• YARIM ALTIN
  3.512,00
  % 0,48
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6456
  % 0,03
 • € EURO
  19,7051
  % 0,07
 • £ POUND
  22,9144
  % 0,36
 • ¥ YUAN
  2,6800
  % 0,15
 • РУБ RUBLE
  0,2983
  % 0,45
 • BITCOIN/TL
  321562,533
  % 2,35
 • BIST 100
  4.945,44
  % 1,84

Banka Borcundan Dolayı Eve Haciz Gelirmi

Banka Borcundan Dolayı Eve Haciz Gelirmi

Bankaya olan borcundan dolayı icralık olan tüketiciler,banka borcundan dolayı eve haciz gelirmi merak etmekteler.Bu sorunun cevabını detaylarını birlikte inceleyelim.

 

Bankaların kredi ve kredi kartı gibi ürünlerini kullanan tüketiciler, zaman zaman ödemelerde güçlük çekebilmekte,hatta bu ödemeler icralık duruma kadar gidebilmektedir.İcralık olduktan sonraki süreçte bizleri ne gibi sorunlar bekliyor bunlara bakalım.

Eve Haciz Kalktı mı ?

Günümüzde artık eve haciz işlemi yapılmıyor.Daha önce çok sık gördüğümüz icra arabalarına denk geldiniz mi?Eve haciz işleminden önce, borçlu kişi çalışıyorsa, maaşına haciz konur, yada bir mal varlığı var ise bunlara haciz işlemi gerçekleşir.Ev eşyalarına haciz işlemi hukuksal olarak yapılabilse de fiilen yapılmamaktadır.Evdeki eşyalara haciz işlemlerinde bir eşyadan 2 tane var ise o eşyaya haciz konulabilmektedir.Bu durumda alacak temin edilemediğinden artık evlere haciz işlemi yapılmamaktadır.

 

Borç transferi kredisi ile birden çok bankaya olan borcunuzu tek bir bankaya aktararak, vadeli bir şekilde ödeyebilirsiniz.Bunun için Borç Kapatma Kredisi konusunu incelemenizi tavsiye ederiz.

 

Banka Borcundan Dolayı Arabama Haciz Gelirmi ?

Haciz işlemlerinde ilk olarak kişi çalışıyorsa maaşa haciz konmaktadır.Eğer kişi çalışmıyor ise mal varlığı olarak arabaya haciz işlemi gerçekleşir.Arabaya haciz işlemi gerçekleşmesin istiyorsanız, borcunuzu avukat ile anlaşıp ödemeye çalışın yada ssk’lı bir işte çalışmaya başlayın.

 

Bankalara borcundan dolayı icralık olanlara kredi veren bankalar var mı? Bu konu ile alakalı merak ettiklerinizi öğrenmek için, kara listede olanlara kredi veren bankalar 2019 konusuna mutlaka bakmanızı öneririm.

 

Banka Borcundan Dolayı Maaşa Haciz

İcralık olan tüketicinin borcu ilk olarak maaşa haciz konarak temin edilmektedir.Maaşınızın 4/1’inde haciz konmaktadır.Eğer 1’den fazla haciz var ise, ilk haciz işleminin borcu bitmeden diğerleri kesilmez.Sırayla borç bittikçe bir sonraki dosyaya geçilir.Aynı anda iki dosya için haciz işlemi yapılamaz.

 

İcralık Olanların Kredi Sicili Ne Olacak ?

Banka borcundan dolayı icralık olduysanız,bankaların kara listesine girdiniz demektir.Sizin bu durumunuz Merkez bankası ve Kredi Kayıt Bürosu tarafından kayıt altına alınmaktadır.Bankalar tüketicilere kredi ve kredi kartı verirken Kredi kayıt bürosundaki Risk raporunuza bakar.Bu raporda son 5 yıla ait durumunuz hakkında rapor bulunmaktadır.Haliyle kara listede yer aldığınızı banka çok kolay bir şekilde öğrenebilmektedir.Kara listeye girdiğiniz için borçlarınızı umursamamazlık yapmayın.Bazı dönemler sicil affı çıkarılmaktadır.Sicil affından yararlanabilmek için icralık dosyanız bulunmamalıdır.Ayrıca 5 yıllık süreç icradan dosyalarınız kalktıktan sonra başlamaktadır.Bu yüzden ne kadar önce borçlarımızı kapatırsak o kadar iyi olur.

 

 

Bu konu hukuksal çerçevede olduğu için çok fazla ayrıntılı bilgiye yer veremedik.İcralık olan tüketicilerin bu konuda bilgi sahibi olabilmesi için gerekli bilgiler aktarılmıştır.Banka Borcundan Dolayı Eve Haciz Gelirmi 2019 konusu ile alakalı bizlere sormak istediklerinizi, aşağıda bulunan YORUMLAR bölümüne yorum yazarak bizlere ulaştırabilirsiniz.

 

YORUMLAR YAZ
 • Ayhan bilgi3 sene önce
 • Merhaba 2 yıl kadar önce iş bankasından 21000 tl kredi çektim yaklaşık 7 8 aydır ödeme yapamadım ama şimdi emekli oldum ve borcumu ödemek için bankanın avukatını aradım toplam borcum 20000 tl civarı olmuş masraflarla birlikte bunu aylık taksite bölelim 2000 tl 10 taksit halinde ödemek istiyorum dedim avukat üzerime taşınmaz bir ev olduğu için (daire değil bağ arsa olarak geçiyor oda ) bana olmaz dedi hepsini tek seferde ödemem lazımmış yoksa evimi icra yoluyla satacaklarini belirtti buna hakları varmı ve ne yapmam gerekli bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim