• YARIM ALTIN
  3.241,00
  % -0,27
 • AMERIKAN DOLARI
  18,4553
  % 0,20
 • € EURO
  17,9257
  % 0,37
 • £ POUND
  19,9191
  % -0,38
 • ¥ YUAN
  2,5795
  % -0,18
 • РУБ RUBLE
  0,3191
  % 0,34
 • BITCOIN/TL
  355215,206
  % 1,16
 • BIST 100
  3.252,82
  % -0,88

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Hangisi

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Hangisi

Bankadan kredi çekerken bizden bir takım belgeler istenmektedir.Gelir belgesi de bu belgelerden bir tanesidir.Gelir belgesiz kredi veren bankalar, gelir durumunu belgeleyemeyen kişilerin tercih ettiği bankalardır.


Maaş bordrosu olmadan bankalar tüketicilere kredi verir mi?İlk olarak buna cevap verelim.Evet Maaş bordrosu olmadan tüketiciler kredi çekebilirler.Peki gelir belgesi olmadan kredi hangi bankalardan alınır?

 

Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu

Yukarıda yer alan bankaların üzerine tıklayarak internet üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Özellikle şubesiz bankacılık hizmeti veren bankalar tüketicilere gelir belgesiz kredi vermektedir.Maaş bordrosu olmadan kredi veren bankalar hangi şartlarda kredi vermektedir ?Bu sorunun cevabı aşağıdaki başlık da detaylı anlatılmaktadır.

 

 

Belgesiz Kredi İçin Şartlar Nelerdir ?

Gelir belgesiz kredi veren bankalar tüketicilerin bazı koşulları taşıması gerektiğini belirtmektedir.

 

 • Kredi notu iyi durumda olmalıdır.Kredi notu iyi durumda olan tüketicilere bankalar gelir belgesiz kredi verebilmektedir.Kredi notu, kişinin geçmişte bankalarla gerçekleştirdiği finansal işlemlerin yansımasıdır.Bu yüzden iyi bir kredi notu, kredi çekecek kişi için iyi bir referans olur, hatta iyi bir kefil de olur desek abartmayız.

 

 • Bankalar gelir belgesiz çekebileceğiniz kredi limitini sınırlandırmaktadır.Yukarıda bahsettiğimiz bankalar ortala olarak bu tutarı 30.000 TL seviyelerinde tutmaktadır.

 

 • Gelir belgesiz kredi veren bankalar da sizin kredi notunuzu ve talep ettiğiniz kredi miktarını göz önünde bulundurarak sizden gelir belgesi talep edebilmektedir.

 

 • Gelir belgesiz kredi başvuruları bankaların internet şubesinden yada mobil bankacılık üzerinden yapılmaktadır.

 

 

Gelir belgesi olmadan kredi almak isteyenler, bankaların gelir belgesini neden istediğini bilmesinde fayda vardır.Bankalar tüketicilere kredi verirken en çok önem gösterdiği iki husustan birisi kredi notu birisi de gelir durumudur.Banka tüketiciye kredi verirken geri ödemesini göz önünde bulundurarak kredi vermektedir.Bu aşamada en önemli kriterler kredi notu ve aylık gelirdir.Kredi notu kişinin geçmişteki ödeme alışkanlığını yansıtır.Gelir, tüketicinin borcunu ödeme gücünü yansıtır.Hem gelir belgesi olmayan hemde kredi notu iyi olmayan tüketiciler bu yüzden kredi çekemezler.

 

 En Kolay Kredi Veren Bankalar  sayfasını ziyaret ederek tüketicilere kolay kredi veren bankaları ve şartlarını öğrenebilirsiniz.

 

 

Bankalar gelir belgesini neden ister?


Bu soruya cevap verelim;
Bankalar tüketicinin talep ettiği kredinin aylık taksitlerini ödeyebilecek kadar, düzenli olarak aylık geliri var mı? buna bakmaktadır.Bankalar kredi tutarını aylık gelirin %50’sini geçmeyecek şekilde belirler.

Örnek verecek olursak, aylık geliriniz 1600 TL olsun, buna göre aylık ödeyebileceğiniz kredi taksit tutarı 800 TL’dir. 48 ay vadeli bir ihtiyaç kredisi çekmek isterseniz. 48*800 den 38.400 TL toplam geri ödemesi olan kredi çekebilirsiniz.Bu durum bankalarda genel olarak belirlenmiş olsada kredi tutarları genelde esnek tutulmaktadır.

Gelir belgesi sadece maaş bordrosundan ibaret midir? Tabi ki Hayır.

Kredi kullanmak isteyen kişi Çiftçi,Esnaf,Emekli ve SSK’lı olabilir.Ayrıca aylık düzenli gayrimenkul ( kira) geliri olan kişilerde bu gelirlerini belgeleye bilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular : 

Asgari Ücretli Ne Kadar Kredi Çekebilir

Ev Hanımlarına Kredi

Emekliye Faizsiz Kredi