• YARIM ALTIN
  3.508,00
  % 0,45
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6434
  % 0,01
 • € EURO
  19,7256
  % 0,16
 • £ POUND
  22,8749
  % 0,16
 • ¥ YUAN
  2,6797
  % 0,14
 • РУБ RUBLE
  0,2971
  % 0,04
 • BITCOIN/TL
  320900,638
  % 2,46
 • BIST 100
  4.855,92
  % 0,60

En Uygun Kredi

En Uygun Kredi

En Uygun Kredi: Bankaların müşterilerine sundukları en önemli hizmetlerin başında krediler geliyor. Sürekli gelişen ve hızla akıp giden yaşam içerisinde masrafların biri bitiyor, bir diğeri başlıyor. İnsanların tüm masraflara yetişmesi bazen zor olabiliyor. Ve yetişemedikleri durumlarda akıllara ilk olarak en uygun kredi kullanımı geliyor.

İsterseniz tek başınıza bir yaşam mücadelesi içerisinde olun, isterseniz kocaman bir aileniz olsun eksikleriniz hiç bitmiyor. Eğitim masrafları, sağlık giderleri, tatil harcamaları, sosyal hayat derken bir bakmışsınız kazancınızdan çok bir harcama ile karşı karşıyasınız. Bu tür durumlarda en uygun yol elbette bugünler için hazırlıklı olmak. Elinizde paranız varken kötü günleri ve ihtiyaç durumunuzu düşünüp birikim yapmak. Ancak hazırlıksız yakalandığınız ve birikiminizin olmadığı zamanlarda en güvenilir yöntem bankalara başvurmak ve en uygun krediyi kullanmak.

En Uygun Kredi

En Uygun Kredi Çeşitleri

Bir nakit ihtiyacınız söz konusu ise bunu temin etmenin en hızlı ve güvenilir yolu bankalardan kredi kullanmaktır. Bankalar talep ettiğiniz miktarı belirli bir ödeme planı karşılığında sizlere sunmaktadır. Ve faizi ile birlikte bu parayı sizden belirli bir dönem içerisinde tahsil etmektedir.

Bunun için bankaların belirlemiş olduğu birkaç farklı kredi çeşidi vardır. Krediler bireysel krediler ve ticari krediler olmak üzere ikiye ayrılır. Kullanmak istediğiniz kredi türü ne olursa olsun her zaman önemli olan en uygun krediyi bulmaktır.

Bireysel kredilerin kendi içerisinde birçok farklı türü vardır. Tüketici kredileri, taşıt kredileri, konut kredileri ve kredili mevduat hesapları başlıca kredi türleridir. Bu krediler arasında yer alan en uygun kredi ihtiyacınız doğrultusunda size sunulan kredidir.

Bu konuda daha detaylı bilgi almak için Hangi Kredi Bana Uygun başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

En Uygun Kredi

En Uygun Konut Kredisi

Yani bir konut almak istiyorsanız bankalar konut alımlarınızı desteklemek için konut kredileri vermekteler. Düşük bir miktarda nakit ihtiyacınız dahi olsa konut alımında meydana gelen açığınızı konut kredisi ile kapatmak en doğrusudur. Bunun için tüketici kredisi kullanmak daha masraflı olacaktır. Konut alımlarında sizi destekleyen en uygun kredi konut kredileridir. Çünkü konut kredileri en uygun faizli kredilerdir. Vadesi en uzun olan, aynı zamanda en uygun faizi veren konut kredileri sadece konut alımlarında kullanılır.

En Uygun Konut Faizi Hesaplama ( Güncel Faizler ) başlıklı yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

En Uygun Kredi

En Uygun Taşıt Kredisi

Aynı şekilde taşıt alımlarınız için hazırlanan en uygun kredi taşıt kredileridir. Taşıt kredilerinde faiz oranları ve kullanım şartları tüketici kredilerine oranla daha düşük ve daha uygundur. Aracı ipotek alarak kullanımına izin verilen taşıt kredileri, gerekli şartları yerine getirdiğiniz takdirde, her banka tarafından size verilecektir.

Konut kredilerinde pek karşımıza çıkmasa da taşıt kredilerinde bazen tüketici kredisi kullanmak daha uygun olabilmektedir. Şöyle ki, taşıt kredilerinde kullanılan rakamlar bazen düşük miktarlarda olabilmektedir. Düşüm miktarda bir nakit ihtiyacı için aracı ipotek ettirmek ve bunun için bir eksper masrafı ödemek bazen uygun olmayabilir. Bu tür durumlarda her iki türlü kredi başvurusu için kredi maliyetini hesaplamak gerekir. Kredi maliyetine göre en avantajlı kredi belirlenir ve ona göre başvuru yapılır.

En Uygun İhtiyaç Kredisi

Tüketici kredileri, diğer bir deyişle ihtiyaç kredileri kullanım oranı en yüksek olan kredilerdir. Bazen bütçenizde adlandıramadığınız açıklar oluşur. Bu açıklar bir anda değil, zamanla ve yavaş yavaş birikir. Bir gün gelir artık karşılayamayacağınız ve kapatamayacağınız bir hal alır. Bu tür durumlarda sizler için en avantajlı kredi ihtiyaç kredileridir.

Bazen beklenmedik sağlık sorunları yaşayabilirsiniz ve ekstra nakit ihtiyacınız olabilir. Veya çocuğunuzun eğitimi için sene başında toplu miktarda paraya ihtiyacınız olabilir. Tatile çıkmak isteyebilirsiniz ancak bunun için kenarınızda kullanabileceğiniz bir paranız yoktur. Veya yeni evlenecek bir gelin yahut damat adayı olabilirsiniz. Ve düğün masraflarınızı karşılamak için bir miktar para lazım olabilir. Tüm bu durumlar beklenmedik zamanlarda sizi bulabilir. Bunların üstesinden gelebilmek için bankalardan yardım almalısınız. Bu tür masraflarınız için en uygun kredi ihtiyaç kredileridir.

İhtiyaç kredisine başvurmadan önce Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları başlıklı yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

En Uygun Kredi Nasıl Bulunur ?

Nakit ihtiyaçlarınıza karşılık en uygun kredi iki aşamada bulunur. Öncelikle nakit ihtiyacınızın girdiği kredi kapsamını doğru belirlemelisiniz. İkinci olarak ta kapsamın içerisine yer alan krediye en uygun faiz veren bankayla çalışmalısınız.

İhtiyacınız olan kredinin hangi kapsamda olduğunu iyi belirlemelisiniz. Bankalar bazı kredilerde uygun faiz uygulamaları yapmaktalar. Şöyle ki, eğer bir ticari unvanınız varsa sizler için en avantajlı kredi ticari krediler olacaktır. Her türlü kredi başvurunuzu mutlak ticari krediler bölümünden yapmalısınız. Yatırım yapmak için alacağınız ev ve aracınızı şirket üzerine alarak ticari kredi imkânlarından faydalanabilirsiniz. Böylelikle kredi maliyetiniz daha uygun olur.

Veya bankaların dönem dönem yapmış oldukları özel kampanyalar olur. Örneğin yeni yıla girmeden Yılbaşı Kredileri, bayram öncesi hazırlanan Bayram Kredileri veya okullar açılmadan düzenlenen eğitim kredileri özel kampanyalar dâhilinde olur. Bu kredilerin faiz oranları ve ödeme şartları diğer tüketici kredilerine oranla daha uygundur. Çünkü belirli bir süre için hazırlanmıştır ve belirtilen süreler dolduğunda kaldırılır. Eğer en avantajlı kredi hangisi diye arayış içerisindeyseniz ve kredi kullanımı konusunda bir aceleniz yoksa bu dönemleri beklemeniz avantajlı olacaktır. Kampanyalar başladığında başvurunuzu yapabilir ve en uygun şartlarda kredilerinizi kullanabilirsiniz.

Kredi kapsamını belirledikten sonra en uygun kredi için doğru bankayı bulmanız gerekmektedir. Her banka her tür kredi için farklı kullanım imkânı sunmaktadır. Her kredi dosyasının bir maliyeti vardır ve bu maliyet bankadan bankaya değişmektedir. Sizler için en uygun kredi en düşük maliyetli olan kredidir. Bunu bulabilmek için kredi kullanmadan önce mutlaka araştırma yapmalısınız. Bu araştırmaları yaparken sadece kredi faiz oranını baz almak yanlış olacaktır. Çünkü bazı bankalar kredi faiz oranını düşük verirken dosya masraflarını yüksek tutmaktadırlar. Ve totalde baktığınızda düşük faiz ödediğiniz kredi size daha yüksek rakamlara mal olmuş olabilir. Bunun önüne geçebilmek ve en uygun krediyi bulabilmek için dosya maliyetine genel olarak bakılmalı, bankalar arasında bir karşılaştırma yapılmalıdır.