• YARIM ALTIN
  3.508,00
  % 0,45
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6408
  % 0,01
 • € EURO
  19,7415
  % 0,16
 • £ POUND
  22,8896
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  2,6799
  % 0,12
 • РУБ RUBLE
  0,2967
  % -0,08
 • BITCOIN/TL
  320998,562
  % 2,36
 • BIST 100
  4.855,92
  % 0,60

Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu ( Anında Onay )

Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu ( Anında Onay )

Garanti bankası kredi kartı başvurusu,kredi kartlarının özellikleri ve gerekli şartlarını tüm detayları birlikte inceleyelim.

 

Ülkemizde en fazla kredi kartı başvurusu yapılan bankalardan biri de şüphesiz ki Garanti Bankası’dır. Birçok farklı özellikteki kredi kartları ile kullanıcılarına birçok avantaj sağlayan Garanti Bankası kredi kartı başvurusu en fazla yapılan kredi kartı başvurularından birisidir.

Garanti Bankası kredi kartları, yüzbinlerce üye iş yerinden taksitli alışveriş yapma, her harcamada bonus puan kazanma ve yapılan alışverişlerle uçuş mili kazanma imkânı sağlamaktadır. Bu avantajlardan faydalanmak isteyen tüketiciler de Garanti Bankası kredi kartı başvurusu yapmaktadırlar.Eğer 18 yaşından büyük ve öğrenciyseniz öğrenciye kredi kartı veren bankalar konusunu incelemenizi tavsiye ederim.Öğrenciler için avantajlı kredi kartları burada yer almaktadır.

 

Diğer Kredi Kartları

Denizbank Kredi Kartı Başvurusu

TEB Kredi Kartı Başvurusu

Finansbank Kredi Kartı Başvurusu

Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Birçok teknolojik yeniliğe ön ayak olan Garanti Bankası, ülkemizin ve Avrupa’nın en büyük bankalarından biridir. Online bankacılık konusunda da öncü bankalardan biri olan Garanti Bankası’nda tüm başvurular gibi kredi kartı başvuruları da internet üzerinden yapılabilmektedir. Garanti Bankası kredi kartı başvurusu, garantibbva.com.tr ve bonus.com.tr adresleri üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir. Bunların yanı sıra mobil uygulama üzerinden de kredi kartı başvurusu yapılabilmektedir.

TC kimlik numarası ve telefon numarası, kredi kartı başvurusu için yeterli olmaktadır. Banka müşterileri de internet bankacılığı ve mobil uygulama üzerinden kredi kartı başvurusu yapabilmektedirler. Garanti Bankası kredi kartı başvuru sonucu yaklaşık 2-3 dakika içinde SMS ile cep telefonuna gelmektedir.  Başvurunun sonucu olumlu ise kredi kartı, istenirse adrese, istenirse de başvuru sahibinin belirlediği bir şubeye teslim edilir.

Kredi kartı başvurusu sırasında banka tarafından gelir belgesi talebinde bulunulursa, en yakın şubeye giderek son dönem gelir belgesi iletilmelidir. Banka tarafından yapılan kontroller sonucunda başvuru onaylanırsa, en geç 10 gün içinde kredi kartı şubeye veya adrese teslim edilir.

Kredi kartı limiti diğer kredi kartlarının limitleri ile birlikte en fazla maaşın 4 katı kadar olabilir. Bunun yanı sıra, daha yüksek limitli kredi kartı almak isteyenler, tapu, kira kontratı gibi ek gelir belgeleri gösterebilirler. Bu durumda maaşın 4 katından daha fazla limit verilebilir.

 

Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Garanti Bankası kredi kartı başvurusu için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir;

 • Kamu çalışanları için maaş bordrosu (e-devletten temin edilebilir),
 • Özel sektör çalışanları için maaş bordrosu ve SGK hizmet belgesi,
 • TC kimlik kartı ya da nüfus cüzdanı,
 • Esnaf veya firma yetkilileri için son döneme ait kurumlar vergisi beyannamesi ya da işletme defteri hesap özeti,
 • Talep durumunda ek geliri gösteren kira sözleşmesi vb. gibi belgeler.

 

Garanti Bankası Kredi Kartı Alma Şartları

Bir bankadan kredi kartı almak için ilk bakılan başvuru sahibinin kredi notudur. Garanti Bankası kredi kartı almak için de ilk bakılan kredi notudur ve bu notun 1.255 olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra bankada vadeli ya da vadesiz hesabı bulunan ya da uzun süredir aktif bir hesabı olanların kredi notları 1.000 ile 1.255 arasında olması yeterlidir. Son iki yıl içinde kredi kartı, kredi ve ek hesap kaynaklı bir idari takip ya da yasal takip olmaması gerekmektedir. Aktif haciz kaydı olmaması gerekmektedir. Son olarak LKS limiti de kredi kartı başvuru sürecinde önemli bir etkendir. Bu şu anlama geliyor, başvuru sahibinin diğer bankalardaki kredi kartlarının toplam limitleri, maaşının 4 katını aşıyorsa bu durumda kredi kartı başvurusu onaylanmaz.

 

Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu Takibi

Garanti Bankası kredi başvuru takibi, bankanın resmi web sitesi üzerinden yapılabilmektedir. İlgili sayfaya giriş yapıldıktan sonra, başvurulan ürün sekmesinden hangi kart talebinde bulunulduysa, o kart seçilmeli ve başvuru sırasında verilen referans numarası ilgili alana girilmelidir. Ayrıca, cep telefonu numarası ve doğum tarihi bilgileri girilerek kredi kartı sorgulama işlemiş yapılabilir.

 

Garanti Kredi Kartı Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Garanti Bankası kredi kartı başvurusu yapıldıktan sonra en fazla 2-3 dakika içinde SMS ile bilgilendirme mesajı gelir. Başvuru sistemindeki yoğunluğa bağlı olarak bu süre en fazla 10 dakikayı bulabilir. Bununla birlikte banka tarafından ek gelir belgesi ya da ilave bir belge talebinde bulunulursa, banak bizzat arayarak başvuru sahibini bilgilendirir.

 

Garanti Bankası Kredi Kartları

Çeşitli kampanyalara düzenleyerek ve yeni kredi kartları üreterek, bankacılık sektöründe önemli bir işlem hacmi yaratan Garanti Bankası, kredi kartı konusunda oldukça kabarık bir listeye sahip bir bankadır. Bankanın kredi kartı çeşitleri aşağıdaki gibidir;

 • Bonus kredi kartları; Garanti Bonus, Fenerbahçe Bonus, Galatasaray Bonus, Beşiktaş Bonus, Genç Bonus, Aynalı Bonus, Çevreci Bonus, Money Bonus,
 • Miles& Smiles kredi kartları; Miles&Smiles Platinium, Shop&Fly Platinium,
 • American Express kredi kartları; Bonus American Express, American Express,
 • Flexi Card

 

Bonus özellikli bir diğer kredi kartı da TEB bonus kredi kartıdır. TEB’in  bonus özellikli kredi kartını incelemek için TEB kredi kartı başvurusu sayfasına gidin.

Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu Hangi Kanallardan Yapılır?

Garanti Bankası kredi kartı başvurusu yapmadan önce hangi tip karta başvuru yapılacağı belirlenmelidir. Kredi kartı seçimi yapıldıktan sonra, aşağıda belirtilen Garanti Bankası kredi kartı başvuru kanalı seçeneklerinden herhangi biri seçilerek başvuru yapılabilir.

 • İnternet Bankacılığı; banka müşterisi olanlar internet bankacılığını kullanarak kolaylıkla kredi kartı başvurusunu yapabilirler. Hızlı başvuru ile kredi kartı başvurusu yapılabilir. Bankada başvuru sahibinin bilgileri olduğundan başka herhangi bir bilgiye gerek kalmayacaktır. Eksik bir bilgi olması durumunda banka zaten başvuru sahibi ile iletişime geçer.
 • Mobil Bankacılık; en fazla tercih edilen başvuru yöntemlerinden biri olan mobil uygulama üzerinden kredi kartı başvurusu ile de kolaylıkla yapılabilir.
 • Çağrı Merkezi; hızlı ve kolay bir diğer yöntem olan çağrı merkezi kanalı ile başvuru yapılabilir. Bunun için 444 0 333 numaralı telefon aranarak kredi kartı başvurusu yapılabilir.
 • Şubeler ve İnternet Sitesi; herhangi bir Garanti Bankası şubesine giderek başvuru yapılabileceği gibi, internet sitesi üzerinden de kredi kartı başvurusu kolaylıkla yapılabilmektedir.
 • ATM’lerden Başvuru; Garanti Bankası ATM’lerinden de başvuru yapılabilmektedir. Bunun için bankanın müşterisi olmak gerekir. ATM’ye giriş yaptıktan sonra başvuru bölümünden kredi kartı başvurusu yapılabilir.

 

Garanti Bankası Kredi Kartı Özellikleri

Kredi kartı denildiği zaman akla ilk gelen birkaç karttan biri olan Bonus, Garanti Bankası tarafından kullanıcılarına sunulan ve 220 binden fazla üye işyeri ile anlaşması bulunan bir kredi kartıdır. Bu anlaşmalı noktalardan yapılan alışverişlerde bonus puan kazanılmaktadır. Kazanılan bu puanlar yine anlaşmalı olan bu işyerlerinde kullanılabilmektedir. Dünyanın çeşitli yerlerinde de kullanılan bu kredi kartının dönemsel olarak değişen bazı kolaylıklar bulunmaktadır.

 • Anında Ekstre; kredi kartı ekstreleri kesildiği anda online olarak gönderilmektedir. Bu sayede kredi kartı borçları anında hızlı bir şekilde öğrenilebilmektedir,
 • Taksitli Para; nakit ihtiyacı olanlar için ilgili yerlere başvurarak kredi kartı üzerinden taksitli olarak nakit para alınabilmektedir. 5 ile 12 ay taksit imkânı sunan bu özelliğinde kullanılan faiz oranı 2,25’dir,
 • Ek Taksit; bazı anlaşmalı olan iş yerlerinde ek taksit imkânı sağlanmaktadır. İşyerinin 6 taksit yaptığını varsayalım, banka da ekstra 3 taksit daha yapabilmekte ve taksit sayısı artabilmektedir.
 • Ücretsiz Taksitli Nakit Avans; bu uygulama sayesinde 1.000 TL’ye kadar nakit ihtiyaçlar karşılanabilmektedir.

 

Garanti Bankası Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

Garanti Bankası kredi kartı başvurularında, her bankada olduğu gibi belirli bir süre bekleme süresi bulunmaktadır. Garanti Bankası’nda hesabı olmayan bir kişi başvuruda bulunduysa, gerekli olan araştırma süresinin tamamlanmasının ardından yaklaşık olarak 15 gün içinde kredi kartı gelecektir. Banka müşterisi olan kişiler için ise bu süre 1 haftaya kadar düşebilmektedir.