• YARIM ALTIN
  3.226,00
  % 0,12
 • AMERIKAN DOLARI
  18,5039
  % -0,02
 • € EURO
  18,1433
  % -0,12
 • £ POUND
  20,7133
  % 0,25
 • ¥ YUAN
  2,6007
  % 0,14
 • РУБ RUBLE
  0,3167
  % -2,16
 • BITCOIN/TL
  357877,364
  % -1,34
 • BIST 100
  3.179,99
  % 1,05

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Uygun kredi olanaklarından faydalanmak isteyen müşterilerin taleplerine karşılık vermek için rekabet içerisinde uygun kredi seçenekleri sunarak müşteri kazanmaya çalışan bankalar en uygun kredi seçeneğini sunarak müşteri kazanma hedefindedirler. Yaygınlaşan kredi kullanımı artan ihtiyaçların yol açtığı acil nakit ihtiyacından kaynaklanmaktadır.

Gelişen ve yükselen yaşam koşulları nedeniyle ortaya çıkan farklı ihtiyaçları için gerekli nakit kaynağını bankalardan sağlama şahıslar için cazip bir hal almıştır. Durum böyle olunca bankalarda kredi şartlarını daha esnek bir hale getirmiş ve uygun kredi paketlerini müşterilerine sunmuştur. Bu esneklikleri müşterilerin ihtiyacı olan nakit miktarını uygun faiz oranları, uygun vade olanakları ve uygun geri ödeme planları ile yapmayı hedefleyen bankalar müşterilerine en uygun kredi paketini müşterilerine kullandırma amacındadırlar.

 

faizsiz kredi veren bankalar 2020

faizsiz kredi veren bankalar

 

Bankalarca sağlanan bu esneklikler zamanla daha da artmış ve müşterileri için faizsiz kredi seçenekleri de bazı bankalar tarafından müşterilerine sunulmuştur. Bu seçenek özellikle yüksek miktarlarda kredi almak isteyen müşterilerin dikkatini çekmektedir. Ve bir diğer konuda faizle para kullanmaktan çekinen kişilerce tercih edilen bir kredi seçeneği olmasıdır. Kredi ihtiyacı olup faiz nedeni ile kredi kullanmayanlara kredi kullandırmayı amaçlayan bu kredi seçeneği son zamanlarda oldukça dikkat çekmektedir.

Bu kredi özellikle konut kredisi, araç kredisi ve ihtiyaç kredisi paketlerinde bankalarca uygulanan bir esnekliktir. Kredi olanakları arasında en çok dikkat çeken seçenek olan faizsiz kredi imkanları belirli dönemlerde düzenlenen kampanyalar ile müşterilerin hizmetine sunulmaktadır. Müşterilerine faizsiz kredi imkanı sunan bankalardan bahsetmek gerekirse bu bankalar: Garanti Bankası, Kuveyt Türk Bankası, ING Bank ve Finans Bank olarak sayılabilir.

 

 

Faizsiz kredi veren bankalar müşterilerine sağladıkları rahatlıklar nedeni ile kredi imkanlarından sıkça yararlanılan ve bu şekilde faizsiz kredi seçenekleri ile son dönemlerde müşteri sayılarını arttırmayı sağlamışlardır. Genel olarak zaten uygun olan kredi seçeneklerini birde bazı dönemlerde faizsiz kredi imkanı ile müşterilere daha iyi kredi olanakları sağlayan bu bankalar kişilerin ihtiyaçlarını karşılamada büyük bir önem arz eder hale gelmiştir. Nakit ihtiyacı olan müşterilerin taleplerini karşılar hal almıştır.