İhtiyaç

Asgari Ücretli Ne kadar Kredi Çekebilir

Asgari ücretli çalışanlar ne kadar kredi çekebilir ? 2019 yılı 2020 TL Olan asgari ücret alan bir kişi en fazla ne kadar kredi alabilir.Birlikte Hesaplayalım.

 

Bankalar için  tüketicilere kredi verirken en önemli 2 kriter bulunur.Kredi kullanacak kişinin aylık geliri ve kredi sicili çok önemlidir.Kredi kullanacak kişinin kredi notu orta seviyede ise ağır basan faktör aylık gelir durumu olur.Eğer aylık gelir durumu kredi için tam yeterli değilse bu seferde ağır basan kredi notu olur.Her iki durumda da maaş önemlidir.

Asgari ücretli çalışanlar yeni asgari ücret ile birlikte ne kadar kredi çekebileceğini merak etmektedir.Haliyle bankalar asgari ücretli tüketiciye kredinin geri ödemesini düşünerek kredi verir.Aşağıdaki başlıkta maaşa göre ne kadar kredi çekebiliriz bunu inceleyelim.

 

Asgari ücretli ne kadar kredi çekebilir konusunu inceledikten sonra Borç kapatma kredisi veren bankaları da mutlaka incelemelisiniz.Uygun faiz oranları ile borçlarınızdan kurtulabilirsiniz.

 

 

Ne Kadar Kredi Çekebilirim ?

 

Bankalar tüketicilere kredi verirken bazı kriterleri değerlendirir.Aylık gelir durumu da bu kriterlerden en önemlisidir.Asgari ücretli bir tüketici 50 bin TL kredi çekemez.En düşük faizli ihtiyaç kredisini Ziraat bankası veriyor.Faiz oranı %1,95 iken 50 bin TL kredini aylık ödemesi 2070 TL oluyor.Asgari ücretli biri 50 bin TL kredi çekemez.Banka bunu göz önünde bulundurarak değerlendirme yapar.Bu yüzden çekilecek kredinin aylık taksitleri, tüketicinin gelirinin %50’sini geçmeyecek şekilde ayarlanır.

 

 

Asgari Ücretli Çalışan Ne Kadar Kredi Çeker

 

2019 Asgari ücrete göre ne kadar kredi çekilebilir buna bakalım.

Asgari ücret : 2020 TL

Asgari ücretlinin aylık ödeyebileceği aylık tutar: 1010 TL

36 Ay vadeli ihtiyaç kredisi için 36.360 TL Toplam geri ödemesi olan kredi çekilebilir.Kredi tutarı ortalama 20.000 ile 25.000 TL arasında olacaktır.Bankalar kredi notu yüksek tüketicilere biraz esnek davranarak kredi miktarını biraz daha yüksek tutabilmektedir.Bu bankaların inisiyatifine kalmaktadır.

 

Eğer bir defa kredi başvurusunda bulunduysanız başka bankalara birden fazla kredi başvurusunda bulunmak da kredinizin onaylanmamasına neden olur.Çok fazla kredi başvurusu kredi notuna da olumsuz yansıyacaktır.Bu yüzden kredi alma ihtimalimizin arttığı En Kolay kredi veren bankalar tercih edilmelidir.

 

 

Kefil ve İpotek göstererek daha yüksek miktarlarda kredi çekebilirsiniz.Bankalar bu konuda da tüketicileri yönlendirmektedir.Çekmek istediğiniz kredi limiti çok fazla kefil yada ipotek gösterebilirseniz yüksek rakamda kredi kullanabilirsiniz.Yada daha düşük rakamda kredi teklifinde bulunurlar.

 

Gelir Bu konuyu inceledikten sonra Gelir Belgesiz Kredi konusunu da mutlaka incelemelisiniz.Ülkemizde şubesiz bankacılık olarak faaliyet gösteren dijital bankacılık hizmeti veren bankalar tüketicilere belgesiz ve kefilsiz kolay kredi vermektedir.

 

 

Kredi çekme limitinizde kredi notunun rolü de büyüktür.Bankalar ödeme alışkanlığı olan tüketicilere kolaylık yapar.Bu kredi faizi olabilir,kredi limiti olabilir yada belgeler konusunda olabilir.Bu yüzden kredi notunu önemlidir. Ödemelere dikkat ederek kredi notunu yüksek tutmak bizim için  en büyük kefildir.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular : 

Ev Hanımlarına Kredi

Emekliye Faizsiz Kredi

 

Aylık gelir durumu kadar kredi notu da çok önemlidir.Kredi çekebilmek için kredi notu kaç olmalı konusuna göz atarak kredi notunuzun durumunu öğrenmiş olursunuz.

Asgari Ücretliye Ne Kadar Kredi Çıkar konusunda merak ettiğiniz sorularınız var ise, aşağıdaki yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. %50 den fazla veriyorlar genelde. Asgari ucretliye 80 bine kadar kredi verdiklerine sahit oldum.yeterki kredi notu yüksek olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı