• YARIM ALTIN
  3.508,00
  % 0,45
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6427
  % 0,01
 • € EURO
  19,7317
  % 0,18
 • £ POUND
  22,8843
  % 0,21
 • ¥ YUAN
  2,6801
  % 0,13
 • РУБ RUBLE
  0,2976
  % 0,19
 • BITCOIN/TL
  321074,721
  % 2,46
 • BIST 100
  4.855,92
  % 0,60

Kefilsiz Şartsız Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz Şartsız Kredi Veren Bankalar

Bir çok tüketici bankadan kredi çekerken, ek talep istemeyen  bankaları tercih etmektedir.Bu yüzden Kefilsiz şartsız kredi veren bankalar tüketiciler tarafından en çok tercih edilen bankalardır.

 

Kredi sicili bozuk olan ya da daha önceden bankalarla ilgili problemi olan kişilere çoğu banka kefil talebinde bulunarak kredi kullandırmaktadır. Ancak, artık eskisi gibi insanların birbirine karşı güvenleri olmadıkları için kefil bulmak ta giderek zorlaşmaktadır. Bunun yanı sıra kefil istemeden kredi veren bankalar da bulunmaktadır. Yazımızın devamında kefilsiz şartsız kredi veren bankalar 2019 hakkında bilgilere yer vereceğiz.

 

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 

Gelişen bankacılık sektörü, Türkiye’de kredi hizmetlerinin büyük ölçüde genişlemesine neden olmuştur. Artan kredi talepleri doğrultusunda kredi hizmetlerinin kapsamı da genişletilmiştir. Son zamanlarda kefilsiz kredi ve düşük faizli kredi talepleri de oldukça artış göstermiştir. Türkiye’de faaliyet gösteren birçok banka kefilsiz ve belgesiz kredi desteği sağlamaktadır. Dolayısı ile internet üzerinden anında ihtiyaç kredisi başlığı altında kredi almak artık kolaylaşmıştır. Günümüzde, kredi miktarı, ödeme seçenekleri ve gelir durumuna göre kredi özellikle tüketiciler tarafından belirlenmektedir. Tabi burada bankalar bazı sınırlar çizmiştir. Bu sınırlar dahilinde birçok farklı kredi seçeneğinden herhangi birini seçmek de tüketiciye kalmaktadır. Tabi bu kredi seçeneklerinden faydalanabilmek için temiz bir sicile sahip olmak gerekir.

 

Kefilsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankalardan hızlı kredi desteği sağlamak ve kefilsiz kredi başvurusu yapmak için birçok farklı kredi seçeneği bulunmaktadır. Kefilsiz şartsız kredi veren bankalar 2019 yılında kredi işlemlerini daha kolay bir hale getireceklerdir. Günümüzde bankalar, ihtiyaç kredisi adı altında 10 bin TL ile 50 bin TL arasında kefilsiz şartsız kredi desteği vermektedirler. Kefilsiz kredi başvurusu yapmak için internet bankacılığı, SMS ve müşteri hizmetleri kanalları kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra banka şubelerine giderek de kredi başvurusu yapılabilmektedir. Kredi sicili ve kredi notu uygun olan tüketicilere gelir belgelerini aşmayacak şekilde krediler, bankalar tarafından verilmektedir. Aksi durumda kefil ya da belge talebinde de bulunabilirler. Kefilsiz ve şartsız kredi için gereken en önemli şart kredi notunun yeterli olmasıdır. Kredi notunun yeterli olması durumunda gelir durumunu aşmayacak şekilde kredi kullanmak mümkündür.

 

Kefil İstemeyen Bankalar ve Şartları Nelerdir?

Kefilsiz şartsız kredi kullanmak mümkündür. Ancak, bankalar tarafından bazı önemli kriterler de detaylı bir şekilde incelenir. Yapılan kredi talepleri bu detaylar incelenerek değerlendirilir. Bu şartlar genellikle çok ağır olmasa da bazı faktörler tüketicinin kredi talebinin onaylanması için etkili olacaktır. Kefilsiz şartsız kredi talebinde bulunan kişinin;

 

 • Kredi notunun yüksek olması ve kredi sicilinin temiz olması gerekmektedir,
 • Bankanın müşterisi olması gerekmektedir,
 • Kredi talebinde bulunan kişinin üzerinde kayıtlı ev, arsa, araba gibi teminat unsurunun bulunması gerekir.

 

Bu faktörler, kredi taleplerinin hızlı bir şekilde sonuçlanmasına ve kefilsiz olarak kredi alınmasında etkili olacaktır. Bu özelliklere sahip olmayan kişiler için kredi imkânının sağlanmadığını da unutmamak gerekir. Kredi notunun yüksek olması en önemli kriterdir. Bunun yanı sıra ödemelerinde problem yaşamayan tüketiciler kredi notları düşük de olsa bu kredilerden faydalanabilmektedirler.

 

Kefilsiz Şartsız Kredi Veren Bankalar

Birçok banka çeşitli kredi imkanları sunmaktadır. Kredi kullanım oranlarının artmasıyla, kefilsiz kredilere olan talepleri de arttırmıştır. 2019 Kefilsiz şartsız kredi veren bankalar da bu dönemde oldukça artmıştır. Ülkemizde kefilsiz kredi veren ve en çok tercih edilen bankalar;

 • Garanti Bankası,
 • Akbank,
 • QNB Finansbank,

 

Yukarıda saydığımız bankalar, kefilsiz kredi veren bankalar arasında en başta yer almaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise, bankaların sunduğu kredilerin özellikleridir. Bankaların sunmuş olduğu taksi seçenekleri ve faiz oranlarından tüketiciye en uygunu hangisi ise onu tercih etmelidir. Kefilsiz şartsız kredi veren bankalar birçok farklı kredi imkanı sunmaktadırlar.