• YARIM ALTIN
  3.515,00
  % 0,56
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6469
  % 0,04
 • € EURO
  19,6967
  % 0,03
 • £ POUND
  22,9237
  % 0,41
 • ¥ YUAN
  2,6810
  % 0,18
 • РУБ RUBLE
  0,2984
  % 0,47
 • BITCOIN/TL
  321457,422
  % 2,38
 • BIST 100
  4.940,42
  % 1,74

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar

Günümüzde hemen herkes bir miktar borca ihtiyaç duyabildiği için her zaman mutlaka yanlarında düşük de olsa limiti bulunan bir kredi kartı taşırlar. Kredi kartları pek çok tüketici için hayati bir öneme sahiptir. Bu nedenle kredi kartları herkes tarafından bilinçli bir şekilde kullanılmalıdır.

Ancak kredi kartları iyi kullanılmadığında ve kredi kartını aldığınız bankaya kredi kartı için aidat ödediğinizde işin rengi değişebilmektedir. Bildiğiniz gibi pek çok banka kredi kartına karşılık olarak bir aidat ücreti almaktadır. Kredi Kartı aidat ücretleri yıl yıl veya 6 ayda bir şeklinde alınmaktadır.

Kredi kartı aidat ücreti çoğu bankada fazladır ve kredi kartlarının yıllık kullanım ücretleri 80 liradan 800 liraya kadar değişebilmektedir. Kredi kartlarına hiç harcama yapmasak bile bu tutarları ödemek zorunda olduğumuzdan aidatsız bir kredi kartı sahibi olmak çok büyük önem teşkil etmektedir. Peki aidat ücreti almayan bankalar hangisidir? Aidatsız kredi kartı veren bankalar ne durumda?

Akbank Axess Free

Akbank, Sabancı Holding’e ait Türkiye’nin en büyük özel bankalarından biridir.  Aynı zamanda Akbank’ın sunuş olduğu bu aidatsız kredi kartı da yine ülkemizde en çok kullanılan kartlardan biridir.

Akbank Free kart ile otomatik ödeme talimatı verebilir faturalarınızı ödeyebilir harcama yapabilir ve harcamalarınızı anlaşmalı işyerlerinde geçerli olmak şartıyla faizsiz taksitlendirebilirsiniz. Pek çok açıdan ciddi avantajları bulunan kart, Aynı şekilde aidat almayarak da ciddi bir fark yaratmaktadır. Türkiye’de 10 milyona yakın kullanıcısı ile en çok kullanılan kredi kartlarından birisidir.

İş Bankası

Harcamalarınızı her ay sonunda ücretsiz taksitlendirmek istemez miydiniz? Bence isterdiniz. İş Bankası Maximum kredi kartında yapmış olduğunuz her harcamayı ay sonunda taksitlendirme seçeneğine sahipsiniz. Bu sayede ay sonunda yapmış olduğunuz harcamaları tüm yıl boyunca ödeyebilir ve ve borç düşünmeden günü kapatabilirsiniz.

Tüm bu özelliklerinin  yanı sıra aidat ücreti de almayan banka hiçbir müşterisinden yıllık kart aidatı veya herhangi bir aidat bir ücret almamaktadır. Türkiye’nin en çok kullanılan kredi kartlarından birisidir.

Garanti Bonus Flexi

Türkiye’nin en büyük özel bankası Garanti Bank, aidat ücreti almayan bankalardan biridir. Her harcamalarınızı ay sonunda bonus puana dönüştürerek bonuslarınızı anlaşmalı işyerlerinde harcayabilirsiniz. Birden fazla özelliğe sahip olan bu kart sayesinde günü gelen borç taksitlerini erteleyebilir ve 200 lirayı aşan her harcamayı yıla yayarak taksitlendirme yapabilirsiniz.

Ing Bank Pegasus Kart

Ing bank pegasus plus kart sahipleri de kesinlikle yıllık aidat ücreti ödememektedirler. Ayrıca her harcamanızın yüzde 2’sini Pegasus havayollarında kullanma imkanına da sahipsiniz.

Belki de her yıl sonunda uçak biletlerini bedavaya bile getirebilirsiniz. 2,000 TL’lik harcamaya 40 TL’lik Pegasus’da geçerli bonus veren ING Bank, her harcamanızın yüzde 2’sini uçak biletinde kullanmanızı sağlıyor. Örneğin yıl boyunca 40 bin liralık bir harcama yaptığınızı varsayarsak sadece Pegasus’ta kullanabileceğiniz 800 liralık uçak bileti imkanı veriyor sizlere.

Odeabank O Card

Kart aidatı ödemek istemiyorsanız tercihiniz Odeabank’tan yana olabilir. Adını duymaya pek alışık olmadığımız Odeabank, internet bankacılığı hizmeti veriyor yani herhangi bir şubesi yok bu nedenle tüm işlemler telefon ve internet üzerinden gerçekleşiyor. Sizlerde aidatsız bir kredi kartı için Odeabank O Card’a başvurabilirsiniz.