• YARIM ALTIN
  3.491,00
  % 0,06
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6452
  % 0,01
 • € EURO
  19,6449
  % 0,07
 • £ POUND
  22,9021
  % 0,27
 • ¥ YUAN
  2,6539
  % 0,27
 • РУБ RUBLE
  0,3008
  % -0,81
 • BITCOIN/TL
  315766,633
  % -0,24
 • BIST 100
  4.962,97
  % -1,65

Akbank Neo Kart Nedir?

Akbank Neo Kart Nedir?

Akbank Neo Kart Nedir? Akbank kartlarınıza uyguladığınız bir işlemdir. Bu kartın diğer kartlardan daha farklı kılan birçok özelliği bulunmaktadır.

Neo’nuz için işlem limiti sizin tarafınızdan belirlenmektedir. Bu limiti Akbank Direkt ile alışveriş ve para çekme limitinizi belirleyebilirsiniz. Yurt içi ve yurt dışı için günlük olarak limitlerinizi belirleyebilirsiniz. Akbank Neo Kart Ücreti bulunmamaktadır. Akbank Neo Kart Numarası ise gelen kartınızın üzerinde yazmaktadır. Bu kart numarasını internet alışverişinizde kullanabilirsiniz. Kart numaranız ile birlikte kart şifrenizi girmeniz yeterli olmakta ve telefon numaranızın da doğru olması gerekmektedir.

Akbank Neo Kart Şifresi

Akbank Neo Kart Şifremi Unuttum diyorsanız ya da ilk defa şifre alacaksanız Akbank Neo Kart Şifrenizi https://www.akbank.com/tr-tr/genel/Sayfalar/Kart-Sifresi-Al.aspx adresinden kolayca alabilirsiniz. Ayrıca neo kart şifresi almak için BKSIFRE yazarak şifre almak istediğiniz Neo kartınızın son 4 hanesini yazarak 4425’e göndermeniz gerekmektedir. Cep telefonunuza bir SMS ile şifre gelecektir. Bu şifreyi 7 gün içerisinde Akbank ATM’lerinden değiştirmeniz ve yeni bir şifre belirlemeniz gerekmektedir.  

Akbank Neo Kart Kampanya ve Alışveriş İmkanları

Neo Kartın pek çok kampanyası bulunmaktadır. Neo kart ile chip para biriktirebilir ve bu chip paraları da axess üyesi olan tüm işyerlerinde kullanabilirsiniz. 1 chip para değeri ise, 1 TL olmaktadır. Neo’nun çok sayıda indirim kampanyası da bulunmaktadır. Kampanyalar zaman zaman bazı sektörler için olmaktadır. O dönemde hangi sektörde indirim kampanyası var ise, o indirimden faydalanabilirsiniz. Bütçenize katkı sağlayacak bu indirimleri takip etmenizi öneriyoruz.

Akbank Neo Kart İnternet Alışverişi

Akbank Neo Kart ile internet alışverişi yapmak tamamen güvenlidir. Hem yurt içi hem de yurtdışı belirlediğiniz limit ile güvenle alışveriş yapma imkanı bulabilirsiniz. Akbank telefon şubesi 444 25 25 telefon numarasından 3D secure alt yapısı kullanarak alışveriş yapılmasını sağlayabilirsiniz. Buna Sanal Alışveriş Kısıtı denilmektedir. Bu kısıt internet alışverişi kapatmak anlamında değildir. Yalnızca alışverişlerinizi 3D Secure ile yapmanızı sağlar. Yani bir başka deyişle alışverişiniz sırasında cep telefonunuza bir mesaj gelir ve bu mesaj ile alışverişiniz tamamlanabilmektedir. 3D Secure SMS doğrulama sistemidir.

Akbank Neo Kartı İnternet Alışverişine Açmak

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu Kararı ile artık banka kartları ve kredi kartlarının internet alışverişleri kapatılmıştır. Yalnızca sizin başvurunuz üzerine kartlar internet alışverişine açılmaktadır. Akbank Neo Kartınızı internet alışverişine açabilmek için INTERNET yazarak 8885’e mesaj gönderebilirsiniz. Eğer birden fazla kartınız var ise INTERNET yazdıktan sonra bir boşluk bırakarak kartınızın son 4 hanesini yazarak 8885’e mesaj göndermeniz gerekmektedir. Tüm kartlarınız ya da istediğiniz bir kartınız için 444 25 25 numarasından da kartlarınızı / kartınızı internet alışverişine açabilirsiniz. Ayrıca Akbank Direkt ile de bu kısıtlamayı kaldırma imkanınız bulunmaktadır. 

Akbank Neo Kart Pos Para

Pos Para sayesinde ATM’ye gitmeden Neo Kart ile nakit para çekme imkanınız bulunmaktadır. Neo ile nakit ihtiyaçlarınızı minimum 10 TL olmak üzere kullanabilirsiniz. Maksimum ise 100 TL’ye kadar kullanma imkanınız bulunmaktadır. Ara rakamlar ise 10’un katları olması gerekmektedir. Bunun için izlemeniz gereken işlem adımları şu şekildedir.

 • Alışverişinizi tamamlayarak kasaya geldiğinizde ödemenizi Pos Para ile yapmak istediğinizi söylemeli ve 10 TL’den 100 TL’ye kadar ne kadar nakit paraya ihtiyacınız olduğunu belirtmelisiniz.
 • POS ekranı üzerinde çıkan nakit ya da alışveriş tutarı için Akbank Neo Kart Şifresi girmelisiniz.
 • Neo Pos Para size verilecek slipte yapmaktadır. Çıkmadan önce slipinizi kontrol etmelisiniz.

Akbank Neo kartınızda yeterli limit yok ve artı para var ise, bu artı paradan alışverişiniz düşmektedir. Bu durum kredili hesap kullanımıdır ve faiz uygulanmaktadır.

Akbank Neo Kartı Yurtdışı Kullanım

Banka kartlarını kabul eden her ülkede Neo Kart kullanılarak alışveriş yapılabilmektedir. ATM kullanarak da Akbank Neo kartınızdan para çekebilirsiniz. Bu çekilen para tabii ki Neo’nuzun bağlı olduğu hesap bakiyesinden düşmektedir. Yurtdışında kartınızı kullanabilmeniz için kartınızın TROY logolu olması gerekmektedir.

Akbank Neo Kart ile Taksitli Alışveriş

Akbank Neo Kart ile Taksitli Alışveriş yapabilir ve böylece ödeme kolaylığı sağlayabilirsiniz. Taksitlendirme işlemini yapabilmeniz için öncelikle alışveriş yaptığınız işyerinin Axess üyesi olması gerekmektedir. Bir de alışverişinizin minimum 50 TL olması gerekmektedir. Taksitlendirme işlemi yalnızca hesabınızdaki artı para ile gerçekleşmektedir. Bu durumda faiz ve komisyon da alınmaktadır. 

Akbank Neo Kart Kullanım Özeti

Akbank Neo Kartınız ile ilgili bilgilere yalnızca tek SMS ile ulaşabilirsiniz. NEOBILGI yazarak kartınızın son 4 hanesi ile birlikte 4425’e mesaj gönderirseniz o ay boyunca yaptığınız alışverişinizin toplam tutarı, biriken chip paralarınız, indirim tutarlarınız ve artı para limitiniz cep telefonunuza SMS ile gelecektir. SMS tutarı ise her GSM firması için 0,65 TL olarak ücretlendirilmektedir.

Akbank Neo Kart Çeşitleri

 • Neo

Neo kart ile yurt içi ve yurt dışında, internette kart şifreniz ile alışveriş yapabilir ve nakit ihtiyacınız karşılayabilirsiniz. Tüm bu işlemlerdeki tutarlar Neo’nuzun bağlı olduğu hesabınızın limitinden düşmektedir.

 • Neo 1e1

Özel bir banka kartıdır. Neo’nun tüm özelliklerine sahiptir. 

 • Neo Özel

Bankanın özel müşterilerine aittir. Müşteriye özel nakit çekim ve alışveriş limitleri sunmaktadır.

 • Neo İş

Şirketler içindir. Şirket personelinin günlük nakit çekim ve alışveriş limitlerini belirleyebilmektedir. Ayrıca kısıtlamalar da getirebilmektedir. Akbank Direkt ile şirket personelinin yaptığı işlemleri takip etmektedir. Yapılan alışveriş ve nakit çekimler şirketin limitinden düşmektedir.

 • Neo ek kart

Ek kart eş ve çocuklar gibi ailt bireyleri için çıkartılmaktadır. Ek kartınıza istediğiniz dönemlerde para gönderebilir ve limitinizi belirleyebilirsiniz. Bu kart için ödeme miktarı ve tarihlerini bildirmeniz gerekmektedir.