• YARIM ALTIN
  3.511,00
  % 0,45
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6473
  % 0,04
 • € EURO
  19,6999
  % 0,01
 • £ POUND
  22,8900
  % 0,26
 • ¥ YUAN
  2,6801
  % 0,14
 • РУБ RUBLE
  0,2983
  % 0,46
 • BITCOIN/TL
  321596,319
  % 2,39
 • BIST 100
  4.938,27
  % 1,70

Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Akbank sim kart bloke kaldırma işlemi hakkında bir çok tüketici internetten kaynak nasıl yapıldığına dair aramaktadır.Bu işlemi nasıl yapacağını detaylı olarak bu konuda anlattık.

Bilindiği üzere teknolojinin gelişmesi ile birlikte sim kartlar küçülmüş ve telefon modeli yükseldikçe daha da küçük hale gelmiştir. Bu durumda sim kart değişikliğine gidilmekte, sim kart kesilmekte ya da bazı ekipmanlar ile boyut değiştirmektedir. Fakat sim kart boyut değiştirdiğinde güvenlik açısından banka ve benzeri kurumlarda telefonunuz ile ilgili yapacağınız işlemler için sim kart bloke edilmektedir. Tabi ki sim kart blokesi yalnız boyut değiştirmesi ile ilgili değildir. Eğer telefon numaranızı bulunduğunuz operatörden farklı bir operatöre geçirdiyseniz de bankalar tarafından sim kart bloke işlemi gerçekleştirilmektedir. Ayrıca biliyorsunuz ki ülkemizde artık 4,5 G internet kullanılmaktadır. Daha önce kullandığınız 3 G telefonunuzu 4,5 G ile uyumlu hale getirdiğinizde de yine güvenlik açısından sim kartlar bloke olmaktadır. Bankanız ile ilgili işlemler gerçekleştirmek için sim kart blokenizin kaldırılması gerekmektedir. Peki hangi durumlar için sim kart blokenizin kaldırılması zorunludur? Sim kart bloke kaldırılmaz ise aşağıdaki işlemleri gerçekleştirememektesiniz.

Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma

 • İnternet şubesi ya da mobil şube ile işlem yapabilmek için telefona SMS gelmekte ve bu SMS’e gelen şifre ile internet şubesine ya da mobil şubeye girilmektedir. Eğer Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma işlemini gerçekleştirmezseniz internet şubesine ve mobil şubeye giriş yapamazsınız.
 • İnternetten banka kartı ya da kredi kartınız ile alışveriş yapmak için de cep telefonunuza SMS gelmektedir. 3D Secure çerçevesinde bu SMS güvenliğiniz için çok önemlidir. Gelen şifreyi girmeden alışverişinizi tamamlayamazsınız. Bu nedenle internetten alışveriş yapabilmek için de Akbank Sim Kart Bloke kaldırmanız şarttır.
 • İnternet şubenizden ya da mobil şubeden farklı bir hesaba para aktarımı sırasında da cep telefonuna SMS gelmekte ve onay verdikten sonra EFT ya da Havale işlemi gerçekleştirilmektedir. Havale ve EFT işlemleriniz için de banka sim kart blokesini kaldırmanız gerekmektedir.

Akbank Sim Kart Bloke Açma

Akbank Sim Kart Bloke açabilmenin 3 yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler şu şekilde sıralanabilir.

 • Akbank Müşteri Temsilcisi

Birçok bankacılık işlemi gibi Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma SMS gelebilmesi için Akbank Müşteri Temsilcilerine bağlanabilir ve bu blokeyi kaldırabilirsiniz. Akbank müşteri hizmetlerine ulaşabilmek için iki farklı numara bulunmaktadır. Bunlardan biri 444 25 25, diğeri ise 0850 222 25 25 numaralarıdır. Müşteri hizmetlerinde Sesli Yönlendirme Teknolojisi uygulanmaktadır. Tuşlama yapmadan sim kart bloke kaldırma diyerek sesli yanıt sisteminin sizlere yardımcı olmasını sağlayabilirsiniz. Bu çok kolay bir şekilde işleminizi gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. 

Akbank Müşteri Hizmetlerine bağlandıktan sonra ve sesli yanıt sistemi ile sim kart bloke işlemi dedikten sonra TC Kimlik numaranızı, kart numaranızı ya da müşteri numaranızı girmeniz gerekmektedir. Bu bilgileri girdikten sonra ise kart şifresi tuşlanmaktadır. Müşteri temsilcisi ile direkt olarak görüşme yaparsanız bu durumda size bazı özel bilgiler sorulacaktır. Bu özel bilgiler anne kızlık soyadı ya da baba ismi harfleri olabileceği gibi kimlik belgenizden farklı bilgilerde olabilir. Bu nedenle kimlik kartınızın yanınızda olmasında fayda vardır. 

 • Akbank ATM’leri

Sim kart bloke işlemini kaldırmanın bir diğer yolu da ATM’lerdir. ATM’den sim kart blokesini kaldırabilmeniz için kartınızı ATM’ye takmanız gerekmektedir. Daha sonra ATM sizden şifrenizi isteyecektir. Şifrenizi gireceksiniz. Şifre işleminden sonra Ana Menüye girmeniz gerekmektedir. Ana Menü de ise Kullanıcı İşlemleri butonuna tıklanması gerekmektedir. Kullanıcı İşlemleri seçeneğinde Sim Kart Blokesi Kaldırma seçeneği de bulunmaktadır. Buraya tıkladıktan sonra ise Bloke Kaldır seçeneği karşınızı çıkacaktır. Son olarak Bloke Kaldır butonuna bastığınızda sim kart blokeniz açılmaktadır.

 • Akbank Şubeleri

Son olarak Sim Kart Bloke Kaldırma işleminizi Akbank şubelerinden yapabilirsiniz. Şubelere gitmek en son seçenek olabilir. Fakat eğer banka da farklı işleriniz de var ise ya da bankanın yakınlarındaysanız bu işlemi şubelerden de yapabilirsiniz. Şubeye gittikten sonra bankodaki personeller sim kartınızın blokesini çok basit şekilde kaldıracaktır.