• YARIM ALTIN
  3.491,00
  % 0,06
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6452
  % 0,01
 • € EURO
  19,6449
  % 0,07
 • £ POUND
  22,9021
  % 0,27
 • ¥ YUAN
  2,6539
  % 0,27
 • РУБ RUBLE
  0,3008
  % -0,81
 • BITCOIN/TL
  316588,724
  % -0,21
 • BIST 100
  4.962,97
  % -1,65

Kredi Çekmek İçin En Az Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekiyor

Kredi Çekmek İçin En Az Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekiyor

Bankadan kredi çekmek isteyen çalışanlardan banka sigortalı olma şartı aramaktadır.Kredi çekebilmek için ne kadar sigortalı olmak gerekiyor? Bu sorunun cevabını birlikte inceleyelim.

 

Nakit ihtiyaçlarımızı karşılamak için bankalara müracaat ederiz.Eğer bankaların istediği koşulları taşıyorsak kredi kullanarak nakit ihtiyacımızı çözebiliriz.Bankalar tüketiciye kredi verirken gerekli şartları taşıyıp taşımadığına bakar.Bunun nedeni verilen kredinin geri ödemesini düşündükleri içindir.Bu konumuzda bankaların tüketicilerden istediği koşullardan birisi olan sigortalı olma şartını detaylı olarak inceleyeceğiz.

 

 Kredi Çekmek İçin Sigorta Süresi Ne Kadar

Bankalar özellikle özel sektörde çalışan tüketicilerden sigortalı olma şartı istemektedir.Sigortalı olma şartı niye var.Bunu bilmekte fayda var.Özellikle özel sektörde çalışan kişilerde en az 3 ay sigortalı olma şartı aranmaktadır.Bu süre bankadan bankaya değişebilmektedir.Sigortalı olma süresini, bankanın diğer koşulları da etkileyebilir.Kredi notunuz ve aylık geliriniz çok yüksek ise, bankanın inisiyatifine göre kredi kullanabilirsiniz.Banka tüketicinin sigortalı çalışma süresine bakarak, krediyi ödeyebilecek aylık düzenli geliri var mı? buna bakar.Yeni çalışmaya başlamış birine güvenerek kredi vermemek banka için haklı bir sebeptir.Her banka için makul olan sigortalı olma süresi 6 Ay‘dır.Bankaların diğer koşullarını da bilmek yararınıza olacaktır.Bunları da birlikte inceleyelim.

 

Kredi Notu:

Özellikle ön onay sürecinde en etkin faktörlerden birisi kredi notudur.Kredi notu düşük tüketici diğer şartları taşısa da kredi kullanamayabilir.Kredi notu tüketicilerin ödeme alışkanlıklarının yansımasıdır.Banka kredi notu düşük tüketicinin geçmişteki ödemelerinin sorunlu olduğunu bilir ve kredi vermez.Kredi notu kaç olmalı konusunu inceleyerek mevcut kredi notunuzun durumunu öğrenebilirsiniz.

 

Aylık Gelir:

Kredi çekerken tüketicilerden istenen koşullardan biriside aylık gelir durumudur.Çekmek istediğiniz kredinin aylık taksit tutarını ödeyebileceğiniz kadar geliriniz olmalıdır.Çekmek istediğiniz kredi tutarı için aylık gelir durumunuz yeterli değil ise, banka sizden ek gelir,kefil ve ipotek isteyebilir.Bu koşullardan en az birini sağlamazsanız daha düşük tutarda kredi kullanmanız söylenir yada kredi kullanamazsınız.Aylık gelirinize göre ne kadar kredi çekebileceğinizi öğrenmek için Asgari Ücretli Ne Kadar Kredi Çekebilir 2019 konusuna göz atabilirsiniz.Asgari ücretli çalışmıyorsanız burada anlatıldığı gibi hesaplayarak çekebileceğiniz kredi miktarını öğrenebilirsiniz.

Eğer kredi notunuz 1300 puanın altına ise, düşük kredi notuna kredi veren bankaları tercih etmelisiniz.

 

Kredi Çekmek İçin En Az Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekiyor konusunda merak ettiğiniz soruları aşağıdaki yorum bölümüne yazarak bizlere sorabilirsiniz.