• YARIM ALTIN
  3.513,00
  % 0,53
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6480
  % 0,04
 • € EURO
  19,6959
  % 0,01
 • £ POUND
  22,8948
  % 0,28
 • ¥ YUAN
  2,6803
  % 0,15
 • РУБ RUBLE
  0,2980
  % 0,35
 • BITCOIN/TL
  321903,611
  % 2,53
 • BIST 100
  4.950,95
  % 1,96

Hafta Sonu Eft Oluyor mu

Hafta Sonu Eft Oluyor mu

Banka hesabı olmayan tüketici yok denecek kadar azdır.Hal böyle olunca para transferi işlemleri de hesaplar üzerinden yapılmaktadır.Hafta sonu EFT yapılıyor mu ?Yapılırsa nasıl yapılır ? EFT gelirmi ? gelirse katça hesaba geçer ? Bunun gibi bir çok sorunun cevabını birlikte inceleyelim.

 

İlk olarak EFT işlemin nedir? Bunu tam olarak kavradığımızda aklımızdaki bir çok soru cevabını bulacaktır.EFT baş harflerini aldığı Elektronik Fon Transferi‘nin kısaltılmışıdır. Elektronik ortamda para transferi işlemine denmektedir. EFT İşlemleri 2 farklı banka arasında gerçekleşmektedir.2 farklı bankada bulunan hesaplar arasında yapılan para transferi işlemi olduğu için, EFT para transferinin gönderildiği banka tarafından onaylandıktan sonra hesaba geçer.Aklımızdaki sorulara kısa kısa net cevaplarla yanıt bulalım.

 

Hafta Sonu Eft Yapılır mi

Hafta sonu EFT işlemi yapılmaz.EFT işlemi için onay gerektiğinden bankaların mesai saatleri içerisinde EFT işlemi yapılabilmektedir.Cuma günü banka kapanışına doğru yapılan EFT işlemi o gün gerçekleşmediği zaman, Pazartesi sabah, karşı bankanın hesabına geçer.

 

EFT ücreti almayan banka hesapları mevcut.Eğer çok sık EFT işlemi yapıyorsanız bu bankaların hesaplarını kullanmanızı tavsiye ederim. EFT ve Havale ücreti almayan bankalara göz atmak için Hesap işletim ücreti almayan bankalar sayfasına gidebilirsiniz.

 

Hafta Sonu EFT Nasıl Yapılır

Hafta sonu EFT işlemi yapılmamaktadır.Bu yüzden Alternatif para transferi işlemlerine bakabilirsiniz.Para göndereceğiniz Bankanın ATM’si üzerinden kartsız para transferi işlemi yapabilirsiniz.Karşı taraf ile sizde aynı bankanın hesabı var ise Havale işlemini 7 / 24 yapabilirsiniz.

 

Hafta Sonu EFT Gelirmi,Gelirse Kaçta Hesaba Geçer

Hafta sonu EFT gelmez.Yukarıda da belirtiğimiz gibi Eft işlemleri bankaların mesai saatleri içerisinde onay sürecinden sonra hesaba geçer.Eğer EFT işleminizi cuma günü yaptıysanız ve karşı hesaba geçmediyse, bilgilerinizin doğru olup olmadığına bakın.Bilgiler doğru ise EFT ilk mesai saati içerisinde gerçekleşecektir.

 

EFT işlemini karşı tarafın hesabına ait iban no yada hesap numarası ile yapılmaktadır. EFT gönderirken girdiğiniz isim ile hesabın sahibi bire bir tutmalıdır.Aksi taktirde EFT işlemi gerçekleşmez.Para, geri gönderen hesaba iade edilir.İşlem başarısız sonuçlanır.Bu nedenle karşı tarafın ismini doğru yazmaya dikkat edin.

 

 

 

Bu konu ile Hafta sonu EFT yapılıyor mu ?Yapılırsa nasıl yapılır ? EFT gelirmi ? gelirse katça hesaba geçer ? sorularına yanıt verdik. EFT işlemi ile ilgili merak ettiğiniz sorularınızı altta bulunan Yorumlar bölümüne yazarak bizlere ulaştırabilirsiniz.