• YARIM ALTIN
  3.495,00
  % 0,00
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6531
  % 0,04
 • € EURO
  19,6890
  % -0,01
 • £ POUND
  22,8973
  % 0,29
 • ¥ YUAN
  2,6804
  % 0,16
 • РУБ RUBLE
  0,2981
  % 0,39
 • BITCOIN/TL
  319848,143
  % 1,93
 • BIST 100
  4.919,95
  % 1,32

Ek İş Olarak Ne Yapabilirim

Ek İş Olarak Ne Yapabilirim

 

Her dönem olduğu gibi günümüz şartlarında da eve giren tek maaş ihtiyaçları karşılamak için yeterli olmayabiliyor.  Pek çok kişi para getirecek, ek iş olarak ne  yapabilirim diye araştırıyor.Boş zamanlarınızda yapabileceğiniz ek işleri birlikte inceleyelim.

 

1-El Emeklerinizi Paraya Çevirmekten Korkmayın

Çalışıp el işlerine vakit ayıramayan ya da el becerisi olmayan kadınlar, çeyizlik ürün ya da günlük kullanım için hırka, patik, yelek, lif gibi el emeği göz nuru ürünleri para ile satın alıyor. Sadece örgü ve dantel ile sınırlı kalmayıp örgü tekniği ile yapılan amigurumi bebekler, bez üzerine nakışla işlenen etamin kolyeler, kanaviçe havlular, iğne oyaları, tel kırma örtüler gibi envai çeşit el emeği yaparak yeteneğinizden para kazanabilirsiniz. Üstelik bunları yapabilmeniz için kurslara gitmeniz de gerekmiyor, anlatım videolarını takip ederek kendinizi geliştirebilirsiniz. Emeklerinizi paraya çevirmek için de komşularınızdan ya da arkadaşlarınızdan ürünlerinizi tanıtması için yardım isteyebilir ya da sosyal medya üzerinden hesaplar açarak ürünlerinizi şehir dışına bile satabilirsiniz.

 

2- Stok Fotoğraf Sitelerine Kaydolun

Stok fotoğraf sistemi, internette içerik üreten kişilerin bir görseli kullanırken telif hakkı problemi yaşamaması için kurulmuş bir sistemdir. Gezmeyi, fotoğraf çekmeyi ve çevrenizi gözlemlemeyi seviyorsanız bu iş tam size göre olabilir. Üstelik bu iş için profesyonel kameralara da ihtiyacınız yok. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte pek çok telefonda oldukça kaliteli fotoğraflar çekebilmeniz mümkün. Telefonunuzun kamera kalitesine ek olarak indireceğiniz iyileştirme uygulamaları ile birlikte çok üst düzey fotoğraflar çekebilirsiniz. Hayal gücünüz ve yeteneğiniz sayesinde çektiğiniz fotoğrafları stok fotoğraf sitelerine yükleyerek bir fiyat belirlersiniz. Bu fotoğrafı kullanmak isteyen içerik üreticileri, fotoğrafın telif ücretini size ödeyerek fotoğrafı satın alır.

 

3-Uzman Olduğunuz Konularda Özel Dersler Verin

Özel ders kavramı her ne kadar okul dersleri gibi bir çağrışım yapsa da, eğitimin alanı ve yaşı yoktur. Sizin için çok basit ve sıradan olan bir durum başkaları için eğitim gerektirebilir. Örneğin el sanatları konusunda beceriniz varsa, güzel yemek yapıyorsanız, dil biliyorsanız, bilgisayar konusunda uzmansanız bu konularda eksiği olan kişilere özel dersler verebilirsiniz. Bu eğitim yüz yüze de olabilir, Udemy gibi kurs siteleri için çekeceğiniz videoları yükleyerek de bu kursları insanlara bir ücret karşılığı verebilirsiniz.

 

4-Katalogla Satış Yapan Firmalara Kaydolun

Ülkemizde gerek kozmetik, gerek medikal, gerekse tekstil sektörlerinde katalogla satış yapan onlarca firma mevcut. Bu firmalara kaydolduğunuzda size gelecek katalogdan sipariş toplayarak ve üzerine kar payınızı koyarak satış yapabilirsiniz. Bu firmalarda hem ürünlerden karınız olur hem de belirli satış tutarlarını tamamladığınızda seviye atlayarak kıdem alır ve ödüllere sahip olursunuz.

 

 

5-Nikah Şekeri Firmalarına Sık Sık Başvurun

Her ne kadar düğün sezonu ilkbahar yaz dönemi gibi bir algı varsa da sonbahar ve kış mevsimlerinde de düğün yapmayı tercih eden çiftler olmaktadır. Kına paketleme, nikah şekeri yapma, gelin çiçeği hazırlama gibi birçok alanda yardıma ihtiyacı olan firmalar, her zaman eleman alımına açıktır. Dükkanlarla iletişim kurmaktan çekinmeyin. Sorduğunuz zaman eleman ihtiyaçları yoksa bile eleman alacakları zaman aralığını sizinle paylaşacaklardır. Zamanı takip ederek alım aşamasında başvurursanız evden yapabileceğiniz bir iş edinebilirsiniz.