• YARIM ALTIN
  3.491,00
  % 0,06
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6452
  % 0,01
 • € EURO
  19,6449
  % 0,07
 • £ POUND
  22,9021
  % 0,27
 • ¥ YUAN
  2,6539
  % 0,27
 • РУБ RUBLE
  0,3008
  % -0,81
 • BITCOIN/TL
  317309,409
  % 0,70
 • BIST 100
  4.962,97
  % -1,65

Altına En Yüksek Faiz Veren Bankalar

Altına En Yüksek Faiz Veren Bankalar

Altına En Yüksek Faiz Veren Bankalar

 

Günümüzde hemen herkes birikimlerini altından yana kullanmayı tercih ediyor. Türk lirası yerine altın biriktiren yatırımcılar altın yatırımından yüzde 34’lük bir getiri elde etmeyi başardılar. Bu oran elinde 500 bin TL’lik altın bulunan birinin altın yatırımından ortalama 170 bin TL kazandığı anlamına geliyor. Peki altın yatırımcıları ellerinde ki altınları neden faizde değerlendirmiyor? Bu yazıda sizlere altına en yüksek faiz veren bankaları derleyeceğiz. Herkese keyifli okumalar.

 

Altın, kıymetli bir menkul kıymettir. Her an nakite dönüştürülebilir. Piyasalardaki kötü gidişat ticaret savaşları ülkeler arası ekonomik krizler altın  fiyatlarını olumlu etkiler. Bu nedenle iç piyasaya güvenmeyen yatırımcılar yatırımlarını genelde altından yana kullanırlar. Peki altın yatırımınıza karşılık faiz getirisi elde edip iyi bir kazanç sağlamayı hiç düşündünüz mü? Hem faiz getirisi hem de altının değer artışı getirisi ile yatırımlarınıza değer katabilirsiniz. Peki hangi bankalar altına en yüksek faizi veriyor? Altına verilen faiz altın olarak mı yoksa TL olarak mı alınıyor ?

 

ING Bank

Altın hesaplarının büyüklüğüne göre %2’ye varan bir faiz uygulayan Akbank, altın olarak alınmış olan mevduatı yine %2 daha da büyümüş halde yıl sonunda size geri ödüyor. 100 gr’lık bir altın 365 günlük bir vade sonunda 2 gr altın getiriyor. Ing bank’ın uygulamış olduğu faiz oranın, altın miktarına göre değişebildiğini sakın unutmayın.

 

Denizbank

Altına en yüksek faiz veren bankalar arasında  bulunan Denizbank altın mevduat büyüklüğüne göre %2,50’ye varan bir faiz oranı uyguluyor. 1 kilogramlık bir altın yatırımı sene sonunda 25 gram altın kazanmanızı sağlıyor. Bu da güncel fiyatıyla yaklaşık olarak 6-7 bin TL ilave faiz getirisi elde edeceğiniz anlamına geliyor. Söz konusu hesaplamalara vergiler dahil değildir.

Garanti Bankası

Altına en yüksek faiz veren bankalar arasında bulunan bir diğer banka da Garanti’dir. Altın mevduatınıza göre %2,75’e varan yüksek yıllık faiz uygulamaktadır. Sizlerde Garanti Bankası’nın yüksek yıllık faizlerinden yararlanmak için hemen hesap açabilirsiniz.

Odebank

Altın mevduatına yüksek faiz veren Odeabank altın miktarına göre %2,00’a varan bir faiz oranı uyguluyor.

Akbank

Sabancı Holding’e ait olan bnka altın mevduatına %0,80’e varan faiz uygulamaktadır.

ŞekerBank 

Altın mevduatına %0,55’e kadar faiz veren banka, oldukça karlı olan yatırımınıza aracılık etmek istiyor.

Ziraat Bankası

Altın yatırımlarınızı Ziraat ile taçlandırmak istiyorsanız seçiminiz oldukça kararlı. Altın mevduatına %0,80’e kadar faiz uygulayan banka söz konusu hesaplar için en az 1 ay vadeli maksimum 12 ay vadeli olarak hesap açmaktadır. Vade azaldıkça uygulanacak faiz oranı da düşecektir.

QNB Finansbank

Altın mevduatına yüksek faiz veren bankalardan biri olan QNB Finansbank, mevduat miktarınıza göre değişen yıllık yüzde 1,50’ye varan faiz oranı veriyor.