• YARIM ALTIN
  3.226,00
  % 0,12
 • AMERIKAN DOLARI
  18,5039
  % -0,02
 • € EURO
  18,1433
  % -0,12
 • £ POUND
  20,7133
  % 0,25
 • ¥ YUAN
  2,6007
  % 0,14
 • РУБ RUBLE
  0,3167
  % -2,16
 • BITCOIN/TL
  357516,145
  % -1,44
 • BIST 100
  3.179,99
  % 1,05

Döviz Alım Satım İçin En İyi Banka

Döviz Alım Satım İçin En İyi Banka

 Tüketiciler birikimlerini Dolar ve Euro’ya yatırarak arttırmak istemektedir.Banka hesabı üzerinden döviz alım satım işlemi çok kolay yapılabilmektedir.Döviz alım satım için en iyi banka 2019 yılında hangisi ? Bunu birlikte inceleyelim.

 

Özellikle 2018 yılının 2. yarısından günümüze dövizde büyük dalgalanmalar yaşandı.Elinde dövizi olan, yada banka hesabında dövizi bulunan tüketiciler bu süreçte dövizlerini bozdurarak kâra geçtiler.Tüketiciler dövizleri nakit olarak döviz bürolarından alıp geri satmak yerine bankaların döviz hesabı üzerinden bu işlemi kolayca yapmayı tercih etmektedir.Bunu yapabilmek için döviz hesabımızın olması gerekmektedir.Vadesiz TL hesapları üzerinden Dolar yada Euro alım satım işlemi yapamazsınız.

 

Döviz bürolarındaki kur fiyatları ile bankaların kur fiyatları arasında fark vardır.Bankaların döviz kurları arasındaki fark da bankadan bankaya göre değişmektedir.Bu yüzden döviz alım satımı yaparken döviz hesabı seçeceğimiz bankanın,döviz kurlarını incelememiz gerekmektedir.Bu durum cebimize olumlu yansıyacaktır.Özellikle yüksek tutardaki yatırımlarda bu durum daha da önemlidir.Bankaların döviz kurlarını birlikte inceleyelim.

 

Bankaların Döviz Kurları

Döviz kurları anlık değişebildiği için, bankaların güncel döviz kurlarını ”incele” butonlarına basarak öğrenebilirsiniz.

Banka Döviz Kurları
 Akbank İncele
Türkiye İş Bankası İncele
 Garanti Bankası İncele
İNGBank İncele
Şekerbank İncele
Ziraat Bankası İncele
 Vakıfbank İncele

 

Döviz kuru seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntı, bankanın dövizi altığı ile sattığı rakam arasındaki farktır.Bu fark ne kadar az ise o banka daha avantajlıdır.Dövizi aldığınız fiyat ile satacağınız fiyat arasındaki fark neden önemli bunu anlatalım.

 

Döviz Alım Satım Hangi Banka Daha İyi Nasıl Karar Vereceğiz ?

Dövizi aldığınız fiyat ile satacağınız fiyat arasındaki fark ne kadar fazla ise, kâr etmek o kadar zordur.Dövizde büyük artışlar yakalanmalı ki kâr edebilesiniz.Bu nedenle fark fazla ise uzun zamana yada dövizde büyük artışa ihtiyacınız olacaktır.

Döviz bürolarındaki kurlar hemen hemen aynı oluğu için, ve alım satım arasındaki fark da bankalara göre çok çok azdır.Bu yüzden bir çok tüketici evde para tutmak tehlikeli olsa da döviz alım satım işlemlerini döviz büroları aracılığıyla yapmayı tercih etmektedir.Ufak yatırımlarda, dövizde yaşanabilecek yüksek artış bile güzel kazançlar sağlayabilir.

 

Bankaların vadeli altın hesaplarını incelemek için Altın Hesabı Hangi Bankada Avantajlı 2019 konusuna mutlaka bakmalısınız.Yatırımlarınızı avantajlı altın hesapları ile risksiz ve daha iyi değerlendirebilirsiniz.

 

 

Konu ile alakalı bizlere iletmek istediklerinizi aşağıda yer alan Yorumlar bölümüne yorum bırakarak bizlere ulaştırabilirsiniz.

 

 

Bu Konuda Nelere Yanıt Bulacaksınız ?

döviz alım satım,döviz alım satım en iyi banka,döviz alım satım en iyi banka 2019,döviz alım satım banka,döviz alım satım hangi banka daha iyi

 

YORUMLAR YAZ
 • Rasim4 sene önce
 • Teşekkürler çok bilgi sahibi oldum

  • admin4 sene önce
  • Biz teşekkür ederiz.Faydalı olabildiysek ne mutlu