akbank müşterileri limit bilgilerini öğrenmek için 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi’ni arayabilir ya da Akbank şube ve ATM’lerden limit bilgisi öğrenebilmektedir. Ayrıca internet ve mobil bankacılık aracılığı ile de limit bilgilerinizi sorgulayabilirsiniz. Akbank kartlarının toplam limitinin bir kısmı nakit avans olarak da çekilebilmektedir. Akbank kart limitleri yurt dışında da kullanılabilmektedir. 

Kredi Kartı Limit Arttırma Garanti Bankası

Kredi Kartı Limit Arttırma Garanti Bankası

Kredi Kartı Limit Arttırma Garanti Bankası

Garanti bankasındaki kredi kartlarınızın limitlerini BonusFlaş’tan, mobil bankacılıktan, internet bankacılığından, SMS ile cep telefonunuzdan, ATM’lerden ve şubelerden gerçekleştirebilirsiniz.

BonusFlaş ile limit arttırmak için giriş yaptıktan sonra Kart Bilgileri sekmesine, oradan da kartın seçiminin ardından limit artırım adımlarını izlemeniz gerekmektedir. Buradan kolayca talepte bulunabilirsiniz.

Mobil bankacılıktan bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için giriş yaptıktan sonra kart, kartın seçiminin artından nakit ve ödeme çözümleri, limit artırım adımlarını izlemeniz gerekmektedir.

İnternet bankacılığından ise kart, kredi kartı, kartın seçiminin ardından limit artırım seçeneğine tıklayarak talepte bulunabilirsiniz.

Cep telefonunuzdan kısa mesaj ile bu işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız ARTIR, İSTENİLEN LİMİT, KART SON 6 HANE, AYLIK NET GELİR bilgilerini aralarında birer boşluk ile yazarak 3340’a kısa mesaj gönderebilirsiniz. Örnek verecek olursak ARTIR 3000 654321 4500 şeklindeki mesajı 3340’a gönderebilirsiniz. 

ATM’lerden ise, Limit İşlemleri seçeneğini tıklayarak limit artırım talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca buradan düzenli artış talebinde de bulunabilirsiniz. Şubelere giderek de yine düzenli artış talebinde bulunabilirsiniz. 444 0 333 telefon numarasından da bu işlemlerinin tümünü gerçekleştirmeniz mümkündür.

Kredi Kartı Limit Arttırma Ziraat Bankası

Kredi Kartı Limit Arttırma Ziraat Bankası

Kredi Kartı Limit Arttırma Ziraat Bankası

Ziraat Bankası Kredi kartınız mevcut ise kredi kartı limitinizi arttırmanız oldukça basittir. Limit yükseltme işlemi şu kanallar ile gerçekleştirilebilmektedir.

 • Ziraat Bankası İnternet Sitesinden,
 • İnternet Şubesinden,
 • Ziraat Mobil Şubesinden,
 • Müşteri İletişim Merkezi’nden,
 • ATM’lerden kart limitlerinizi güncelleyebilirsiniz.

Ayrıca SMS ile de LİMİT, KREDİ KARTI SON 6 HANE, TALEP EDİLEN LİMİT, AYLIK NET GELİR ile 4757’ye SMS gönderebilir ve talepte bulunabilirsiniz. Örnek verecek olursak LİMİT 654321 3000 4000  bu SMS’i 4757’ye gönderebilirsiniz.

Kredi Kartı Limit Arttırma Yapı Kredi

Kredi Kartı Limit Arttırma Yapı Kredi

Kredi Kartı Limit Arttırma Yapı Kredi

Yapı kredi limitleri müşteriler için tek bir limit olarak belirlenmekte ve birden fazla kart var ise bu limit kartlar arasında bölüştürülmektedir. Yapı kredi bankasının da limit arttırma işlemleri diğer bankalar ile benzerlik göstermektedir. 

Mobil ve internet şube kanalları ile başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için mobil kanalında kartlarım, kredi kartı limit değişikliği sekmelerine tıklamanız gerekmektedir. İnternet şubesinden ise kartlarım, kart hizmetleri, limit işlemleri sekmelerini sıraya tıklayarak limit artırım talebinde bulunabilirsiniz.

444 0 444 Yapı Kredi Müşteri iletişim merkezidir. Burayı aradıktan sonra 1 – 2 – 1 tuşlarını tıklayarak limit talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca Yapı Kredi şubelerinden de bu işlem gerçekleştirilmektedir.

Son olarak cep telefonunuzdan sadece 1 SMS ile limit talebinde bulunabilirsiniz. Bunun  için aralarında bir boşluk bırakarak LİMİT, kredi kartınızın son 6 hanesi, aylık net gelir bilgilerinin 4411’e SMS olarak gönderilmesi gerekmektedir. Örnek verecek olursak LIMIT 654321 5000 şeklinde sms 4411’e gönderilecektir.

Kredi Kartı Limit Arttırma Vakıfbank

Kredi Kartı Limit Arttırma vakifbank

Kredi Kartı Limit Arttırma vakifbank

Vakıfbank’a ait kredi kartlarınızın limiti diğer bankalarda olduğu gibi müşteri toplam limiti üzerinden değerlendirilmektedir. Limit artış talepleri şu kanallar aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.

 • Vakıfbank internet bankacılığı, Vakıfbank mobil bankacılık, 0850 222 0 724 Vakıfbank Müşteri Hizmetleri ve dilerseniz Vakıfbank Şubeleri’nden limit değişikliği hakkında işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.