• YARIM ALTIN
  3.226,00
  % 0,12
 • AMERIKAN DOLARI
  18,5039
  % -0,02
 • € EURO
  18,1433
  % -0,12
 • £ POUND
  20,7133
  % 0,25
 • ¥ YUAN
  2,6007
  % 0,14
 • РУБ RUBLE
  0,3167
  % -2,16
 • BITCOIN/TL
  356812,520
  % -1,72
 • BIST 100
  3.179,99
  % 1,05

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

Yaşamı sürdürmenin temelinde kuşkusuz para en önemli unsurlardan bir tanesidir. Parasız hiçbir şey yapmanız mümkün olmazken paranız varsa birçok şeyi de gerçekleştirebilirsiniz. Elbette belirli bir gelire sahip olmak ferah yaşamın da kilit noktalarından bir tanesidir. Hayatı kolaylaştıran faktörleri de hesaba katınca olmazsa olmazlar arasında bulunan kredi kart kullanımı ön plana çıkmaktadır. Peki, oldukça kolaylık sunan ve birçok noktada sizi rahatlatan Kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? Öncelikle hangi bankadan kredi kartı almak istediğinize karar vermelisiniz. Her bankanın kendine ait kredi kartı olurken kampanyalar, bonuslar taksitler ve birçok fırsatı sunan yapı ön plana çıkmaktadır. Alışveriş yaptıkça kazançlı çıkmanızı sağlayan yapı hemen hemen her kredi kartında bulunurken tercihler bu noktada en avantajlı olana göre değişmektedir. Avantajlı haller tespit edildikten sonra kredi kart başvurusu işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Elbette bunun için de belirli bir gelire sahip olmanız aranan ilk özelliklerdendir.

 

Kredi Kartı Başvuru Adımları

Kredi kartını hangi bankadan alacağınıza karar verdikten sonra takip etmeniz gereken bazı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerden ilki ilgili bankaya giderek kredi kartı başvurusu için form doldurabilirsiniz. Formda yöneltilen soruları doğru şekilde ve eksiksiz şekilde sunduktan sonra onaylama işlemi başlayacaktır. Gelire göre belirlenen kart limitlerinde üst limitin ne kadar olabileceğini görevliye sorabilirsiniz. Genellikle gelirin 3 katına kadar limit açılabilmekte olup, bazı bankalar bu limiti daha da yüksek seviyelere çıkartabilmektedir. Başvuru formu hazırlandıktan sonra beraberinde kimlik fotokopisi ve gelir belgesi istenmektedir. Bankanın hali hazırda müşterisi iseniz işiniz daha kolay olurken başvuru değerlendirmesine göre olumlu sonuç tarafınıza bildirilecektir. Kartınızın basım açasına geçildiğine dair mesaj tarafınıza iletilirken kuryeye verilmesi ile birlikte de size bildirim mesajı gelecektir. Kredi kartı başvuru adımları takibini düzenli şekilde yaptığınız takdirde geçmişe dair ödemelerde sorununuz yok ise başvurunuzun olumlu sonuçlanma ihtimali yüksektir. Hesaplamalar ve yapılan değerlendirmelere göre kredi kartınızı alabilirsiniz.

 

Hesabınızın Olduğu Banka Kredi Kartına Başvuru İşlemi

Hali hazırda çalışmış olduğunuz bir bankanız var ise yapı kredi kartı başvurusu hem çok kısa sürede tamamlanabilir hem de olumlu sonuç alma ihtimaliniz o derece yüksek olur. Hesabınızın olduğu bankanın mobil bankacılığını kullanıyorsanız kart başvurunuzu uygulama içerisinden gerçekleştirebilirsiniz. Çok kısa süren işlemde basit sorular eşliğinde form doldurmanız yeterli olmaktadır. Genellikle gelir tipi, çalıştığınız sektör, aylık gelir ve istediğiniz limit sorulurken alanlar doldurularak işleme devam edilir. Gerekli bilgiler girildikten sonra karşınıza çıkan ekranda bilgilerinizi denetleyebilirsiniz. Denetleme işlemi bittikten sonra herhangi bir hata yok ise başvuru işlemini onaylayabilirsiniz. Kısa sürede başvuruya dair geri dönüş tarafınıza sağlanarak bilgi aktarımı yapılacaktır.

kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?

kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?

Kredi Kartı Başvurusunda Dikkat Edilecek Hususlar

Kredi kartı başvurularında mutlaka kurallara uygun şekilde hareket etmek ve istenilen bilgileri eksiksiz şekilde sunmak gerekir. Kredi kartı başvurusunda dikkat edilecek hususlar arasında en önemli ayrıntı gelir beyanıdır. Gelir beyanınız hem kart limitini belirleme de hem de başvurunun olumlu sonuçlanmasında önemli rol oynamaktadır. Sorunsuz şekilde başvurunuzu tamamlamanız önemli olurken her bir bilgi eksiksiz şekilde sunulmalıdır. Banka müşterisi olmadığınız durumlarda da internet üzerinden formlar doldurularak kredi kartı başvurusu yapılabilmektedir. Esas olarak sunulan bilgiler neticesinde banka gerekli denetlemeleri yaparak uygunluğu belirlemektedir. Yapılan değerlendirmeler önceki işlemlere ve yapılan düzenli ödemelere esas alınarak yapılmaktadır.

 

Kredi kartı başvurularında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise hesap kesim tarihidir. Genellikle hesap kesim tarihinden sonra 7 – 10 iş günü içerisinde ödeme tarihi belirlenmektedir. Ödeme tarihinizi düzenli geliriniz var ise maaşı aldığınız güne göre ayarlamak çok daha mantıklı olacaktır. Kredi ödeme tarihiniz maaşınızı almadan önce olursa geç ödemeden kaynaklı faiz ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ayrıca geç ödemelerden kaynaklı sorunlar ilerleyen dönemlerde karşınıza çıkabilir. Böyle bir durum normal kredi başvurularında da size eksi puan olarak yansıyabilir. Bu tük aksaklıkları hesaba katarak hareket etmek ve tüm etkenleri belirlemek çok önemlidir.