• YARIM ALTIN
  3.506,00
  % 0,39
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6412
  % 0,01
 • € EURO
  19,7368
  % 0,20
 • £ POUND
  22,8949
  % 0,26
 • ¥ YUAN
  2,6796
  % 0,13
 • РУБ RUBLE
  0,2969
  % -0,03
 • BITCOIN/TL
  321147,221
  % 2,41
 • BIST 100
  4.855,92
  % 0,60

Borcu olana Kredi Veren Bankalar Hangisi

Borcu olana Kredi Veren Bankalar Hangisi

Borcu olana kredi veren bankalar var mı?Varsa hangi şartlarda ne kadar kredi verebiliyorlar birlikte inceleyelim.

Nakit ihtiyacı olan kişilerin ilk başvurduğu yöntem bankadan kredi çekmektedir. Nakit ihtiyacı pek çok sebeple olabileceği gibi borç kapatmak için de olabilir. Ya da farklı borcu olan bir kişi, yeniden nakite ihtiyaç duyabilir. Bu durumda bankadan kredi çekebilir miyim sorusu herkesin aklına gelmektedir. 

Bankalar ve bankaların her ürünleri günümüzde eskiye oranla çok daha sık kullanılmaktadır. Özellikle hem kredi hem de kredi kartı kullanım oranının bu denli artması sayesinde, bankalara borcu olan vatandaş sayısı da oldukça artmıştır. Hal böyle olunca borcu borçla kapatmak ya da borç üstüne yeniden borç yapmak da maalesef son zamanların olayları arasında yer almaktadır.

Aşağıdaki kredi seçeneklerini de değerlendirmek için inceleyebilirsiniz.

Bankalardan kredi ya da kredi kartı alabilmek için banka siciliniz oldukça önemlidir. Bankalara kredi ya da kredi borcunuz var ise ya da sürekli ödemelerde gecikme yaşıyorsanız Borcu Olana Kredi ihtimali biraz daha düşmektedir. Çünkü bankalara kredi ya da kredi kartı başvurunuzun olumlu değerlendirilebilmesi için ilk şart kredi notunun yeterli düzeyde olma gerekliliğidir. Ayrıca gelir düzeyiniz de oldukça önemlidir. Herkesin gelirine göre belirlenmiş bir kredi miktarı bulunmaktadır. Kredi çekmek isteyenler bu miktarı geçmeyecek şekilde kredi çekebilirler.

 

Borcu olana kredi kartı veren bankalar

 

Borcu olana kredi kartı veren bankalar

Borcu olana kredi kartı veren bankalar

Bankaların çoğu riskli durumda olan müşterilere kredi ya da kredi kartı vermez istemez. Ödeme düzensizlikleri ve gelirin borçları karşılamaması bunun en büyük sebebidir. Fakat bankalar ile yapılacak görüşmeler sonucunda borç transferi ile borçlarınızın hepsini bir çatı altında toplayabilir ve bu durumda kredi ya da kredi kartı alabilirsiniz.

Borçların tek bir çatı altından toplanması genel olarak vatandaşlar için oldukça faydalıdır. Farklı farklı bankalarda dağınık halde bulunan borçların her birinin ödeme miktarı oldukça yüksek olurken, tek bir banka altında gelirinize uygun hale getirebilirsiniz. Borcu Olana Kredi Fırsatı için birtakım bilgi ve belgelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu bilgi ve belgeler şu şekilde sıralanmaktadır.

 • TC Kimlik Belgesi
 • İkametgah Belgesi (e-devletten alınacak belge ya da son 3 aya ait sabit bir fatura yeterli olacaktır)
 • Maaş Bordrosu (Maaş Bordrosu ön onayın verildiği müşterilerden istenilmektedir)

Gelir durumu iyi olan müşterilerin, bu başvurusu olumlu sonuçlanacaktır. Gelir haricinde ödeme bilgilerinin de düzenli ve sorunsuz olması gerekmektedir. Ön onay alan krediler genel olarak onaylanmakta olup, bazı ek bilgi ve belgelere ihtiyaç duyulabilmektedir.

Borcu olana kredi verilir mi?

2019 yılında bankalar kendi ya da farklı bankalara borcu olan müşteriler için Borç Kapatma Kredisi ya da Borç Transfer Kredisi adı altında kampanya fırsatları sunmaktadır. Ziraat Bankası, Finansbank, Şekerbank, Vakıfbank gibi pek çok banka bu kampanyayı sunmaktadır. Ülkemizde kredi ya da kredi kartı borcu olmayan kişi sayısı oldukça düşüktür. Bu nedenle ay sonunu getirmek vatandaşlar için gün geçtikçe daha zor hale gelmektedir. Bu borçlar sebebi ile icralık olan da çok fazla vatandaş mevcuttur. Bankalar bu müşterilerini zaman zaman aramakta ve borçlarını kapatmalarını istemektedir. Bankalar geciken borçlar için 90 günlük bir süre içerisinde vatandaşlara bazı fırsatları sunar. Bu fırsatlardan yararlanamayan vatandaşlar için icra ve avukat süreci başlar.

Böyle bir durum ile karşılaşmamak için borç kapatma kredi fırsatından yararlanabilirsiniz. Bu fırsattan yararlanabilmenin bazı fırsatları bulunmaktadır. Bu fırsatlar şu şekilde sıralanabilir.

 1. İcraya ve avukata düşen borçlar bu fırsattan yararlanamaz.
 2. Bireysel müşterilerden daha çok tüzel kişilerin borçları için bu fırsat uygulanmaktadır.
 3. İcraya giren borçlar için banka beyannamelerinde her ne kadar borç yapılandırılabilir ifadesi yer alsa da bankalar bu duruma yanaşmaz ve icradaki borcu yapılandırmazlar. 

 

Bankaya borcu olana kredi veren bankalar

 • Ziraat Bankası

Ziraat bankası 2019 yılı içerisinde kredi kartı borçlarının kapatılması için 60 aya kadar ihtiyaç kredisi verebilmektedir. Ayrıca bu kredi başka bankalara olan borçlar için de geçerlidir. Bu kredi ile vatandaşların olan borçları kapatılmakta ve müşterinin istediği vade sayısına bölünmektedir. Vade sayısı 24 ay tercih eden müşterilere olan faiz oranı %1,10 olurken; 60 ay vade tercih eden vatandaşlara sunulan faiz oranı, %1,20’dir.

 

 • HalkBank

Halk Bankası bireysel kredi kartı borcu olanlara Halk Destek Kredisi adı altında bu fırsatı sunmaktadır. Kredi faiz oranları Ziraat Bankası’nda olduğu gibi 24 ay için %1,10; 60 ay için ise %1,20’dir. Bu oranlar yalnızca hayat sigortası yaptıran müşteriler için geçerli olup, kredi için banka şubesine şahsen başvurulması gerekmektedir.

 

 • VakıfBank

Vakıfbank bu hizmeti “Vakıfbank Yanındaki Güç” kampanyası ile sunmaktadır. Bu bankadaki seçenekler diğer bankalara göre daha avantajlıdır. Sadece kredi kartları borcu değil, takibe giren kredi borçları da bu fırsattan yararlanmaktadır. Faiz oranları ise vade sayısına göre değişmekte olup, Halk Bankası ve Ziraat Bankası ile aynı oranlara sahiptir.

 

 • QNB Finansbank

QNB Finansbank borç yapılandırma hizmeti sunmaktadır. Uygun ödeme imkanları ile borçlar yeniden düzenlenmektedir. Bu fırsatta faiz oranı ise, %1,84’tür. Bu kampanyadan yararlanmanın bazı şartları vardır. Bu şartlar şu şekildedir.

 1. Diğer bankalara ait olan her türlü borcun bu bankaya transfer edilmesi gerekmektedir.
 2. İhtiyaç kredilerin tamamı bu kampanya dahiline girmektedir. Fakat kredi kartı borçları için öncelikle bir ödeme yapılması gerekmektedir.
 3. Ek hesaplar bu kampanya dahilinde değildir.
 4. Farklı bankalara ödenen borçlar bir iş günü sonrası o bankaya ulaşmaktadır.
 5. Kredi kartı borçları için işlem yapılmasına gerek yokken, kredi borçları için o banka ile iletişime geçmek gerekmektedir.

 

 • ŞekerBank

Farklı bankalardaki borçlar için kredi veren ŞekerBank, aylık eko pakete sahip olan herkes için geçerlidir. Kredi 60 aya kadar vade yapılabilir. 100 bin TL’den fazla kredi verilmemektedir. Faiz oranı; %2,32 oranındadır. Ayrıca bu kredi için 500 TL kredi tahsis ücreti alınmaktadır.

 

 • DenizBank

Denizbank emeklilere transfer kredisi hizmeti vermektedir. Bu durum diğer bankalardan farklıdır. Kredi vadesi 60 aya kadar olabilmektedir. Başvuru yapabilmek için gelir belgesi, TC  kimlik belgesi, kredi başvuru formu ve ikametgah belgesi istenmektedir. Bu bankanın faiz oranı ise %1,39’dur.

 

 • TEB

Türk Ekonomi Bankası borçlu olanlara kredi veren bankalardan bir tanesidir. Faiz oranı %2,25’tir. CEPTETEB dijital bankacılık ile de borç transfer işlemi gerçekleştirilebilmektedir. 250 Türk Lirasından 10 bin Türk lirasına kadar olan borçlar transfer edilebilmektedir. 

 

 • Akbank

Akbank kredi kartı borçlarının taksitlendirilmesi için kredi vermektedir. Diğer bankaların kredi kart borçları da Akbank kredi kartına aktarılmaktadır. Faiz oranı %2,25’tir. 

Bankalardan alınabilecek bu krediler sayesinde, kredi ve kredi kartı borcu olan vatandaşlar daha az ödemeler ile banka borçlarını kapatabilirler. Gelir durumunuz yettiği sürece de borcunuz olduğu halde bankadan tekrar kredi kullanabilirsiniz. Bunun için kredi notunuzun yüksek olması ve ödemelerinizin zamanında yapılmış olması gerekmektedir. Ayrıca gelir durumunuz da bu durumu belirlemektedir. Bankaların her vatandaşa göre ayırdığı bir kredi miktarı vardır. Bu sizin ve ailenizin gelir durumuna göre belirlenmektedir. Belirlenen miktarı geçmediğiniz sürece istediğiniz bankadan ikinci hatta üçüncü krediyi dahi çekebilirsiniz. Fakat durumunuz müsait değil ise yalnızca borç kapatma kredileri ile borçlarınızı tek bir çatıda birleştirebilirsiniz.