• YARIM ALTIN
  3.491,00
  % 0,06
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6452
  % 0,01
 • € EURO
  19,6449
  % 0,07
 • £ POUND
  22,9021
  % 0,27
 • ¥ YUAN
  2,6539
  % 0,27
 • РУБ RUBLE
  0,3008
  % -0,81
 • BITCOIN/TL
  316334,365
  % 0,02
 • BIST 100
  4.962,97
  % -1,65

Akbank Eft Saatleri Kaçta Başlıyor Ve Bitiyor

Akbank Eft Saatleri Kaçta Başlıyor Ve Bitiyor

Ak bank müşterileri Ak bank Direkt üzerinden ister mobilden isterse internet şubesinden kolayca Para transferi işlemini yapabilmektedir.Peki Ak bank eft işlemi hangi saatler arasında yapılmaktadır.Yapılan Eft ne kadar zamanda karşı tarafa geçmektedir ? Bu ve buna benzeri bir çok soruya tüketiciler yanıt arıyor.Bunları birlikte inceleyelim.

 

Eft Nedir? 

Eft farklı 2 banka arasındaki hesaplar arasındaki para transferi işlemidir.Bu işlemler bankalar tarafından onaylandığı için mesai saatleri içerisinde yapılabilmektedir.

 

Ak Bank Eft Saatleri 2019

Ak bank üzerinden farklı bankaya ait hesaba para gönderme işlemine Ak bank giden eft denmektedir.Farklı bankadan Ak bank hesabınıza yapılan para transferi işlemine ise Ak bank gelen eft denmektedir. 

 

Şubeden Eft:

Ak bank şubesine giderek yapacağınız eft işlemi Hafta içi sabah 09:00 da başlar ve 16:30‘a kadar yapılabilmektedir.16:30’dan sonra Eft işlemi yapılıyor mu? Evet Ak bank direkt üzerinden yapılabilmektedir.

 

Ak bank Direkt İle Eft:

Ak bank Direkt üzerinden 17:15‘e kadar Eft işleminizi yapabilirsiniz.Ak bank direkt ile 16:30’dan sonra yapacağınız Eft  işlemi geç Eft olarak işleme alınmaktadır.Peki farkı nedir diye merak ediyorsunuz.Farkı Eft ücretinin artmasıdır.Geç Eft ücreti 16:30’a kadar yapılan Eft ücretinden biraz daha yüksektir.Ekstra ücret alınmaktadır.Ak Bank Eft ücreti sayfasına giderek Eft ücretleri hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Ak bank Eft Sabah Kaçta Hesaba Geçer

Mesai saatleri dışında yapılan eft işlemleri bir sonraki iş günü Sabah 09:00’da mesai saati başlaması ile onaylanır ve karşı hesaba geçer.Yoğunluğa göre az da olsa gecikme olabilir.1 saatten fazla geçikme olduğu zaman 444 25 25 numaralı Ak bank müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsiniz.

Ak bank Hafta Sonu Eft Olur Mu ?

Ak bank ve diğer bankalar üzerinden hafta sonu yada hafta içi mesai saatleri dışında Eft işlemi yapmak istiyorsunuz.Bu mümkün değil.Hafta sonu hesabınız üzerinden farklı bir banka hesabına para transferi işlemi yapılamaz.Bunun nedeni ( Eft ) Elektronik Fon Transferinin banka tarafından kontrol edilip onaylandıktan sonra gerçekleşmesidir.

Hafta Sonu Para Transferi İçin Alternatif Çözüm 

 

 • Hafta sonu farklı bir bankaya para göndermek için paranın yatırılacağı bankanın ATM’sini kullanarak para transferi yapabilirsiniz.

 

 • Yakın çevrenizde transferi yapacağınız bankaya ait banka hesabı var ise paranızı bu hesaba yatırıp havale yapabilirsiniz.Havale işlemleri aynı banka üzerinden yapıldığı için banka tarafından onay gerekmeden  7/24 yapılmaktadır.

Ak Bank Eft saatleri ile ilgili aklınıza takılan soruları aşağıya yorum yazarak bizlere ulaştırabilirsiniz.

İlgili Konular:

Ak Bank Kredi Başvurusu Sms

Teb Kredi Başvurusu Sms

Kredi Çekebilmek İçin Kaç Aylık Sigortalı Olmak Gerekiyor