• YARIM ALTIN
  3.508,00
  % 0,45
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6517
  % 0,05
 • € EURO
  19,7253
  % 0,17
 • £ POUND
  22,8813
  % 0,22
 • ¥ YUAN
  2,6847
  % 0,31
 • РУБ RUBLE
  0,2992
  % 0,73
 • BITCOIN/TL
  321322,694
  % 2,28
 • BIST 100
  4.915,17
  % 1,22

Kredi Borcu Erteleme Yapılandırma

Kredi Borcu Erteleme Yapılandırma

Kredi Borcu Erteleme Yapılandırma: Bankalardan çektiğimiz kredilerin geri ödemelerinde bazı zamanlar güçlük çekebiliyoruz.Bu durumdaki tüketiciler için kredi borcu erteleme yapılandırma imkanı var mı.Bunu birlikte İnceleyelim.

Tüketiciler bankadan kredi alırken, çok sayıda belgeye imza atmaktadır.Bu belgelerde tüketicinin hangi şartlarda kredi çekmeyi kabul ettiğine dair beyanı bulunmaktadır.Bu beyan bankanın istediği şekilde ödeme yapacağınızı kabul ettiğinizi gösterir. Bu nedenle kredi çektiğinizde kredi borcunuzu erteleme seçeneğini  bulunmuyor.K redi borcunuzu ödemekte güçlük çektiğinizde yapılandırma yaptırabilirsiniz. İhtiyaç, Konut ve taşıt kredileri için kredi erteleme seçeneği bulunmamaktadır.

Kredi erteleme seçeneği tarım işletmesi için çiftçi kredisi çeken çiftçiler için bulunmaktadır. Çiftçi kredilerinin ödemeleri toplu olarak yapıldığı için, bankalar faiz işleyerek mevcut ödemenin tarihini uzatmaktadır. Öğrenim kredilerinde yani KYK  burs kredilerinde de  kredi borcunu erteleme seçeneği olabiliyor.

 

İhtiyaç kredisi ertelenir mi ?

Bankalardan çekilen tüketici ihtiyaç kredilerinde erteleme seçeneği yoktur. Bankalar borcunu ödemekte güçlük çeken tüketicilere yapılandırma imkanı sağlamaktadır. Banka tüketiciden, alacağını en kolay şekilde almak ister. Tüketicinin borcunu ödeyemeyip, icralık olması banka tarafından da olumsuz bir sonuç olur. Kredi borcunuzu yapılandırarak, ödeme başlangıcını 1 aydan kısa olacak şekilde uzatabildiğiniz kadar uzattırmaya çalışın. Bu şekilde hem biraz zaman kazanırsınız, hemde kredi borcunuz yeniden vadelere bölünür. Böylelikle kredinizi daha düşük taksitlerle zorlanmadan ödeme imkanı bulursunuz. Ayrıca kredi yapılandırması yaparak, kredi sicilinin olumsuz etkilenmesinin önüne geçmiş olursunuz.

Eğer borcunuz kredi kartı borcu ise, kredi kartı borcu taksitlendirme konusunu incelemenizi tavsiye ederim.

Kredi Erteleme Nasıl Yapılır ?

Kredi siciliniz olumsuz etkilenmeden mevcut kredi borcunuza alternatif çözüm borç transferi kredisi olabilir. Borç transferi veren bankalara bakarak size en uygun faizi veren bankayı tercih edebilirsiniz.Mevcut ihtiyaç kredisi borcunuzu yada birden fazla borçlarınızı bu bankaya aktarabilirsiniz.Bu krediyi kullanabilmek için gerekli koşulları taşımanız gerekmektedir.Borç transferi kredisi konusunu inceleyerek bütün detaylar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ertelemeli Kredi İle Borcunu Ertele

Mevcut kredi borcunuzu, başka kredi çekerek erteleyebilirsiniz.Bazı bankalar tüketicilere ihtiyaç kredisi verirken, kredinin ilk taksitini 3 ay sonra ödemenize imkan sağlamaktadır.Kredi notunuz yüksek ise bu şekilde kredi çekerek mevcut borcunuzu kapatabilir, ertelemeli kredi sayesinde ilk taksiti 3 ay sonra ödeyebilirsiniz.3 Ay ertelemeli kredi veren bankalar ve kredi için gerekli koşulları 3 ay ertelemeli kredi konusunu inceleyerek öğrenebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular : 

Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur

Yapı Kredi Kredi Hesaplama

Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar

Yukarıda kredi borcu erteleme işlemi hakkında bilgi verdik.Kredi borcu erteleme konusu ile alakalı bizlere sormak istediğiniz sorularınızı aşağıdaki yorumlar bölümüne yorum yazarak ulaştırabilirsiniz.