• YARIM ALTIN
  3.513,00
  % 0,53
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6480
  % 0,04
 • € EURO
  19,6882
  % -0,01
 • £ POUND
  22,9116
  % 0,35
 • ¥ YUAN
  2,6803
  % 0,15
 • РУБ RUBLE
  0,2982
  % 0,39
 • /TL
  %
 • BIST 100
  4.947,70
  % 1,89

Bankanız Provizyon Vermedi Ne Demek?

Bankanız Provizyon Vermedi Ne Demek?

Bankanız provizyon vermedi bu ne demek? Bu sorunun cevabı  bu konuda çok detaylıca anlatılmıştır.İnceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Alışveriş yapmak, bilet almak, yemek siparişi vererek ödemeyi online yapmak gibi pek çok işlem artık internet üzerinden kolaylıkla yapılmaktadır. Banka kartı ya da kredi kartı bulunan vatandaşların birçoğu internet üzerinden alışveriş yapmaktadır. Fakat kart bilgileri ve istenen her bilgiyi girdikten sonra bazen Bankanız Provizyon Vermedi uyarısı gelmektedir. Bu uyarıyı alan herkes sorunun ne olduğuna anlam verememekte ve müşterisi olduğu banka ile iletişime geçmeye çalışmaktadır. 

Provizyon kelime anlamı ile “bir çekin ya da bir bankanın hesabının para karşılığı” anlamına gelmektedir. Herkesin anlayacağı dilden provizyon ödenek demektir. Bankanız Provizyon Vermedi Ne Demek? Sorusunun cevabı ise, bankanın ödenek vermemiş olmasıdır. Bu hata kimi zaman provizyon alınmadı şeklinde de karşınıza çıkabilmektedir. Tabii ki bu hata yalnızca internet üzerinden alınmamaktadır. Pos cihazları ile yapacağınız alışverişler esnasında da bu hata alınabilir. Kasada görevli olan personelin size uzatacağı slipte bu uyarı yazıyor olabilir. Bu uyarının pek çok sebebi olabilmektedir. Bunlar sizin de tahmin edebileceğiniz basit sorunlar olabileceği gibi, bazı durumlarda yalnızca müşteri hizmetleri ile görüşerek edinebileceğiniz bilgiler de olabilir.

Örneğin, içerisinde her çeşit satın alınabilecek malzeme bulunan gittigidiyor.com adresinden alışveriş yaptınız. Ödeme işlemlerinizi tamamladıktan ve bilgilerinizi girdikten sonra karşınıza Bankanız Provizyon Vermedi Hatası Gittigidiyor çıktı. Bu durumda öncelikle kendi kendinize bazı durumları kontrol edebilirsiniz. Kendinizin kolayca kontrol edebileceği durumlar şunlardır.

Bankanız Provizyon Vermedi Ne Demek?

 • Bankanız Provizyon Vermedi Hatası gördükten sonra işleminizi tekrarlayarak, bilgileri doğru girdiğinizden emin olabilirsiniz. İkinci denemenizde ve bilgileri doğru girdiğinize emin olduğunuzda halen aynı hatayı veriyor ise o zaman farklı bir sıkıntı var demektir. Özellikle CVC kodunuzun doğru girildiğinden emin olun.
 • Banka ya da kredi kartınızın son kullanma tarihini kontrol ediniz. Son kullanmaz tarihi geçmiş olan kartlarda da bu benzer hata verilebilmektedir. Eğer kartınızın son kullanma tarihi geçmiş ise zaten bankanız sizinle iletişime geçerek yeni kartınızı adresine göndermiş olması gerekmektedir. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda bankanız müşteri hizmetleri ile hemen iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.
 • Limitiniz yetersiz olabilir. İnternet şubesi ya da mobil şube ile internet ortamından limit bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz. Eğer internet şubesi ya da mobil şube kullanmıyorsanız müşterisi olduğunuz bankanın müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek sesli yanıt sistemlerinde yer alan Kart Bilgileri ve Limit Bilgileri menülerinden telesekreter vasıtası ile limit bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Genel olarak sesli yanıt sistemindeki bilgiler her bankada aynı şekildedir.
 • Mail order kullanımı denilen sistemde bazen bu hatanın verilmesine sebebiyet verebilir. Bu alışveriş yapılan site ile de doğru orantıdır. Eğer bankanız ile iletişime geçerek mail order kullanımının açılmasını isteyebilirsiniz.
 • Banka ya da kredi kartınızın internete kapalı olması durumunda da banka provizyon vermeyebilir. Bu durumda kartınızın internet alışverişlerine açılması gerekmektedir. Bu konu ile ilgili ayrıntılı bilgi veren bir yazımız web sitemizde mevcuttur.

Bankanız Provizyon Vermedi Nedir?

Kısacası bankalar belli durumlarda ödenek vermeyerek alışverişe engel olabilir. Bunun sebebini öğrenmenin en doğru yolu müşteri hizmetleri ile iletişime geçmektir. Tabii ki müşteri temsilciniz ile iletişime geçmeden önce ilk olarak birkaç deneme daha yapabilirsiniz. Çünkü çok basit bir şekilde sadece bir bilginin yanlış girilmesi sonucunda da bu hata karşınıza çıkabilir. Yukarıda listelediğimiz her şeyi kontrol etmenize rağmen halen alışverişinizi tamamlayamıyor ve aynı hatayı alıyor iseniz o durumda mutlaka banka müşteri temsilcileri ile iletişime geçmeli ve sorunun kaynağını öğrenmelisiniz.