• YARIM ALTIN
  3.508,00
  % 0,34
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6484
  % 0,05
 • € EURO
  19,6964
  % 0,02
 • £ POUND
  22,8863
  % 0,25
 • ¥ YUAN
  2,6810
  % 0,17
 • РУБ RUBLE
  0,2982
  % 0,42
 • BITCOIN/TL
  321732,746
  % 2,40
 • BIST 100
  4.943,48
  % 1,80

İşsizlere Sigortasız Kredi Veren Bankalar

İşsizlere Sigortasız Kredi Veren Bankalar

İşsiz yada Sigortasız tüketicilere kredi veren bankalar var mı?İşsize kredi çıkar mı ?Bu sorunun cevabını merak eden tüketiciler için inceledik.

 

İşsiz yada SGK’lı çalışmayan tüketicilere bankalar kredi verir mi?Verir ise hangi bankalar hangi şartlarda kredi verir?Ne kadar kredi çekilir bütün bu soruların cevabını inceleyelim.

 

Ülkemizde özellikle çalışan aylık geliri olan, fakat SGK’lı olmayan çok fazla tüketici var.Bu tüketiciler nakit ihtiyaçlarında bankalardan kredi kullanamamaktan yakınmaktadır.Çünkü bankalar tüketicilere kredi verirken gelir belgesi istemektedir.Bankalar tüketicinin belgelenebilir gelirinin durumuna göre kredi başvurusunu ve limiti onaylar.Bankalar için tüketicinin aylık geliri en önemli kriterlerden biridir.

 

SGK’lı Çalışmayana Kredi Veren Bankalar konusu inceledikten sonra Borç kapatma kredisi veren bankalar 2019 konusuna da mutlaka göz atmanızı tavsiye ederim.Bankalar tüketicilerin birden fazla borcunu tek bankaya taşıyarak ödenmesi için kredi vermektedir.

 

SGK’lı Çalışmayan Nasıl Kredi Çeker

Aylık gelirini belgeleyen tüketiciler kredi çekebilir.Çalıştığınız yerden maaş yazısı alabilir, yada gelirinizin olduğu yerden belge götürerek kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.Ayrıca Akbank ve bazı bankalar tüketicilere sigortasız kredi vermektedir.İlk seçenek olarak bu bankaları tercih etmeniz daha olumlu olacaktır.

 

Akbank Sigortasız Kredi

Akbank 3 ile 60 aya kadar vade seçenekleri ile sigortasız kredi vermektedir.Sigortasız kredi çekmek isteyen tüketicilerin aylık gelirini belgelemesi gerekmektedir.Sigortasız kredi ile sigortalı kredinin faiz oranı farklıdır.Sigortası kredi çekmenin faiz oranı daha yüksektir.Sigortasız Akbank kredisi detayları ve kredi hesaplaması için Akbank Kredi sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Kredi hesaplama aracında sigortasız seçeneğini seçerek krediyi hesaplayın.

Aşağıda sigortasız kredi için örnek tablo hazırlanmıştır.

Kredi Tutarı Vade Aylık Faiz Aylık Taksit Toplam Geri Ödenecek Tutar
 10.000 TL 12 Ay % 2,64 1.014,72 TL 12.176,67TL
 10.000 TL 24 Ay % 2,42 599,67 TL

14.392,11TL

10.000 TL 36Ay % 2,40

466,28TL

16.785,94TL

 

Şunu belirtmekte fayda var, sigortalı yada sigortasız kredi çekebilmeniz için kredi notunuzun yeterli olması gerekmektedir.Kredi notu çok düşük tüketiciler,bankaların istediği diğer koşulları yerine getirse bile kredi çekemeyebilir.

Aylık Belgelenebilir gelir olanların dışında birde hiç çalışmayan, işsiz tüketicilerde bankalardan kredi çekebilir miyim? diye merak ediyor.

 

Dijital bankacılık hizmeti veren bankalar tüketicilere gelir belgesiz kredi vermektedir.Gelir belgesiz kredi veren bankalar konusunu mutlaka incelemelisiniz.Size uygun şartlarda kredi veren bankayı tercih ederek, kredi kullanabilirsiniz.

 

İşsizlere Kredi Veren Bankalar Var mı ?

Bankalar tüketicilere kredi verirken, tüketicinin sağladığı koşullara bakar.En önemli 2 koşulu aylık gelir ve kredi notudur.Kredi notunuz çok yüksek olsa bile aylık belgelenebilir geliriniz yok ise kredi kullanamazsınız.Banka tüketicilere kredi verirken, vereceği kredinin geri ödemesini düşünerek kredi verir.Ödeme riski taşıyan tüketicilere kredi vermez.Aylık geliri olmayan bir tüketici, bankadan aldığı kredinin taksitlerini ödeyemez.Bu bir risktir.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular:

Aktif Bank Kredi Başvurusu Sms

Finansbank Kredi Başvurusu Sms

60 Ay Kredi Veren Bankalar

Yukarıda SGK’lı Çalışmayana İşsizlere Kredi Veren Bankalar çalışmayana kredi veren banka konusuna yer verdik.Konu ile alakalı bizlere sormak istediğiniz sorularınızı aşağıdaki yorumlar bölümünden sorabilirsiniz.