• YARIM ALTIN
  3.511,00
  % 0,42
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6481
  % 0,03
 • € EURO
  19,6857
  % -0,03
 • £ POUND
  22,8742
  % 0,18
 • ¥ YUAN
  2,6810
  % 0,17
 • РУБ RUBLE
  0,2982
  % 0,40
 • BITCOIN/TL
  321878,628
  % 2,45
 • BIST 100
  4.945,58
  % 1,85

ING Bank Güncel Konut Kredi Şartları

ING Bank Güncel Konut Kredi Şartları

ING Bank Güncel Konut Kredi Şartları: ING Bank 2008 yılından bugüne ülkemizde hizmet veren güvenilir bankalardan birisi. Özellikle son yıllarda çok uygun kredi faizleri ve yüksek mevduat oranları ile adından sıkça söz ettiriyor. ING Bank oldukça sade ve kolay bir hizmet anlayışına sahip. Burada her türlü işleminiz hızlı ve pratik bir şekilde hallediliyor.

ING Bank nakit ihtiyacınız olduğu durumlarda en düşük faiz oranlarıyla sizlere hizmet veren bir banka. Ve bünyesinde birçok farklı kredi türü bulunduruyor. Taşıt ve konut kredisinin yanında her türlü ihtiyacınıza yönelik nakit eksikliklerinizi karşılıyor. Özellikle konut kredilerinde sunmuş olduğu farklılıklar ve oranlar konut kredisi talebi olanlara cazip geliyor. Dilerseniz bilikte bakalım.

ING Bank Konut Kredisi Anlayışı

Kiracı olmak artık size zor geliyorsa ve ev almak istiyorsanız veya bir yerlerde çok uygun fiyata bir ev bulduysanız ve yatırım yapmak istiyorsanız ancak tüm bunlar için yeterli nakit paranız yoksa ING Bank sizler için burada.

Banka konut kredilerinde birkaç farklı yöntem uyguluyor. Mortgage yani konut kredilerinde uygulanan vadeler oldukça uzun. Süre uzun olduğu için de aksaklıkların yaşanmaması adına sizlere rahat bir ödeme planı sunulması gerekiyor.

ING Bank konut kredisi kullanmak isteyen müşterileri için mortgage uzmanları ile birebir görüşmeler düzenliyor. Bu görüşmelerde kredi kullanacak olan kişilerin hangi aralıklarda ve ne türlü ödemeler yapabileceklerini analiz ediyor. Bu analizler sonucunda banka ve müşteri tarafından ortak bir plan oluşturuluyor. Ve uzun vadeli yolculuk bu şekilde başlıyor.

ING Bank Güncel Konut Kredi Şartları

ING Bank Konut Kredisi Ödeme Planı

ING Bank konut kredisi kullandıracağı müşterileri ile yaptıkları ön görüşmeler sonucunda en sağlıklı ödeme planını uyguluyor.

Sabit Gelirlilere Göre Ödeme Planı

Aylık ve sabit maaşlı bir işte çalışıyorsanız kullanmak istediğiniz konut kredisi ödeme planınız buna göre düzenleniyor. Sabit maaşlı çalışanların beklenmedik ve ekstra bir gelirleri olmadığı için ödeyebilecekleri rakam da önceden belirli oluyor. Ve banka, gelirim sabit, ödemelerim de sabit olsun ve 10 yıl sonra bile ne ödeyeceğimiz şimdiden biliyim diyen kişiler için konut kredisi kullandırırken düzenlemeleri buna göre yapıyor.

Örneğin 20 yıllık bir kredi kullanımı söz konusu ise faiz oranınız ve taksit tutarlarınız sabit oluyor. 20 yıl boyunca her ay düzenli olarak aynı miktarda taksiti ödeyerek kredinizi tamamlıyorsunuz.

Değişken Gelirlilere Göre Ödeme Planı

Eğer sabit maaşlı bir işte çalışmıyorsanız, örneğin esnafsanız ve aylık geliriniz sezona ve aylara göre değişiklik gösteriyorsa ING Bank sizlere özel bir ödeme planı oluşturma imkânı sunuyor. Veya yine sabit maaşlı bir işte çalışıyorsanız ancak bazı dönemlerde ekstra prim vb. gelirleriniz oluyorsa bu kapsamda da özel uygulamalar yapılabiliyor.

Şöyle ki, hangi dönemlerde yüksek gelir elde ettiğinizi mortgage uzmanları ile paylaştığınızda bu dönemlere ekstra ödemeler koyularak kredi planınız oluşturulabilir. Yine ara veya balon ödemeler önemlidir. Prim dönemlerinizde bu ara ödemeleri yapacağınızı önceden belirttiğinizde taksit ödemeleriniz ona göre düzenlenecektir. Taksit miktarı giderek azalan veya giderek artan planlar hazırlanabilir.

ING Bank Güncel Konut Kredi Şartları

 ING Bank Güncel Konut Kredi Faiz Oranları

ING Bank en uygun konu kredisi faizi veren bankalardan birisi. Bankanın konut kredisinde uygulamış olduğu faiz oranı % 0,98. Bu oran eşit taksitli mortgage kredileri için uygulanıyor. Ara ödemeli ve değişken taksitli krediler için güncel oranları banka mortgage uzmanı ile görüşmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Eşit taksitli mortgage olarak geçen bu kredinin belirli bazı uygulama şartları var. ING Bank konut kredisinde maksimum 10 yıl yani 20 ay vadelendirme yapıyor. 12 aydan 120 aya kadar vade seçme şansına sahipsiniz. Vade süresinin kısalması demek ödediğiniz faizin azalması demek oluyor.

Ve ING Bank 120 ay vade ile maksimum 1.000.000 lira kredi kullanımına izin veriyor. Kredi ile alacağınız evin güncel değeri üzerinden kredilendirme yapılıyor. Güncel değerin maksimum % 80’ine kadar kredi kullanabiliyorsunuz. Kalan % 20’lik kısmı peşinat olarak ödemeniz gerekiyor. Eğer seçtiğiniz evin değerinin % 80’i 1 milyon liranın üzerinde kalıyorsa bu durumda peşinat miktarını artırmanız gerekiyor. Çünkü bankanın belirlemiş olduğu maksimum değer 1 milyon liradır.

ING Bank Konut Kredisi Hesaplama

ING Bank güncel konut kredisi faiz oranlarından bahsetmiştik. Bunu rakamlar üzerinde değerlendirmek isterseniz örnek bir çalışma gösterelim.

Örneğin 100.000 TL konut kredisi kullanmak istiyorsunuz.

Bunu 120 ay vade ile kullanırsanız 120 ayın sonunda ödeyeceğiniz toplam tutar 170.504,34 lira. Aylık ödemeniz gereken taksit miktarı 1.420,87 lira. Banka bu işlem için 500 lira tahsil ücreti alıyor.

Bunu 108 ay vade ile kullanırsanız 108 ayın sonunda ödeyeceğiniz toplam tutar 162.531,66 lira. Aylık ödemeniz gereken taksit miktarı 1.504,92 lira. Banka bu işlem için 500 lira tahsil ücreti alıyor.

Bunu 96 ay vade ile kullanırsanız 96 ayın sonunda ödeyeceğiniz toplam tutar 154.763,87 lira. Aylık ödemeniz gereken taksit miktarı 1.612,13 lira. Banka bu işlem için 500 lira tahsil ücreti alıyor.

Bunu 84 ay vade ile kullanırsanız 84 ayın sonunda ödeyeceğiniz toplam tutar 147.207,33 lira. Aylık ödemeniz gereken taksit miktarı 1.751,46 lira. Banka bu işlem için 500 lira tahsil ücreti alıyor.

Bunu 72 ay vade ile kullanırsanız 72 ayın sonunda ödeyeceğiniz toplam tutar 139.864,48 lira. Aylık ödemeniz gereken taksit miktarı 1.942,56 lira. Banka bu işlem için 500 lira tahsil ücreti alıyor.

Bunu 60 ay vade ile kullanırsanız 60 ayın sonunda ödeyeceğiniz toplam tutar 132.740,10 lira. Aylık ödemeniz gereken taksit miktarı 2.212,34 lira. Banka bu işlem için 500 lira tahsil ücreti alıyor.

Bunu 24 ay vade ile kullanırsanız 24 ayın sonunda ödeyeceğiniz toplam tutar 112.707,52 lira. Aylık ödemeniz gereken taksit miktarı 4.696,15 lira. Banka bu işlem için 500 lira tahsil ücreti alıyor.

Bunu 12 ay vade ile kullanırsanız 12 ayın sonunda ödeyeceğiniz toplam tutar 106.483,86 lira. Aylık ödemeniz gereken taksit miktarı 8.873,65 lira. Banka bu işlem için 500 lira tahsil ücreti alıyor.

ING Bank Güncel Konut Kredi Şartları

ING Bank Diğer Konut Kredisi Masrafları

Konut kredisi kullanımında bazı ekstra masraflar söz konusudur. Bu durum ING Bank’a özel bir durum değildir. Tüm konut kredisi veren bankalar aynı işlemleri yaptıkları için bu tür masrafları hepsi tahsil etmektedir.

Öncelikle kredi tahsis ücreti vardır. Bu ücret her bankada farklı rakamlarda tahsil edilir. Genellikle kredi miktarına göre belirlenir. ING Bank talep edilen kredi tutarının % 2’si kadar tahsis ücreti almaktadır. Örneğin 1 milyon lira konut kredisi başvurusunda bulunursanız sizden 5.000 lira tahsis ücreti alınacaktır.

ING Bank konut kredisi kullanımında ekstra olarak eksper masrafınız olacaktır. Almak istediğiniz ev için banka kendi bünyesinde bir ekspertiz çalışması yaptırmaktadır. Bu çalışma sonucunda evin güncel değerlendirmesi yapılacak ve banka bu rapor üzerinden almak istediğiniz eve kredi verip veremeyeceğini, eğer verecekse maksimum ne kadar kredi verebileceğini belirlemektedir. Eksper çalışması size özel yapılmaktadır. Sizin talep ettiğiniz ev için yapılacak olan bu çalışmanın bedelini de sizin ödemeniz gerekmektedir. Banka krediniz onaylanmasa dahi eksper masrafını karşılamak durumundasınız.