• YARIM ALTIN
  3.508,00
  % 0,45
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6527
  % 0,06
 • € EURO
  19,7196
  % 0,13
 • £ POUND
  22,8666
  % 0,15
 • ¥ YUAN
  2,6842
  % 0,30
 • РУБ RUBLE
  0,2992
  % 0,74
 • BITCOIN/TL
  321351,366
  % 2,35
 • BIST 100
  4.912,69
  % 1,17

Faturalı Hatta Kredi Veren Yerler ve Şartları

Faturalı Hatta Kredi Veren Yerler ve Şartları

Faturalı hatta kredi, banka kredilerinin dışında tüketiciler tarafından düşük miktardaki nakit ihtiyacına alternatif olarak değerlendirilmektedir.

 

Kredi notu düşük olan,çalışmayan yada serbest meslek sahipleri, bankalardan kredi kullanmadıkları zaman, nakit ihtiyacına alternatif çözüm aramaktadır.Bir çok yerde Türkcell,Vodafone ve Türk telekom‘’ faturalı hatta kredi çıkartılır’’ tarzı ilanlar görebilirsiniz.İnternet üzerinde de yine bu konuda reklamlara denk gelebilirsiniz.

Faturalı hatta kredi nasıl alınır ? bir çok tüketici bu durumu yanlış bilmektedir.Özellikle bu işlemin nasıl yapıldığı çok önemlidir.Bu konu hakkında bilgisi olmayan tüketiciler dolandırıcıların tuzağına düşebiliyor.Ayrıca faturalı hattınız üzerinden telefon alabilmek içinde bazı kriterler mevcut bunlarından uygun olması gerekmektedir.Faturalı Hatta telefon veren operatör şirketleri hangisidir?

 

 • Türkcell 
 • Vodafone 
 • Türk Telekom 

 

Faturalı Hatta Kredi konusunu inceledikten sonra Borç Kapatma Kredisi konusuna da bakmanızı şiddetle tavsiye ederim.İhtiyaç kredisi ve kredi kartı borçlarınızı tek bir bankaya transfer ederek ödeme imkanı bulunmaktadır.Size uygun borç kapatma kredisi var mı , yok mu ? Şartları nelerdir.Hepsi konun içinde detaylı olarak yer almaktadır.

 


Faturalı Hatlara Kredi Nasıl Alınır ?

 

Faturalı hatta kredi ilanlarını, reklamlarını duyan tüketiciler bankalardan kredi alamıyor ise nakit ihtiyacına çözüm olarak faturalı hatta kredi almayı düşünmektedir.Faturalı hatta kredi alabilmek için adı üzerinde faturalı hat sahibi olmanız gerekmektedir.Faturalı hattınız Turkcell,Vodafone ve Türk Telekom operatörlerinden herhangi birisi olabilir.Faturalı hattınızı 6 aydan daha uzun süredir kullanıyor olmalısınız.Ayrıca faturalarınızı zamanında geciktirmeden ödemiş olmalısınız.Çünkü GSM operatörleri de aynı bankalar gibi puanlama sistemi yapmaktadır.Sizin faturalarınızı düzenli ödemeniz size artı puanlar kazandırmaktadır.Bu puanlar ile kullandığınız hattın bayisine giderek hattınız üzerine telefon almanız mümkün.Aldığınız telefonu dilerseniz internet üzerinden dilerseniz telefon bayilerine giderek nakite çevirmeniz mümkün.Bu işlemi kendiniz bu şekilde yapabiliyorken faturalı hatlara kredi çıkartılır tarzı sistemlerin nasıl çalıştığından bahsedelim.

 

 

 Nasıl Yapılıyor ?

 

Faturalı hatlara kredi çıkartılır tarzı ilan ve reklamlara denk geldiğinizde bunların nasıl çalıştığını bilmek size fayda sağlayacaktır.Bu ilanı veren kişiler yada telefon bayileri sizin hattınız üzerinden telefon almanızı isteyecektir.Bu telefonun değerini sizin puanınız belirlemektedir.Çok yüksek puanınız mevcut ise 5 bin TL değerinde bir telefon almanızda mümkündür.Aldığınız telefonu kabından çıkarmadan sizden daha düşük fiyata satın alıyorlar.Burada ki amaç sizin aldığınız telefon üzerinden kar etmektedir.Bu durum o kadar yaygınlaşmış durumda ki reklamlar yapılmakta ilanlar asılmaktadır.Nakit ihtiyacı acil ve önemli olan kişiler çaresiz kaldığında bu yönteme başvurmaktadır.

 

Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

 

Telefon HATTI üzerine telefon aldığınız zaman mevcut paketinizi yükseltebilirler.Örnek, 50 TL’lik bir paket kullanıyorsanız. Telefonu alabilmeniz için 100 TL’lik pakete geçiş yapmalısınız diyorlar.Bu durumda size 50 TL’lik paket yettiği halde 100 TL ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Bayilerden alınan telefonlar ile Elektronik eşya satan mağazalardan alınan telefonlar arasında fiyat farkı bulunmaktadır.Bayilerde fiyatlar biraz daha yüksek olmaktadır.

Aldığınız telefonu satma aşamasında alacak kişi yada bayi kendine kar payı koyacaktır.Bunu da göz önünde bulundurmak gerekiyor.Aldığınız telefonun size maliyeti elinize geçen paranın 2 3 katı olabilir.

Operatör bayileri hattınıza telefon vermeye bilir.Bu durumda alternatif olarak senetle telefon satan Avm’lere bakabilirsiniz. Evkur ve benzeri AVM’ler senetle telefon vermektedir.Buralardan alacağınız telefonu kabından çıkarmadan satarak nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

 

Benzer Konular:

Kolay Kredi Veren Bankalar

Asgari Ücretli Ne Kadar Kredi Çekebilir

Ev Hanımlarına Kredi