• YARIM ALTIN
  3.224,00
  % -0,12
 • AMERIKAN DOLARI
  18,4334
  % 0,04
 • € EURO
  17,7920
  % -0,40
 • £ POUND
  19,3984
  % -3,00
 • ¥ YUAN
  2,5711
  % -0,51
 • РУБ RUBLE
  0,3166
  % -0,43
 • BITCOIN/TL
  347704,476
  % -0,85
 • BIST 100
  3.281,61
  % -0,41

Halkbank Altın Hesabı

Halkbank Altın Hesabı

 Halkbank altın hesabı, 2019 yılında kârlı yatırım aracımı?Halkbank altın hesabı hakkında daha bilgiyi birlikte inceleyelim.

 

Altın, ülkemizde en yaygın yatırım araçlarından birisidir.Öyle ki her yıl binlerce sayıda altın günleri düzenlenmektedir.Tüketiciler altın yatırımlarını daha güvenli ve kârlı bulmaktadır.Altını biriktirerek gram fiyatının yükselmesi ile geri satarak kâr yapmak, ülkemizde yaygın olarak yapılan yatırım türüdür.Aynı zamanda mevcut altınlarını banka faizleri üzerinden değerlendirmek isteyen tüketici sayısı da oldukça fazladır. Halkbank’ta  tüketicilerin altın birikimlerini değerlendirmesi için altın hesabı ile hizmet vermektedir.

 

Halkbank Vadeli Altın Mevduat Hesabı Hakkında Bilgi

YouTube video

Biriktirdiğiniz altınlarınızı çalınma ve kaybolma riski olmadan, Halkbank vadeli altın mevduat hesabı ile değerlendirebilirsiniz.Size uygun vadeyi seçerek altın birikiminizi kâra dönüştürebilirsiniz.

 

 • Halkban vadeli altın mevduat hesabı açmak için belirlenen alt limit 10gr’dır. Daha az miktarda altın yatırımı ile mevduat hesabı açılmamaktadır.

 

 • Vade seçeneği 30 – 400 gün arasında seçilebilmektedir.Vade seçimi tamamen sizin tercihinize bağlıdır.Uzun vadeli yatırımlar daha fazla kazanç sağlayacaktır.

 

 • Vadeli altın mevduat hesabı, ülkemizde ve KKTC’inde faaliyet gösteren Halkbank şubeleri üzerinden açılabilir. 

 

10 gram ve üzeri altın yatırımları için Halkbank faiz oranları aşağıdaki tabloda yer almaktadır.Faiz oranları değişebilmektedir.Bu yüzden güncel faiz oranları için, Halkbank Yatırım Halkbank Yatırım sayfasını ziyaret etmelisiniz.

Mevduatın

Vadesi

Faiz Oranları
1 aylık %0,55
3 aylık %0,80 
6 aylık %0,85
1 yıllık %0,85

 

Halkbank’ın vadeli altın mevduat hesabını inceledikten sonra,diğer bankaların vadeli altın hesaplarını incelemek için, Altın hesabı hangi bankada avantajlı 2019 konusuna bakmanızı öneririm.Diğer bankalarda, daha yüksek kazanç sağlayan altın hesabı size daha cazip gelebilir.

 

Halkbank Altın Hesabı Açma

Halkban vadeli altın mevduat hesabı açmak için vadesiz altın mevduat hesabınızın olması gerekmektedir.İlk olarak Vadesiz altın mevduat hesabı açtırmanız gerekmektedir.Daha sonra buraya aktaracağınız birikimlerinizi vadeli hesap açtırarak değerlendirebilirsiniz.Altın hesabı açtırmak için Halkbank şubelerine gitmeniz gerekmektedir.Bu konu ile ilgili daha fazla bilgiyi Halkbank şubelerinden yada 0850 222 0 400 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.

 

Halkbank’ın vadeli altın hesabı hakkında detaylı bilgi altıktan sonra,Bankaların TL mevduat hesaplarını da incelemenizi tavsiye ederim.Vadeli TL mevduat yatırımları size daha cazip gelebilir.Bankaların Vadeli mevduat hesapları hakkında bilgi almak ve faiz oranlarını incelemek için, En yüksek faiz veren banka 2019 konusuna bakmanızı tavsiye ederim.

 

 

Halkbank Altın Hesabı Kapatma

Altın hesabınızı kapatmak ve birikimlerinizi almak için size en yakın Halkbank şubesine uğramanız gerekmektedir.

 

Halkbank Altın hesabı sayfasını ziyaret ederek altın hesabı hakkında daha bilgi alabilirsiniz.

 

Halkbank Vadeli Altın hesabı hakkında merak ettiklerinizi konun altına yorum bırakarak bizlere ulaştırabilirsiniz.